Šķiet, ka Apple ir noslēpumainākais viedierīču ražotājs? Nē! Varbūt arī Apple slēpj savus ne visai labos Apple Watch pārdošanas rezultātus, tomēr to pārspēj tikai Google ar pilnīgu noslēpumainību par bijušajiem Nexus un tagadējiem Pixel viedtālruņiem.

Tiek lēsts, ka Google Pixel un Pixel XL pārdošanas apjomi šogad ir lielāki, nekā spēja sasniegt Nexus sērijas viedtālruņi, jo vismaz ASV Google Pixel pārdod pat mobilo sakaru operatori. Bet tiek pieļauts, ka Google Pixel pārdošanas apjomi vēl arvien ir katastrofāli zemi.

Google Play veikalā izvietotais Pixel Launcher varētu būt zināmā mērā uzskatāms par indikatoru, jo Google Pixel viedtālruņi Pixel Launcher atjauninājumus saņem no Google Play veikala. Pixel Launcher tikai šobrīd ir pārkāpis pāri viena miljona atzīmei – astoņus mēnešus pēc Google Pixel iznākšanas. Neviens cits viedtālruni no Play veikala nevar saņemt Pixel Launcher, pat Pixel C izmanto citu lietotāja saskarnes versiju.

Salīdzinājumam – Samsung ir pārdevis piecus miljonus Galaxy S8 un S8+ pirmā mēneša laikā. Apple 2017. gada pirmajos trīs mēnešos pārdeva 50.8 miljonus iPhone 7 un iPhone 7 Plus.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
21 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Kristaps Skutelis

Man gan liekas, ka tik specifiskai un padārgai ierīcei diezgan normāli pārdošana apjomi. Tikai retais Google uztver kā telefonu ražotāju un tas līdz šim arī nav ticis pienācīgi reklamēts.

Briedis

Nevienam no maniem tūkstots kolēģiem un paziņām nav pikseļa, tas nozīmē, ka tie aparāti vai nu ir pārdoti ļoti maz, vai arī nav pārdoti vispār.

Skābene

Bet neviens jau arī netirgo viņus LV, jeb es kļūdos!
Nexus vēl varēja dabūt!

Briedis

Gan jau, ka dabūt var, lai arī netirgo. Iepriekšējos tirgoja un tie bija visai populāri. Man pašam bija Nexus 4 un 5. Patika.

Jānis

Gadījumā google neaizliedza pārpircējiem tirgot pixeļus, draudot tos nobloķēt pārvēršot par ķieģeli?

Kristaps Skutelis

Avots šādām baumām?

Jānis

Draudēja nobanot kontu –
Google Pixel phone resellers have been banned from their Google accounts
http://indianexpress.com/article/technology/tech-news-technology/google-pixel-phone-resellers-have-been-banned-from-their-google-accounts-4382274/

Kristaps Skutelis

Paldies, tagad atcerējos, ka iepriekš tādas runas esmu pats lasījis.

reiny

Es kā bijušais Nexus 4 un tagad Nexus 5x lietotājs neapsveru Pixel iegādi. Domāju, ka lielākai daļai Nexus pircēju tomēr būtiski bija cenas un jaudas attiecība. Plus vēl tīrs un regulāri atjaunojams Android.

Bet Pixel maksā tik pat cik flagmaņi. Un šai brīdī, jau es vairs neredzu nekādus plusus Pixel telefoniem.

Uzskatu, ka Google vajadzēja palikt pie NEXUS sērijas. Kaut vai kā pie tīra Androīda popularizēšanas rīka.

Jānis A

“Uzskatu, ka Google vajadzēja palikt pie NEXUS sērijas”
Drīzāk google vajadzēja palikt pie iepriekšējās price-performance politikas (nexus 4 un 5), jo, ja es nemaldos, tad sākot jau ar Nexus 6, cena uzkāpa debesīs + tas bija pirmajs lāpsttelefons, kas nav īsti domāts visai publika, pie tam vēl tajā laikā kad lāpstinieki nebija super populāri.

Kristaps Skutelis

Kāpēc visi tikai domā par savām interesēm? Kāpēc neviens nedomā par Google interesēm? Kā nopelnīsi, ja telefons maksās maz? :(

xGang

Pārdodot vairāk?

Kaspars

Manuprāt lielākā problēma ir ar pieejamību + reklāmu. Reti kurš vispār zina, ka Google ražo pats savus telefonus un tie kas zina nezin kur viņu nopirkt. Tas pats attiecas uz HTC – nevar gaidīt lielus pārdošanas rezultātus bez reklāmas un distribūcijas.

Ivars

Forumos lasīti neskaitāmi stāsti par to, kā cilvēki ASV pasūta savu Pixel telefonu, bet Google to spēj piegādāt tikai pēc vairākiem mēnešiem. Daudzi, protams, savus pasūtījumus atcēla un iegādājās kādu citu telefonu. Proti, ja nespēj piegādāt ierīces vajadzīgajā daudzumā, tad nevar cerēt uz kaut kādiem nopietniem pārdošanas apjomiem.

Kristaps Skutelis

Acīmredzot, paši netic tam, ka Pixel kļūs par veiksmīgu produktu līniju un tāpēc nedod ručkā pilnā gāzē. Nav jau tā, ka Gūglei naudas un iespēju nebūtu.

Ivars

Grūti pateikt. Cik saprotu, tad Google tomēr ielika pamatīgu naudu Pixel reklamēšanā. Kaut kur lasīju minējumus, ka Google vienkārši nespēj piegādāt nepieciešamo ierīču daudzumu.

Kristaps Skutelis

Tas ir par naudu atrisināms jautājums.

Ivars

Cik sapratu, ka ar naudu vien šajā lietā nepietiek. Vajadzīgas arī noteikta distribution infrastructure. Vismaz tā apgalvot šajā The Verge rakstā https://www.theverge.com/2017/1/18/14315458/google-pixel-xl-smartphone-shipping-out-of-stock
Protams, ar laiku to noteikti var sakārtot (investējot naudu), bet jādomā, ka Google šoreiz šajā ziņā kaut ko nav izrēķinājuši. Līdz ar ko, iespējams, palaiduši garām iespēju pārdot lielāku skaitu ierīču.

Kristaps Skutelis

Nu tieši to arī saku, ka Google nav 100% commited šim projektam. Līdzīgi kā Microsoft savulaik nezināja ko un kā iesākt ar Surface planšetdatoriem.

Redrum

Nekas, izstrādās savu procesoru un ieliks apple kapiņā.

Kristaps Skutelis

Mhm, pieci gadi ir diezgan ilgs laika posms un pa to laiku var notikt daudz brīnumu.