Reklāma

Latvijas juristu apvienība: SIM karšu reģistrācijas ieviešana ļautu ātrāk atklāt noziegumus

Jaunākie raksti

Īlons Masks atkal izsaka piedāvājumu iegādāties “Twitter”

Šajā pavasarī un vasarā gan ikviens Īlona Maska fans, gan nīdējs varēja sekot līdzi viņa juceklīgajiem lēmumiem saistībā ar...

Hyperice Hypervolt 2 masāžas pistoles apskats

Hyperice Hypervolt 2 ir masāžas pistole, kas ir viens no pašmasāžas veidiem. Šāda masāžas pistole ļauj mājās paveikt to...

Parādījušās jaunāko Nvidia GeForce RTX 4090 videokaršu cenas Eiropā

Septembra otrajā pusē Nvidia izziņoja jaunu jaudīgāko videokaršu sēriju RTX 4090, un tagad iespējams novērtēt to cenu Eiropas tirgum,...

OnePlus uzsāk piedāvāt lētu Nord Watch ar 30 dienu darbības laiku

OnePlus sācis pārdot Nord Watch, kas ir jauns viedpulkstenis ar 30 dienu darbības laiku un zemu cenu, bet vēl...

Tesla labo rekordus, 3. ceturksnī piegādājot 343 tūkstošus auto

Elektroauto ražotājs Tesla ziņo par kārtējiem piegādes rekordiem - šā gada 3. ceturkšņa laikā Tesla klientiem piegādāja 343 tūkstošus...

Ir jāveic izmaiņas Elektronisko sakaru likumā, kas paredz, ka mobilo sakaru pakalpojumi tiek sniegti tikai reģistrētiem lietotājiem, šāda kontrole nestu labumu visai sabiedrībai, piektdien notikušajā konferencē par datu plūsmas kontroli uzsvēra Latvijas juristu apvienības valdes priekšsēdētājs Rihards Bunka.

Viņš norādīja, ka Latvijas ieslodzījuma iestādēs ik gadu ir tūkstošiem gadījumu, kad no ieslodzītajām personām tiek izņemtas SIM kartes. Pārsvarā tās ir priekšapmaksas kartes, kuras iespējams iegādāties un lietot, neizpaužot savu identitāti. “Aptuveni 93% no izņemtajām SIM kartēm ir anonīmās, kas pārsvarā tiek lietotas, lai turpinātu uzturēt noziedzīgās saites ar kriminālo pasauli”. Mobilo ierīču lietošana ieslodzījuma vietās nav atļauta, taču regulāri tiek konstatēti gadījumi, kad šīs ierīces kopā ar nereģistrētajām SIM kartēm tiek nodotas sodītajai personai. Reģistrētā kartiņa ļautu atvieglot disciplinārās atbildības piemērošanu ieslodzītai personai arī gadījumos, ja kartiņa tiek atrasta ne pie paša ieslodzītā. Šobrīd procesuālās darbības pierādījumu savākšanai aizņem krietni vairāk laika. Tūkstošiem sodu, kas jāpiemēro, netiek piemēroti valsts neizdarības dēļ,” uzsvēra R.Bunka

Arī Aigars Evardsons, Latvijas juristu apvienības valdes loceklis uzskata, ka valstī jāsakārto likumdošana, lai šādas darbības mazinātu. Kā piemēru viņš minēja Lietuvu, Poliju, Vāciju un citas Eiropas Savienības valstis, kur šādas likuma normas, kas liedz lietot nereģistrētas SIM kartes, jau ir iekļautas likumos. Savukārt, Norvēģijā jebkura persona var noskaidrot, kam pieder kāds konkrētais mobilā tālruņa numurs.

R.Bunka norādīja, ka SIM karšu reģistrācija nes arī citus labumus – krāpnieki un izspiedēji parasti zvana no nereģistrētās kartes, savukārt likuma izmaiņu gadījumā viņi būs spiesti meklēt citus, daudz sarežģītākus risinājumus, kas mazinātu šādu gadījumu skaitu.

Kā ziņots, 12.maijā Rīgā notika starptautiska ekspertu konference “Datu plūsmas kontrole – būtisks sabiedrības drošības elements. Risinājumi un ierobežojumi”, kuru rīkoja Latvijas juristu apvienība sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes Juridisko fakultāti.

Konferences laikā eksperti diskutēja par datu plūsmas kontroli un privātumu, citās Eiropas Savienības valstīs nesen pieņemtajiem lēmumiem, par ieviesto risinājumu efektivitāti un iespējamajiem tehniskajiem vai juridiskajiem ierobežojumiem, kā arī citiem jautājumiem, kas skar datu plūsmas drošību.

