Android izveidotāja Endija Rubina (Andy Rubin) Essential Phone ir radījis ievērojamu pozitīvisma kampaņu, kas likusi Android faniem atkal svētlaimīgi pulcēties ap jauno pielūgsmes objektu. Bet vai Runina veidotais Essential Phone kaut daļēji spēs attaisnot izteiktos apgalvojumus?

Endijam Rubinam ir jābūt vismaz daļēji atbildīgam par lielākajām Android problēmām – atjauninājumiem, lēnu darbību, saderību, niecīgu aksesuāru klāstu utt. Rubins apgalvo, ka Essential Phone pamatā ir vairākas idejas, kas šo viedtālruni padarīs labāku:

Reklāma
  • telefons ir tavs īpašums, nedrīkst uzspiest lieku saturu un lietotnes tajā;
  • sadarbība ar citām ierīcēm;
  • slēgtas ekosistēmas ir novecojusi ideja;
  • premium materiāli nedrīkst būt pieejami tikai dažiem bagātākajiem;
  • ierīces nedrīkst katru gadu novecot, tām ir jāturpina attīstīties;
  • vienkāršs vienmēr ir labāks.

Skan jau fantastiski, bet vai Essential Phone solījumi kaut daļēji ir reāli? Skaists un kvalitatīvs viedtālrunis visiem? Jā, kāpēc gan ne. Par cenu, kas tuvojas 800 dolāriem? Diez vai šāda cena ir dēvējama par pieejamu.

Jau pēc gada Essential Phone būs vakardienas jaunums, iznāks nākamais Snapdragon procesors un Essential Phone novecos.

Ekosistēmas atvērtība? Pagaidām Essential nav nodrošinājis nekādu informāciju par moduļu darbību, un vai moduļus varēs izstrādāt jebkurš. Lenovo un Moto Mods jau šobrīd parāda modulāro viedtālruņu problēmas – moduļu izstrāde ir dārga, moduļus ir jāizstrādā zibenīgi, kamēr vēl viedtālrunis nav novecojis. Un moduļu tirgus ir niecīgs – ja Moto Z tiešām kāds arī nopērk, tad vēl nav zvanīts, ka viņš nopirks arī visai dārgo moduli. Kur nu vēl četrus dažādus moduļus.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene

Lai tik taisa augšā, lai konkurenti nesnauž uz lauriem!

Uldis M.

Pati moduļu platforma nedrīkstētu mainīties ar katru jauno modeli. Tai būtu jābūt vienādai vairākas paaudzes. Teorētiski, šāds risinājums – magnētisks mehānisms telefona stūrī ir vienkārši iestrādājams arī nākamajos modeļos. Ja tā moduļu lieta aizietu (par ko gan nedaudz māc šaubas), par attiecīgu patentmaksu šo pašu standartu varētu ieviest arī citi ražotāji.

Matiss

Ja tu redzēji Recode interviju, tad viņš pateica, ka tiem moduļiem ir jābūt saderīgiem ar turpmākajiem telefoniem. Moto moduļi der tikai vienam telefona modelim un ierobežots turpmākajiem telefona dizaina izmaiņām.

oldschool zerolemon fan

Gaidu baterijas nomainīšanas iespēju tādā veidā kā tā tika realizēta Nokia 5110 telefonos.
LG G5 tipa un Moto Z tipa idejas tomēr nav tas.

x

var taču lietot nokia 5110, tur viss jau realizēts….