Jau pēc pāris nedēļām ieraudzīsim jauno Apple TV un baumo, ka viena no šīs ierīces jaunajām iespējām būs 4K izšķirtspējas satura atkaņošana. Wall Street Journal informē, ka Apple cīnās ar Holivudas filmu studijām par šāda satura cenām.

Apple vēlas 4K izšķirtspējas filmas tirgot par 20 ASV dolāriem gabalā, bet filmu studijas šādai cenai nepiekrīt un vēlas to redzēt 5-10 dolārus augstāku. Šobrīd iTunes satura veikalā vairums HD izšķirtspējas filmas tiek tirgotas par 15 dolāriem un daži populārāki darbi pat par 20 dolāriem. Iespējams, tāpēc filmu studijas nevēlas radīt sajūtu, ka 4K saturs ir mazāk vērtīgs.

Tehnoloģiju gigants saprot, ka zemāka satura cena ļaus to aizgādāt lielākam skaitam patērētāju un tādējādi kopumā ieguvums ir lielāks nekā gadījumā, ja filmas maksā 30 dolārus un vairums par šādu cenu novīpsnā, bet saturu dodas “iepirkt” citā veidā.

Cik tu būtu gatavs maksāt par ērtu veidu kā iegūt 4K izšķirtspējas filmas?

30
Leave a Reply

avatar
8 Comment threads
22 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
yAlexLapsinieksyanonymous Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Pumba
Guest
Pumba

Latvijā ar klientūru šiem būs pavisam bēdīgi.

Žans
Guest
Žans

Es nostādos Apple pusē un jāsaglabā esošā cenu politika. Un gribētos, lai tās filmas iznāk tomēr ātrāk nekā viņas jau Blu-ray kvalitātē nonāk torrentos.

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

kas ir blūrei kvalitāte?

davfreim
Guest
davfreim

Tie, kas lieto torrentus saprot viņa domu, jo tāda kategorija eksistē, pārējiem gluži vienalga :)

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

99% gadījumu torentos zem BR kvalitātes nebūs nekāda 4K, jo vairāk tāpēc, ka vairums filmu nemaz tehniski tā nav taisītas.
“4K UHD resolution: Standard Blu-ray discs are high-definition 1080p resolution, but the new ones will fill every pixel of your new 4K (ultra high-definition) TV with sumptuous detail. Of course 4K resolution is often difficult to discern from 1080p, many movies weren’t captured in 4K to begin with and most graphics aren’t in 4K either. Even so, the 4K Blu-ray is typically the highest-resolution version of that particular film currently available.”

anonymous
Guest
anonymous

Pag pag, tad gribi teikt, ka man BR atskaņotājs, kuram iekšā iebūvēts 4K Upscale, radīs tādas pašas kvalitātes saturu uz 4K ekrāna, kā UHD BR disks uz 4K disku atskaņotāja un tā paša 4K ekrāna?

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

es neko negribu teikt, kā tikai to – ka pēc analoģijas ar mūziku – flac torentos negarantē, ka tas flac nav taisīts no zema bitreita mp3. man ir dažas filmas fullHD izsķirtspējā, kas man rādās labāk par dažu 4k filmu. bet tur arī var būt kaut kas saķīmiķots – man LG smārts arī kaut ko ķīmiķo: būtu jāliek divi ekrāni blakus un jāpēta pikseļus. pa vidu vēl daudz visādi faktori var ietekmēt kvalitāti. Tas ko es gribēju teikt – ka no torentiem “blūrej rips” vēl defoltā neko negarantē. Par BR atskaņotājiem neko nezinu: mana pasaules klasikas kolekcija (kas nekad nav… Read more »

y
Guest
y

Tev ir TV? Cik sen?
Tu taču visu laiku bleji, ka neskaties Tv nekad🤔
Kadel LG? Tas taču ir tik “kā visiem”, nu neticu😀
P.s
Ja būtu huawei TV pirktu?🤔😀

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

ppt

y
Guest
y

Skaidrs, esi pārāk aiznemts drukājot citos portālos😀

x
Guest
x

tieši tikpat, cik par hd saturu.
lai būtu saprotams – par nosacītajiem 300 eiro pērkot trubu, pirms 10 gadiem jūs saņēmāt pavisam ko citu, nekā šodien. un pēc 2 gadiem par to pašu naudu jūs saņemsiet jau labāku trubu, kā šodien.

