web analytics

Facebook ķēries pie modulāra viedtālruņa izstrādes

Jaunākie raksti

Satechi prezentējis lādētāju, kurā var uzlādēt līdz pat piecām Apple ierīcēm

Šī gada CES 2021 izstādē Satechi prezentējis jaunu aksesuāru mobilo telefonu un planšetdatoru lietotājiem. Šis produkts tiek īpaši mērķēts...

“Cradlewise” rada mākslīgā intelekta kustinātu šūpuli, kas palīdzēs mazulim ātrāk aizmigt

Labs miegs ir tas, ko īpaši novērtēs jaunie vecāki, kuri bieži vien tā kārtīgi izgulēties nevar mēnešiem ilgi. Tā...

Savulaik populārais “Renault 5” atgriezīsies kā elektriskais hečbeks

Francijas autoražotājs "Renault" apstiprinājis, ka tas radīs jaunu versiju savulaik populārajam "Renault 5" hečbekam. Jaunais auto būs daļa no...

Zaļo tehnoloģiju akselerators attīstīs ilgtspējas uzņēmumus Baltijā

Lai veicinātu tādu inovāciju attīstību, kas piedāvā ilgtspējīgus risinājumus un tiecas uz labāku nākotni, Swedbank Latvija kopā ar tehnoloģiju...

Arī Xiaomi krīt Trampa nežēlastībā

Lai arī Donaldam Trampam prezidenta amats būs jāpamet jau pavisam drīz, tomēr vēl arvien norit aktīva cīņa ar ārējo...Baumas norāda, ka pēc Google Project Ara neveiksmes Facebook ir sarosījies, lai izveidotu modulāru viedtālruni. Pagaidām Facebook saņēmis tikai patentu, kas ļauj nojaust par modulāra viedtālruņa iespējamu tapšanu nākotnē.

Oficiāli Facebook ir atteicies komentēt jebkādas baumas par modulāra viedtālruņa izstrādi. Tiek pieļauts, ka Facebook veidos ne tikai pliku telefonu, bet to papildinās ar jaunas idejas kameru un mašīnmācīšanās elementiem.

Pagājušā gada rudenī Google apstiprināja Project Ara apturēšana uz nenoteiktu laiku, pilnībā no Project Ara viedtālruņu izstrādes Google oficiāli nav atkāpusies.

Project Ara saliekamo viedtālruņu ideja Google gaiteņos virmoja jau vismaz kopš 2011. gada, kad Google no uzņēmuma Modu iegādājās vairākus saliekamo viedtālruņu patentus. Tajā pašā gadā tika iegādāts visiem zināmais uzņēmums Motorola Mobility, ar tā palīdzību tika plānots uzsākt ražot saliekamos viedtālruņus. 2012. gadā Google uzsāka saliekamo viedtālruņu iespēju izpēti, darbs pie viedtālruņu izveides sākās 2013. gada 1. aprīlī.

Par Project Ara oficiāli tika paziņots 2013. gada 29. oktobrī. Motorola grasījās sadarboties ar uzņēmumu Phonebloks, kas bija uzsācis saliekamo viedtālruņu tehnoloģiju izstrādes vienlaikus ar Google. Sākotnēji tika solīts, ka izmēros mazākais Project Ara viedtālrunis maksās 50 dolārus, to varēs par papildus samaksu aprīkot ar vēlamo kameras moduli, dažādiem atmiņu moduļiem, lielāku akumulatoru utt.

1 komentārs

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
x

normāli. feisbuks pats arī ir modulārs – face+book. labi, ka ne table.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: