Austrālijas ģenerālprokurors ticies ar Apple pārstāvjiem, lai pārrunātu datu šifrēšanas ietekmi uz noziegumu atklāšanu un to novēršanu. Tiek uzskatīts, ka Austrālija varētu pieprasīt samazināt šifrēšanas drošību, piešķirto tiesībsargājošām iestādēm pieeju iOS veiktai sarakstei.

No Apple tiekot gaidīta pretimnākšana visos šifrēšanas pieeju sniegšanas jautājumos, tomēr Austrālijas ģenerālprokuratūra esot gatava arī ar likumu pieprasīt sniegt nepieciešamās pieejas.

Iepriekš ziņojām, ka Britu Konservatīvā partija priekšvēlēšanu solījumos iekļāvusi punktu, kas varētu sākt graut saziņas lietotņu šifrēšanas nozīmi – ja Konservatīvā partija tiks atkārtoti ievēlēta un varēs vadīt valdību, lielajiem saziņas servisiem var nākties trūkties.

Saziņas datu šifrēšana ir kļuvusi par karstu kartupeli dažādās debatēs laikā, kad civilizēto pasaules daļu atkal un atkal pāršalc ziņas par kārtējo teroristu pašnāvnieku uzbrukumiem. Lielbritānijā varētu tapt likums, kas liedz saziņas servisiem pilnībā šifrēt saraksti, būs jābūt iespējai piekļūt lietotāju sarakstei ar tiesas lēmumu. Likums varētu attiekties uz saziņas servisiem ar vismaz 10 000 lietotāju.

Reklāma

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Aigars Dzerviniks Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Aigars Dzerviniks
Viesis
Aigars Dzerviniks

Ja jau ASV varas iestādēm nesanāca piespiest Apple pavājināt viņu sistēmas drošību, tad Austrālijai nav ko pat sapņot.