Francija un Vācija meklē ceļus, kā no Google, Apple, Facebook un Amazon iegūt nodokļu naudu, jo šobrīd milzīgie tehnoloģiju uzņēmumi slēpjas Eiropas zemo nodokļu valstīs Īrijā un Luksemburgā. Francija un Vācija uzver, ka tehnoloģiju milži gūst peļņu visās Eiropas valstīs, bet nodokļu naudu atstāj tikai vienā vai divās.

Eiropai ir jāaizsargā savs tirgus, lai lielie uzņēmumi nevarētu tik milzīgos apjomos izvairīties no nodokļu nomaksas. Apple jau ir vairākkārt bijušas problēmas ar Īrijas zemajiem nodokļiem. Īrijas valdība nolēmusi mainīt nodokļu sistēmu, kas tehnoloģiju un interneta milžiem liks meklēt citas nodokļu paradīzes. No 2020. gada Īrijā tiks izskausta iespēja optimizēt milzīgo uzņēmumu nodokļus.

Tiek lēsts, ka Francija un Vācija jau septembrī varētu rosināt izmaiņas Eiropas Savienības dalībvalstu likumdošanā, lai izlīdzinātu uzņēmuma ienākuma nodokļa piemērošanu visās valstīs. Francijai tas nozīmētu piecu gadu laikā samazināt uzņēmuma ienākuma nodokli līdz 25%. Arī citas dalībvalstis tiks rosinātas pievienoties Francijai un Vācijai nodokļa izlīdzināšanā.

Tiek pieļauts, ka Apple ārpus ASV tur aptuveni 216 miljardus dolāru no kopējiem uzņēmuma 232 miljardiem. Apple šobrīd ir uzskatāms par pelnošāko uzņēmumu pasaulē un ir apsteidzis transporta un naftas uzņēmumus. Īrijā Apple maksā 12.5% nodokli, kamēr ASV tas sasniedz 35%.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
nabadanga

ss.lv skandāla kontekstā būtu aktuāli uzzināt, kā Latvijas portālu virinātājiem sokas ar nodokļu iekasēšanu no interneta milžiem. Google un Facebook reklāmas iespējas izmanto ļoti daudzi Latvijas uzņēmumi.