Varētu nosaukt pāris bīstamus vaļaspriekus – niršanu pie haizivīm, lēkšana ar izpletni no fiksētiem objektiem (base jumping), varbūt arī klintīs kāpšana bez stiprinājumiem. Bet ļoti bīstams brīvā laika pavadīšanas veids ir sēņošana, nezinot ko tieši saliec groziņā un pēcāk uz pannas.

Kā mūsdienās cīnās pret kaut ko sarežģītu? Izstrādā lietotni, piesola, ka to darbina mākslīgais intelekts un mašīnmācīšanās algoritmi, bet par gala rezultātu īsti atbildēt nevēlas neviens. Pēdējās pāris dienās tīmeklī izskanējušas aizdomas, ka nesen izlaistā lietotne Mushroom var būt kaitīga vai pat dzīvībai bīstama.

Lietotnes izstrādātājs uzsver, ka Mushroom nav paredzēta kā kompanjons mežā gājējam, bet gan kā izglītībai paredzēta lietotne. Izstrādātājs norāda, ka Mushroom vēl būtu uzskatāma par lietotni beta stadijā. Pēc internetā pieejamās informācijas Mushroom lietotne kļūdoties ļoti bieži.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene

Galvenais lai atpazīst tās sēnes, kas ļauj stundām ilgi TV vietā skatīties paklāju! :)

x

vai tur ir liela atšķirība))

Skābene

Ir ir, vienas rāda multenes, bet citas tikai gaismu tuneļa galā un ir tādas kas nerāda neko! :)
Bet pa lielam ēdamas ir visas, dažas tikai vienu reizi, dažas vairākkārtīgi!
No tām vienreizējām būtu ieteicams izvairīties! :)

enity2017

Pilnīgi pietiek, ja sēņotājs prot atšķirt ēdamo sēni no pelējuma sēnītes un nagu sēnītes. Viss pārējais ir gaumes jautājums;)

davfreim

Nav jau tā, ka latviešiem ir pašiem sava sēņu aplikācija, tieši ar aprakstiem par LV sēnēm un vispār jau sēnes var aizstiept uz dabas muzeju un tur tev pateiks speciālists, kas tā par sēni :)

Aplikācija: “Sēnes Latvijā”
https://itunes.apple.com/app/id559730660
https://play.google.com/store/apps/details?id=lv.dienasmediji.sene&hl=lv

Skābene

Tik bildes tur nejēdzīgas, vajadzētu vienai sēnei vairākas bildes, jo dabā izskatās pavisam citādāk!

Krotow

Sēnes dabā tiešām bieži izskatās citādāk, kā sēņu grāmatu foto. Atpazīt tās pēc foto ar aplikāciju vien bez ķīmisko elementu analizatora nav laba doma – bērzlapju vietā var gadīties salikt grozā zaļās mušmires.