Ford patentē noņemamus pedāļus un stūri

9

Daudzviet pasaulē likumdošana ir spērusi platus soļus pretī autoražotāju centieniem izstrādāt pašbraucošas automašīnas, tomēr vēl arvien pastāv aktīvas diskusijas par stūres un pedāļu nepieciešamību pašbraucošās automašīnās. Pedāļi un stūre nozīmētu iespēju cilvēkam pārņemt auto vadīšanu, bet tas ne vienmēr ir vēlams. Arvien vairāk konceptauto tiek izrādīti bez jebkādām iespējām cilvēkam pārņemt mašīnas vadību.

Ford ies vidusceļu, izvēloties uzstādīt automašīnās noņemamu stūri un pedāļus. Šī nav perfekta sistēma, jo stūres ratā parasti tiek izvietots gaisa spilvens, aiz stūres ir instrumentu panelis. Ford iegūtais patents vēlas aizvākt arī instrumentu paneli.

Tomēr aizvākt stūres ratu nebūs tik vienkārši, jo kopš modernās automašīnas pirmsākumiem 1908. gadā, kad Ford izlaida Model T, viss interjers tiek veidots ap stūri. Autoražotājiem nāksies krietni pārplānot, ko tieši izvietot tukšajā stūres iekārtas vietā.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

 • Jānis Dimants

  Viss normāli. Ieliekam Kinoteātra krēslus, uz vējstikla milzīgu OLED liekto ekrānu un baudām filmu. Ja nevaru iejaukties, tad man nevajag arī skatīties ;) Kā sacīt jāsaka- Labāk aizeju to nezinot… :D

  • x

   un salonu kā mclaren f1, lai var sēdēt ekrāna priekšā tieši pa vidu))

 • Māris Silinieks

  Tad jau stūres vieta ir piemērota bāriņam! Stūre uzlikta, bāriņam klāt netiek – atstāj stūri mājās un bāriņš vaļā. :)

  • http://Www.kursors.lv Artis Ābols

   Redzēsim, kurš tad beigās būs atbildīgs par sadursmēm. Ja īpašnieks/turētājs, tad nekāds alko mašīnā nebūs. Ja Google, Apple un Tesla nes atbildību, tad let the blackout party begin!

   • Māris Silinieks

    Ja jau stūres un pedāļu nav, tad arī variantu nav – ražotājs atbildīgs.

   • x

    ja ražotājs nav iemontējis barčiku – atkal vainīgs ražotājs.

    ražotājs vainīgs šā vai tā))

 • Krotow

  Kādreiz klasesbiedrenes tēvs moskviču pret zagļiem sargāja, nesot līdz uz dzīvokli aizdedzes sadalītāju. Ford iet vēl tālāk un aizvāc stūri un pedāļus :)

  • x

   kaheri šito fordu bez stūres aizripinās veiklāk, kā klb tēvs atvēra mohābiča haubi))

   • Gatis Preiss

    Neuztraucies, jau tagad hakeri jaunos auto kas aprīkoti ar saucamajām viedatslēgām var aizdzīt 3 sekundēs! Vajag 2 vīrus un divas mazas iekārtiņas un auto ir prom tā kā nograb!