Paradums internetu pārlūkot no mobilajām ierīcēm turpina pieaugt, liecina interneta izpētes un tehnoloģiju uzņēmuma Gemius sniegtie dati. Kopš septembra interneta lapu skatījumi no datoriem samazinājušies par 10 procentiem, kamēr no telefoniem šis rādītājs audzis par vairāk kā 8 procentiem.

Pēc gemiusAudience datiem, lietotāju skaits, kas pārlūko internetu no datoriem nav būtiski mainījies (1 231 000 apmeklētāji), taču salīdzinot ar septembri ir novērojams kritums pie vidējā pieslēgšanās skaita uz vienu lietotāju, attiecīgi no 68 reizēm mēnesī septembrī uz 60 reizēm maijā. Savukārt no mobilajām ierīcēm tendence ir pretēja- ja septembrī viens lietotājs pieslēdzās internetam vidēji 53 reizes, tad maijā tās jau ir 57 reizes.

Reklāma

Tāpat interesanti salīdzināt arī visu ierīču izmantošanas aktivitāti vienas darba dienas laikā, jo, kā rāda dati, agrās rīta stundās (plkst. 6:00- 8:00) interneta pārlūkošanai visbiežāk izmanto mobilos telefonus, no datoriem joprojām tiek veikti visvairāk lapu skatījumi darba dienas laikā no plkst.8:00- 16:00, savukārt planšetdatorus cilvēki sākt aktīvāk izmantot laikā no plkst.17:00 līdz pat pusnaktij.

Pēc ranking.lv datiem, joprojām populārākais mobilo ierīču ražotājs Latvijā ir Samsung. Ar šī ražotāja mobilajiem telefoniem un planšetdatoriem tiek izdarīti 44 procenti lapu skatījumi internetā. Tuvākie sekotāji ir Apple (36 procenti) un Huawei (5 procenti). Savukārt populārāko telefona modeļu kategorijā nepārspēts līderis ir Apple iPhone (31 procents), kamēr visvairāk lietotais Samsung modelis ir Galaxy A5 (3 procenti). Jāpiezīmē, ka detalizēts Apple ierīču izdalījums nav iespējams.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Sapnix

Salīdzināt visu paaudžu iphone ar vienu konkrētu Samsung modeli ir mazākā mērā nekorekti. Ja nevar iegūt sadalītus datus, tad šo info var nepieminēt vispār.

Kristaps Skutelis

Nē, tad no šādiem datiem būs vēl mazāk jēgas.