Viedtālruņa kameras izmantošana dažādiem nolūkiem nav nekas jauns – ar Google Tango var izmērīt savu istabu, Samsung Bixby ar mākslīgā intelekta palīdzību spēj atpazīt priekšmetus. Arī Pinterest metīsies vizuālās informācija apstrādē, lai spētu piedāvāt reklāmdevējiem jaunus apvāršņus.

Protams, no vienas puses ir ārkārtīgi forši nofotografēt kleitu, lai telefons pats piedāvāt līdzīga vai pat tāda paša modeļa kleitu līdzīgā krāsā. Tomēr šādas iespējas nozīmē arī vismaz daļējas informācijas nodošanu reklāmdevējam. Var jau teikt, ka nekas slikts no tā nerodas, bet ar tālāk nodotām fotogrāfijām nekad neko nevar zināt.

Pinterest jau šī gada sākumā parādīja Pinterest Lens funkciju, kas izmanto kameras iegūtos attēlus, lai veiktu meklēšanu tīmeklī. Vizuālā meklēšanas tehnoloģija visai labi tiekot galā ar krāsām, formām un atpazīstamām precēm.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Daris

Bet ko darīt? Katra aplikācija prasa ar to tiešo darbību vispār nesaistītas pieejas dažādām telefona funkcijām.

Viesturs Kavacs

Spiest pogu “Deny”, ja konkrēto permisiju negribas dot.

digitalk

ha-ha, pamēģini uzinstalēt jebkuru android appu. instalācijas brīdī nevari individuāli atteikt piekļuvi pārdesmit līdz galam neizprotamām prasībām, kur nu vēl vēlāk atteikt konkrēto piekļuvi.

Viesturs Kavacs

Pamēģini kādu jaunāku versiju, vismaz no 6. sākot to mierīgi var izdarīt.

digitalk

ok, paskatīšos kas jaunietim uz telefona darās. tikai mani māc aizdomas, ka nekādu dižo paskaidrojumu, kāpēc konkrētai programmai nez kāpēc vajag piekļuvi kontaktiem un kas nestrādās, ja to nedos, tur nebūs.

Lapsinieks

no 6tā – prasa apstiprināt katru piekļūvi pirmajā reizē