Eiropas Komisija ir sodījusi Facebook ar 110 miljonu eiro soda naudu, jo Facebook vēl 2014. gadā WhatsApp iegādes laikā nebija norādījis faktiem atbilstošu un precīzu Eiropas pieprasīto informāciju.

Preses konferencē Eiropas Komisija pārstāvji uzsvēruši, ka Facebook bija solījuši neapvienot Facebook sociālā tīmekļa lietotāju sniegto informāciju ar WhatsApp lietotāju kontiem, tomēr pagājušajā gadā WhatsApp tomēr paziņoja, ka daļa no lietotāju kontu informācijas tiks nodota Facebook. Eiropas Komisija norāda, ka abu servisu lietotāju kontu informācijas savienošanas iespējas pastāvēja jau 2014. gadā, kas arī ir pamatā Facebook sodam.

Eiropas Komisija nekādi vairs nevar ietekmēt Facebook un WhatsApp apvienošanos. nekāda papildus izmeklēšana par personas datu aizsardzību netiks uzsākta. Vācija pagājušā gada septembrī aizliedza Facebook vākt lietotāju datus no WhatsApp, tas pats tika panākts arī Lielbritānijā. Arī Itālija ir šonedēļ vērsusi 3 miljonu eiro prasību pret Facebook par WhatsApp personu datu nodošanu.

Reklāma

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zupa Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Zupa
Viesis
Zupa

Un kas notiks ja sodu atteiksies maksaat? Ko EK tad dariis?