Austrālijas ģenerālprokurors ticies ar Apple pārstāvjiem, lai pārrunātu datu šifrēšanas ietekmi uz noziegumu atklāšanu un to novēršanu. Tiek uzskatīts, ka Austrālija varētu pieprasīt samazināt šifrēšanas drošību, piešķirto tiesībsargājošām iestādēm pieeju iOS veiktai sarakstei.

No Apple tiekot gaidīta pretimnākšana visos šifrēšanas pieeju sniegšanas jautājumos, tomēr Austrālijas ģenerālprokuratūra esot gatava arī ar likumu pieprasīt sniegt nepieciešamās pieejas.

Iepriekš ziņojām, ka Britu Konservatīvā partija priekšvēlēšanu solījumos iekļāvusi punktu, kas varētu sākt graut saziņas lietotņu šifrēšanas nozīmi – ja Konservatīvā partija tiks atkārtoti ievēlēta un varēs vadīt valdību, lielajiem saziņas servisiem var nākties trūkties.

Saziņas datu šifrēšana ir kļuvusi par karstu kartupeli dažādās debatēs laikā, kad civilizēto pasaules daļu atkal un atkal pāršalc ziņas par kārtējo teroristu pašnāvnieku uzbrukumiem. Lielbritānijā varētu tapt likums, kas liedz saziņas servisiem pilnībā šifrēt saraksti, būs jābūt iespējai piekļūt lietotāju sarakstei ar tiesas lēmumu. Likums varētu attiekties uz saziņas servisiem ar vismaz 10 000 lietotāju.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Aigars Dzerviniks

Ja jau ASV varas iestādēm nesanāca piespiest Apple pavājināt viņu sistēmas drošību, tad Austrālijai nav ko pat sapņot.