Pašbraucošu automašīnu tehnoloģijas sāk palēnām pārņemt pasaules attīstītās daļas – ASV, Dienvidkoreju, Vāciju un Austrāliju. Bet tiek ziņots, ka Indijā pašbraucošu automašīnu tehnoloģija, visticamāk, tiks aizliegtas.

Kas gan licis Indijas gudrajām galvām gatavoties šāda likuma pieņemšanai? Satraukums par nepiemērotiem ceļiem un citu infrastruktūru? Ne gluži! Indijā ir ļoti zemas darbaspēka izmaksas, turklāt lielie attālumi nozīmē milzīgu darbavietu skaitu preču un pasažieru pārvadājumu jomās.

Uber un Google jau bija iepriekš paziņojuši, ka Indijas haotiskā satiksme ir pilnīgi nepiemērota pašbraucošu automašīnu tehnoloģijām. Pa ceļiem pārvietojas arī gājēji, lopi, dažādi transporta līdzekļi bez ārējā apgaismojuma u.tml.

7
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Krotowkr://2psSkābenexLauris Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Skābene
Guest
Skābene

Indijā un Indonēzijā neriskēju ņemt auto no nomas, jo satiksme šķita pilnīgi nesaprotama un atgādināja haotisku skudru pūzni, tāpēc uzticēju braukšanu vietējam šoferim. Pēc nedēļas jau sāku saprast, ka pa lielam tur ir tikai viens ceļu satiksmes likums – tu esi atbildīgs par to kas tev notiek priekšā, nevis sānos vai aizmugurē! Pie šādiem braukšanas apstākļiem auto pilots neizkustēsies no vietas un nekur neaizbrauks! :)

kr://2ps
Guest
kr://2ps

Nevajag uz Indiju braukt – tepat jau, liekas, ka Albānijā, arī bija vēl līdzīgi braukšanas noteikumi. Vismaz kādu laiku atpakaļ tā bija. Nez, kā tagad, ja vēl viņiem nav Eiropas standarti jau ar ieviesti.

Lauris
Guest
Lauris

Malači, nav ko ar tehnoloģijām aizrauties.

x
Guest
x

Indijā robotizētie auto tiešām nav vajadzīgi – ciniski, bet “babi ješčo narožajut”. Vai arī jātaisa kastomvāre, lai palīdzētu mazināt pŗapdzīvotība (atkal sanāca ciniski). Drīzāk tur vajag izglītot cilvēkus un bezmaksas kontracepciju, lai nevairojas kā aļģes.

Skābene
Guest
Skābene

Tur ir cits domāšanas veids, citas paražas! Ja tev nav sociālās sistēmas, tev nav pensijas, tev nav nodrošinātas vecumdienas un tava vienīgā pensija ir tavi bērni, kas tevi uzturēs, kad būsi vecs un nespējīgs. Tur joprojām celtniecībā izmanto dzīvo darbaspēku un buldozera vietā izvēlas 100 lāpstas! Darbaspēks nereti izrādās lētāks par tehniku un pats galvenais – visiem pietiek darbs!
Var jau teikt ka viņu sistēma ir stulba, bet atšķirībā no viņiem, mūsu tauta izmirst, kamēr viņi pārņem pasauli!

Krotow
Guest
Krotow

… un atgriež pasauli atpakaļ viduslaikos. Pārsteidzoši cik daudz vēl palicis tos, kuriem gribētos bradāt pa ielām sūdos līdz ceļiem, vakaros sēdēt pie skala gaismas un kā vienīgo izklaidi redzēt nāves sodus tirgus laukumā.

Krotow
Guest
Krotow

Pēc redzētajiem Indijas satiksmes video rodas iespaids, ka vienīgais autopilots uz viņu ielām būtu ceļarullis ar atslēgtu šķēršlu priekšpusē noteikšanu. Atmetot cinismu – tur publika vēl jāizglīto un jācivilizē.