Kamēr Tesla cīnās ar elektrisko automašīnu uzlādes staciju skaitu un pieejamību, Qualcomm ir izstrādājis tehnoloģiju, kas ļauj uzlādēt automašīnas bez vada pieslēgšanas, turklāt Qualcomm apgalvo, ka uzlādi var veikt arī braucošai automašīnai.

Qualcomm tehnoloģija spēj uzlādēt elektrisko automašīnu, kas pārvietojas ar 100 km/h, ar 20 kilovatu jaudu. Uzlādes tehnoloģijas tiek izvietotas zem ceļa seguma, turklāt tehnoloģija ir pietiekami “gudra” – tā spēj uzlādēt divas blakus braucošas automašīnas. Vislielākais tehnoloģijas ieguvums būs elektroauto uzlāde vietās, kur visbiežāk veidojas sastrēgumi.

Qualcomm elektroauto bezvadu uzlādes tehnoloģijai vēl ir jāpievieno papildus iespējas, kas spēj noteikt mašīnas un akumulatora modeli, ieteicamo uzlādes jaudu, identificēt mašīnu, lai varētu tās īpašniekam piestādīt rēķinu u.tml.

2
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
xUldis M. Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Uldis M.
Guest
Uldis M.

Par tām ielām nezinu, bet savā garāžā vai pagalmā šāds risinājums būtu ļoti ērti – atbrauc mājās un mašīna lādējas. Dodies prom – sēdies un brauc – nav jāatštepselē un jāsaritina kabelis.

x
Guest
x

auto brauc un lādējas, iekšā cilvēks grilējas