Iepriekš tika baumots, ka pasaulē lielākais pelnītājs no reklāmām – Google – strādājot pie pašu uzturētā tīmekļa pārlūka uzlabojumiem, kas atnesīs iebūvētu reklāmu bloķēšanas iespēju. Google šādu soli ir oficiāli atzinusi, bet reklāmu bloķēšana drīzāk atbildīs reklāmu filtrēšanai.

Google ar Chrome iebūvētu un pēc noklusējuma aktivizētu “slikto” reklāmu bloķēšanas rīku mazinās haosu, ko mēdz ieviest dažādi citi reklāmdevēji. Turklāt rīks būs iebūvēts kā galddatoru Chrome, tā arī tīmekļa pārlūka mobilajās versijās Android un iOS operētājsistēmām.

Nepieņemams reklāmu saturs tiks vērtēts sadarbībā ar Coalition for Better Ads, kura dalībnieki ir Google, Facebook, News Corp un The Washington Post. Google piedāvās arī rīkus, kas pārbaudīs reklāmu atbilstību vispārpieņemtām normām. Google cīnīsies pret pārāk uzmācīgām reklāmām, izlecošām reklāmām, reklāmām, kurās ir paslēpta aizvēršanas iespēja u.tml.

Pagaidām nav zināms, vai Google grasās liegt Chrome pārlūkam uzstādīt dažādus trešo pušu reklāmu bloķētājus, piemēram, AdBlock Plus un uBlock Origin.

3
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Artūrs GailisKrist2ps 🔗nabadanga Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
nabadanga
Guest
nabadanga

Āzis par dārznieku :)

Krist2ps 🔗
Guest
Krist2ps 🔗

Ka tikai neatkārtosies vēsture, līdzīgi kā toreiz, kad daudzi bloķēja IE6?

Artūrs Gailis
Guest
Artūrs Gailis

Ja Chrome aizliedz uzstādīt citus bloķētājus, tad, diemžēl, tiks migrēts uz citu pārlūku vai nopirkts normāls rūteris un ieviesta bloķēšana rūtera līmenī.