Pagājušās nedēļas WannaCry izspiedējvīruss radīja haosu vairāku valstu slimnīcu, dažādu iestāžu un pat valdības darbā, ietekmējot simtiem tūkstošus datoru. Visplašāk cieta Windows XP darbināti datori, bet tiek uzsvērts, ka Microsoft vairs neatbalsta un nelabo Windows XP kļūdas. Uzbrukumā izmantots tā saucamais izspiedējvīruss, kas šifrē upura datorā esošos dokumentus, kamēr netiek samaksāta pieprasītā summa no 300 līdz 600 ASV dolāru, tā pārskaitāma virtuālajā valūtā Bitcoin.

Jaunākā informācija no Kaspersky norāda, ka tomēr Windows XP operētājsistēma šajā reizē statistiski bijusi drošāka par Windows 7. Windows 7 vēl martā saņēma atjauninājumu, kas bija paredzēts tieši šāda uzbrukuma novēršanai, bet lietotāji bijuši kūtri tā uzstādīšanai.

Protams, ka uzbrukumus Windows 7 ir pats loģiskākais, jo Windows 7 darbina 48.5% no visiem pasaules datoriem. Tiek uzsvērts, ka Windows 10 ir ļoti droša operētājsistēma, bet WannaCry uzbrukumu statistikā tā tomēr parādās, jo Windows 10 datori esot inficēti speciāli, lai veiktu pārbaudes.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
x

>uzsvērts, ka Microsoft vairs neatbalsta un nelabo Windows XP kļūdas

neuzvēršu, bet pieminēšu – par godu šim sifonam MS izlaida labojumu arī XP. Paguvāt uzlikt?