Kamēr Tesla cīnās ar elektrisko automašīnu uzlādes staciju skaitu un pieejamību, Qualcomm ir izstrādājis tehnoloģiju, kas ļauj uzlādēt automašīnas bez vada pieslēgšanas, turklāt Qualcomm apgalvo, ka uzlādi var veikt arī braucošai automašīnai.

Qualcomm tehnoloģija spēj uzlādēt elektrisko automašīnu, kas pārvietojas ar 100 km/h, ar 20 kilovatu jaudu. Uzlādes tehnoloģijas tiek izvietotas zem ceļa seguma, turklāt tehnoloģija ir pietiekami “gudra” – tā spēj uzlādēt divas blakus braucošas automašīnas. Vislielākais tehnoloģijas ieguvums būs elektroauto uzlāde vietās, kur visbiežāk veidojas sastrēgumi.

Qualcomm elektroauto bezvadu uzlādes tehnoloģijai vēl ir jāpievieno papildus iespējas, kas spēj noteikt mašīnas un akumulatora modeli, ieteicamo uzlādes jaudu, identificēt mašīnu, lai varētu tās īpašniekam piestādīt rēķinu u.tml.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Uldis M.

Par tām ielām nezinu, bet savā garāžā vai pagalmā šāds risinājums būtu ļoti ērti – atbrauc mājās un mašīna lādējas. Dodies prom – sēdies un brauc – nav jāatštepselē un jāsaritina kabelis.

x

auto brauc un lādējas, iekšā cilvēks grilējas