Greenpeace uzmanīgi pieskata tehnoloģiju uzņēmumus, visai skarbi izsakoties par dažādiem dabai nedraudzīgiem tehnoloģiju risinājumiem, kuru varēja arī nebūt. Tāpat Greenpeace bieži iesaka, kas veicams, lai uzlabotu uzņēmumu darbību, un nenodarītu kaitējumu videi.

Jaunākais Greenpeace pētījums veikts par viedtālruņiem un citām ierīcēm, un izziņoti tie uzņēmumi, kas izstrādā nesalabojamus viedtālruņus. Nelabojama elektronika nozīmē tikai to, ka ierīci uzreiz izmet vai nodod pārstrādei, bet tāpat šāda elektronika rada nevajadzīgu piesārņojumu un enerģijas tēriņu pārstrādei.

Pētījumā atklāts, ka elektronikas atkritumu apjoms starp 2010. un 2015. gadu Āzijā audzis par 63%. Kopumā elektronikas atkritumi veido 12.3 miljonus tonnu piecu gadu periodā. Eiropā netiek atbilstoši pārstrādāti 65% no elektronikas atkritumiem.

Greenpeace kopā ar iFixit izvērtējuši 40 viedierīces, kas izlaistas laika periodā no 2015. līdz 2017. gadam. Vienīgais viedtālrunis, kas saņēma maksimālo punktu skaitu, bija modulārais Fairphone 2. Fairphone 2 var daļēji salabot, daļēji apmainīt detaļas. Pieejama pilna informācija par Fairphone 2 labošanu un arī detaļas ir iegādājamas bez lielām problēmām. Labus rezultātus sasniedza arī HP Elite X2 planšetdators, kā arī Dell Latitude E5270 un HP Elitebook 840 G3 klēpjdatori.

Daudz zemāk novērtēti Apple, Samsung un Microsoft centieni ielīmēt korpusos akumulatorus. Ar plašāku informāciju vari iepazīties Greenpeace publicētajā informācijā (PDF).

5
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
xdigitalkMārtiņš UngursRičards Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Ričards
Guest
Ričards

Kvaltitatīvi telefoni reti plīst, parasti tie tiek apmainīti, jau garantijas stadijā. Iemesls kapēc cilveki met ārā telefonus un pērk jaunus ir – stkli. Tie ir dārgi. Nomainīt var viegli/grūtāk, tomēr var, bet tie ir dārgi. Jālamā nevis telefonus kuriem mikroshēmas pielīmētas, bet kuriem jauna ekrāna cena ir dārga.

x
Guest
x

greenpeace jau nu ir vēl tā organizācija, gluži kā ANO. lamā ražotājus, bet tie jau tikai piegādā to, ko grib vidējais ņurņuks – vēl par 1/2mm plānāku korpusu, vēl vairāk murmuļpikseļus utt. lai iekārtas būtu remontējamas, tām būtu jābūt maķenīt lielākām lai nebūtu līmēto savienojumu (vai jāievieš tehnoloģija vienkāršai līmēto savienojumu atdalīšanai bez komponenšu iznīcināšanas) un tās lamātu tie paši greenpeace, ka patērē vairāk elektrības (lai arī no praktiskā viedokļa tas vispār ir nieks) jo nevarētu tik strauji ieviest jaunākus un energoefektīvākus cpu, lai neražotu ko jaunu, pirms izpārdots vecais. manuprāt, kaut ko var mainīt tikai patēriņa koncepta nomaiņa, kad… Read more »

digitalk
Guest
digitalk

> greenpeace jau nu ir vēl tā organizācija, gluži kā ANO.

tu nu ar salīdzināji – mūsdienās vārgu politisko ruporu bez zobiem ar ekoteroristiem.

x
Guest
x

abiem kopīgs tas, ka tantiņas tos uzskata par Baltajiem Tēviem, kas Nepaguruši Cīnās Pret Visuresošo Ļaunumu.

Mārtiņš Ungurs
Guest
Mārtiņš Ungurs

Fairphone nav pieejamas visas detaļas, tikai ārējās, kur pati plate? Kad tas telefons nogrims, kā nomainīt mātes plati?