Reklāma

Eiropa apstiprina plānu likt Facebook un YouTube pastiprināti kontrolēt naida kurināšanu

Jaunākie raksti

BISSELL CrossWave Cordless mazgājošā slotas tipa putekļu sūcēja apskats

Nu jau esmu kļuvis par oficiālo tīrības un spodrības ziņnesi, šajā pavasarī turpinām dažādu mājsoļa palīgu apskatus ar vienu...

Latvijā vadošais ielu mākslinieks KIWIE izlicis pārdošanā pasaules mērogā unikālus NFT

KIWIE ir viens no pazīstmākajiem ielu māksliniekiem Latvijā, kura vārds izskanējis tālu aiz mūsu valsts robežām. Viņa firmas zīme,...

Hakatonā pētīs, vai elektroauto var uzlādēt pie apgaismojuma staba, kā arī citas idejas

Lādēt elektroauto pie apgaismojuma staba un ieviest metrobusa līniju Teikas virzienā. Pie kā strādās hakatonā? No 15. līdz 17....

Eiropas Parlaments vēlas slēgt pirātiskās sporta pārraides 30 minūšu laikā

Eiropas Parlaments strādā pie lēmuma, kas varētu pieprasīt slēgt pirātiskās sporta pārraides vien pusstundas laikā. Lai to spētu īstenot...

Parādās ziņas, ka varētu kavēties jauno iPad un MacBook portatīvo datoru ražošana

Jau 2020. gads bija izaicinājumu pilns elektronikas ražošanā, jo radās problēmas ar dažādu detaļu izgatavošanu, piegādi un produktu salikšanu,...

Eiropas Savienības dalībvalstis ir atļāvušas virzīt tālāk izskatīšanai likumprojektu, kas varētu ieviest jaunas prasības sociālo tīmekļu uzturētājiem. Facebook, YouTube, Twitter un citiem būs jābloķē visa veida saturs, kas saistāms ar naida kurināšanu, terorismu u.tml. Likumprojektu vēl jāapstiprina Eiropas Parlamentā, tad tas kļūs par likumu.

Šis varētu kļūt par pirmo likumu Eiropā, kas tieši iejaucas sociālo tīmekļu darbībā. Pagaidām tiek uzskatīts, ka ierobežojumi uz video saturu neattieksies uz tiešraidēm, jo tās nav iespējams ar saprātīgiem līdzekļiem pārbaudīt un ierobežot.

Vienlaikus jaunais likumprojekts paredz, ka video straumēšanas servisiem (Netflix, Amazon Prime Video u.c.) būs jānodrošina vismaz 30% piedāvātā satura ar filmām un seriāliem, kas tapuši Eiropā.

Facebook, Twitter, YouTube un Microsoft jau iepriekš ir pauduši nostāju, ka tiek darīts viss, lai no sociālajiem tīmekļiem izskaustu naida kurināšanu un terorisma popularizēšanu. Šāda veida saturs ir jānoņem 24 stundu laikā, bet Eiropas Komisija norādījusi, ka vismaz pagaidām sociālie tīmekļi ar šo uzdevumu netiek laicīgi galā.

Reklāma

14 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
14 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Nelabojams

Interesanti, cik valodās viņi pārbaudīs to “naida kurināšanu”?

Artūrs

Vau iedomāties, kā tas notiks. Kad kāds islāmists uztaisīs nākamo teroraktu un kāds kaut ko patiesu pateiks par musulmaņiem, viņu uzreiz bloķēs par “naida kurināšanu”. Te tev nu bija- vārda brīvība.

Anna

“Naida kurināšana ir jebkāda veida aicinājums vērst pret personu vai personu grupu, pamatojoties uz konkrētām tai piemītošām īpašībām, tādām kā rase, etniskā izcelsme, dzimums, vecums, seksuālā orientācija, ticība vai veselības stāvoklis, naidu vai vardarbību, kā arī šāda naida un vardarbības izplatīšana vai attaisnošana.” Tā ka tur skatīsies diezgan uzmanīgi, nepārspīlējam!

Skābene

Tagad būs aizliegts izteikt viedokli pret Rīgas praidu!

Anna

Nē, tā tas nav. Izteikt viedokli drīkst, taču nav normāli izteikt agresīvus aicinājumus cilvēkus sodīt vai kā citādi, kas tā diemžēl bieži notiek…

digitalk

К нам сегодня приходил
Некро-зоо-педофил.
Мёртвых маленьких зверюшек
Он с собою приносил.

LGBT-NZP kopiena noteikti to izmantos savā labā.

Skābene

Pie mums parasti izvēlas aizliegt, jo nespēj izkontrolēt! Jau tagad daži ziņu portāli liedz komentāru iespēju pie noteikta satura rakstiem!

x

protams, ka liberālie pamuļķi (un es tikai konstatēju faktu, nevis cenšos kādu apvainot) ar saviem mazprātiņiem neaptver, ka ineta komenti ir lieliskākais izgudrojums kopš lēta alkohola – cilvēki klabina, un neviens neiet dedzināt pilis.

aizliegsim dakšas un lāpas – zināt, kas notiks?

Daris

Problēma tajā, ka autentiskā islama, ne tā kultūradaptētās versijas, kulta būtība IR naids pret neticīgajiem un citticīgajiem un islama izplatīšana ar ieročiem rokās.
Lai atceramies, ka Muhameds pats bija kaujinieku grupas vadonis.
Te uzreiz parādās paradokss – terorists, uzspridzinot, aiziet uz elli, bet viņa motivācijas avotu nosodīt it kā nevar, jo var piešūt “naida runu.” Rietumnieki atkal rok sev kapiņu…

davfreim

#SJW un liberāļu bullshits

Krotow

Tiešām interesanti, kurš to kontrolēs visās iespējamajās valodās. Liks automātiskos filtrus postiem? Tad būs kā Delfos, kur komentāros īsti neko vairs nevar uzrakstīt. Vai pieņems darbā daudz “aizdomīgo” valodu pratējus?

Jānis A

Nav tik traki, Delfos var tak pat lamuvārdus rakstīt mierīgi. Vienīgi pēcāk komentārs var tikt dzēsts, savukārt Vienotības portālā vispār neko gadrīz nevar rakstīt, tur pēc pogas nospiešanas komentārs vienkārši nepievienosies, jo “neatbilst lietošanas noteikumiem”.

x

es vispār nesaprotu, kāpēc cilvēki neuztaisa sev resursu ārpus ES jurisdikcijas, kurā var klabināt pravdu-matku aka visu, kas prātā, bet feisbukos un sūdportālu komentos likt tikai saiti uz savu garadarbu, ar pāris vārdu tīzeri lai motivētu uzklikšķināt.

Kristaps Skutelis

Čubriki no Pietiek.com tā dara :)

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: