Sagaidāms, ka Apple iPhone būs viens no pirmajiem viedtālruņiem, kas iegūs 5G mobilo datu pārraides tehnoloģijas, jo Apple jau šobrīd esot uzsācis 5G tehnoloģijas testus. Tiesa, Apple ir saņēmis atļauju veikt eksperimentālus izmēģinājumus, bet šī atļauja nedod tiesības pretendēt uz 5G izmantošanu ierīcēs komercrežīmā.

Šobrīd vairāki uzņēmumi, piemēram, ZTE un Huawei testē 5G nākotnes mobilo internetu dažādās frekvencēs, kas varētu nodrošināt teorētiski solītos pārraides ātrumus, bet tik augstas frekvences rada arī milzīgas pārklājuma problēmas. 5G pieprasīs gandrīz ideālu tiešo redzamību.

Tiek plānots, ka 5G standarta noteikšanas pirmā fāze gaidāma 2018. gada septembrī, bet tikai 2020. gadā tiks pilnībā noslēgta 5G standarta izstrāde. 5G tehnoloģija pie lietotājiem masveidā nonāks kaut kad ap 2022. vai pat 2023. gadu. Tātad visi 5G ātrumi un iespējas šobrīd ir nevis fakti, bet vēlmju saraksts.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
banana

Nu ko varēs prasīt neadekvāti augstu cenu JO IR 5G ATBALSTS!!!!!!!! Zombfests turpinās!!
Tas nekas, ka pirmā normāli lietojamā 5G zona būs pēc 3, 4 gadiem :D

Kristaps Skutelis

Un Tavs ieteikums būtu bremzēt attīstību un pie 5G izstrādes sākt darbu tikai tajā tālajā 2020. gadā, kad jau visi konkurenti būs izlaiduši pa 5G telefonam?

Lapsinieks

da gan jau arī pie 6 un 7G strādā slepus laboratorijās. Tāpat 4G ir pietiekams esošajām idejām (pasvītrots), ko iesākt ar mobilu ierīci.

as

Es joprojām šo lietu nekādi nesaprotu – ja nav izstrādāts ne 5G standarts, ne frekvences, nekas, tad ko visi testē? Ko vispār 5G pašreizējā izpratnē nozīmē?

Kristaps Skutelis

Standarts nav pabeigts un frekvences jau ir skaidras, vismaz pirmajai ieviešanas fāzei. Saproti taču, ka 5G ieviešana nav vienas dienas jautājums un pie tā ir jāstrādā laicīgi.