tāpēc 4k ir uztverams kā pašsaprotama lieta, kas saturu padara atbilstošu tagadējai tehnikas paaudzei, nevis kā prātam neatverama ekstra, par ko nodīrāt papildus 30%

digitalk
Guest
digitalk

par HD saturu 10 gadus atpakaļ tu maksāji citu ciparu. nav brīnums, ka par 4k grib vairāk naudas, jo ražot to ir tik pat grūti, kā HD tolaik.

x
Guest
x

grūti?!?
protams, gribās peļņu uz jaunuma rēķina. bet.

piem. kas notika ar plazmas tēvē, kuru ražošana bija tiešām ne rozēm kaisīta un tie maksāja kosmosu, salīdzinot ar gavnoelcēdē? pareizi, tie nomira neskatoties uz bildes pārākumu.

digitalk
Guest
digitalk

> grūti?!?

viss process ir jūtami dārgāks un prasa tehniku+specus.

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

blēņas. Tev pat nav nojausmas, cik filmas budžetā % daļu sastāda tehnikas īre.

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

gavno vai ne-gavno, bet labākie šodienas teļļuki jau sit pušu vecās labās ūberplazmas

Oskars
Guest
Oskars

Protams ka nepiekriitu un cena ir absurds. $20 kur nu veel $30. Atbilstodhi buutu $8-10 par filmu neatkariigi FHD vai 4K.

P.
Guest
P.

Es, savukārt, sapņoju par to, ka patērētājs varētu maksāt par saturu tikai tad, ja tas viņam ir paticis.
Lai nav tā, ka cilvēks nopērk tiesības skatīties filmu par 20 EUR, bet beigās tas izrādās sūds.
Pie kam izdarot šo pirkumu, tas nenonāk patērētāja rīcībā. Par tiem 20 EUR viņš neiegūst pat tiesības uz šīs filmas kopiju. Tas nav DVD, kuru pēc tam var pārdot citam vai ielikt plauktā.
Tas ir stulbi. Patērētājam jābūt tiesībām nesamaksāt neko, ja pakalpojums/saturs ir sūds.

P.
Guest
P.

Pašlaik notiek tā, ka patērētāji paši “baro” satura sniedzēju kompānijas, maksājot nevis par preci, bet par servisu. Attiecīgi, šīs kompānijas paliek aizvien spēcīgākas, ietekmīgākas un beigās jau sāk diktēt cenas un noteikumus.
Bet patērētājam nepieder gandrīz nekas. Brīdī, kad viņam beidzas nauda, beidzās arī medus.

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

sapņotājiem ir televīzija vulgaris. tur šad tad pa kādai filmai var noskatīties. tiem, kam negribās maksāt varētu palaist tādu strīmu, kur ik pa brīdim ietu reklāmas. būtu labs kompromiss

P.
Guest
P.

Nesaprati domu. Nevis nemaksāt vispār, bet maksāt par reālo ieguvumu.

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

tikai tad to apmierinātības pakāpi (reālo ieguvumu) būs jāmēra ar sensoriem – ko līdzīgu melu detektoram. attīstam tēmu tālāk arī līdz restorāniem uc izklaides vietām. ja ir trīsas – automātiski konts dilst kā sniegs pavasarī.

P.
Guest
P.

Jā, vai nu tā, vai arī:
1) neiekasēt naudu, ja filmu iesāk, bet nepabeidz skatīties
2) klientam ir tiesības 20% no filmām atzīmēt kā nepatika/sūds un par tām nemaksāt.

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Interesantas idejas. Ko domā par šādu soli? https://www.engadget.com/2017/08/27/developers-put-game-on-pirate-bay/

kengurs
Guest
kengurs

Pirāts manī saka, ka cena daudz par lielu. Kinīša biļetes cenā būtu vel ok

davfreim
Guest
davfreim

Nu ja taisa kino vakaru un ir tā mazā ābola kastīte pieslēgta pie milzīga 4k TV, tad 20€ uz visu kompāniju ir lētāk kā kino :)

kengurs
Guest
kengurs

Tad pie durvīm ieejas maksa japrasa? :D

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

“pie manis atnāca stilīgie draugi” nav nopērkams vai kompensējams ne ar kādā ieejas biļetēm.

Ilmārs
Guest
Ilmārs

Zādzība gaišā dienas laikā!! ESMU PRET!!!

Alex
Guest
Alex

nu nē, paldies, tad jau labāk krāmu tirgu nopirkšu BR ripuli pa 5usd un skatos, kad gribu, cik gribu un iemainu kaimiņam pret citu BR spīdīgo ripuli jeb ielieku plauktā pie kolekcijas.