Konferencē piedalījās drošības, tiesībsargājošo iestāžu darbinieki, juristi, tehnoloģiju eksperti, akadēmiskie spēki un lēmumu pieņēmēji no Latvijas un Igaunijas.

26 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
26 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
x
13.05.2017 10:03

kautko tas risinātu, un kautko nē….ja noziedzniekam vajadzēs telefonu, viņš lietos uz bomža reģistrētu trubu, bet ja cilvēkiem bez noteiktas dzīvesvietas nepārdos pieslēgumu lai izslēgtu šādus gadījumus – es jau tagad dzirdu cilvēktiesību aizstāvju kaukšanu par vesela slāņa diskrimināciju. jāpiezīmē, ka pat bez simkartes var piezvanīt uz 112 un izsaukt policiju, kas izglābs no pudeles brāļiem vai ātros, kas aizvedīs atutot un izgulēties slimnīcas palagos, bet šeit jau princips, par ko cīnīsies liberālisma pārņemtie prāti. nu un vēl laupīšana – vajag piezvanīt, atņem kādam uz ielas, vai skolēnam iedod dažus eiro un lai policija pēc tam konstatē, ka no skolēna… Read more »

Daris
13.05.2017 12:00

Pirmkārt, man mans privātums svarīgāks nekā kaut kādu noziegumu atklāšana.
Otrkārt, noziedznieks, kas izmanto mobilo, zina kā nodrošināties.
Līdz ar to juristu biedrība vnk tukši muld.

x
13.05.2017 12:23
Reply to  Daris

>mans privātums svarīgāks nekā kaut kādu noziegumu atklāšana

kamēr pats neesi kļuvis par cietušo

Daris
13.05.2017 13:20
Reply to  x

Ja tas ir galvenais, tad katram var pievienot aproci un videokameru.
Visu pārvietošanās tiks smuki ierakstīta un darbība uzfilmēta.)
Mani tāda Utopija, kurā galvenais atklāt noziegumus, nesajūsmina.

Leonīds Osipovs
13.05.2017 13:23

Es savu priekšapmaksu, protams, reģistrēju. Tas noderēja, kad pazaudēju telefonu – dažu minūšu laikā operatora salonā tiku pie jaunas SIM kartes.

Ezis
13.05.2017 13:57

Savējo gan ne. Bet tas man netraucēja tikt pie jaunas SIM, kad vajadzēja. Pietika nosaukt dažus zvanītākos numurus.

espats
13.05.2017 14:08

Rēcīgi, R.Bunka kad pāris gadus atpakaļ bija RCC Drošībniekos , tad gan atbalstīja mobiļņikus ieslodzītajiem, cik tantes pieturā runā :D

Jānis
13.05.2017 18:09

Es negribu pārdot vēl vienu gabaliņu savas brīvības par visai apšaubāmu solījumu.
Kas attiecās uz ieslodzījuma vietām – neredzu nekādu iemeslu viņiem liegt tieši normālu pieslēgumu. Pēc izmeklēšanas beigām un tiesas sprieduma nolasīšanas – tak lai runā uz nebēdu ja kāds par to maksās. Tāpat visas sarunas operatoriem ir jāglabā cikturtosentosgadus.

Kaspars Bebris
13.05.2017 22:59
Reply to  Jānis

sarunas pašas neglabā, ja nemaldos, bet pusotru gadu ir jāglabā viss, kas saistīts ar numura aktivitātēm.

Lapsinieks
14.05.2017 06:31
Reply to  Kaspars Bebris

kādi būtu vajadzīgi serveri, lai ierakstītu visas sarunas! :D

Skābene
15.05.2017 08:53
Reply to  Lapsinieks

Būsi pārsteigts, ka sarunas laikā minot konkrētus atslēgas vārdus saruna tomēr ierakstās!

x
15.05.2017 09:07
Reply to  Skābene

tad jau var pilnīgi ārpus sarunas konteksta minot šos atslēgvārdus, pieslānīt pilnus diskus ar ierakstiem….dalies ar atslēgvārdiem))

Skābene
15.05.2017 10:40
Reply to  x

Paprasi tam čiekuram, kurš nesen palika pez laptopa! :)
Viņš gan jau tev varēs iedot pilno sarakstu!

x
15.05.2017 11:01
Reply to  Skābene

laptops, no kura var noflūdot sarunu ieraksta sistēmu, maksā kā divas pusdienas – tas jau nebūs nekāds šķērslis darbīgo rociņu īpašniekiem….

Ezis
15.05.2017 15:17
Reply to  x

Prezidents, bumba utt.)

Lapsinieks
15.05.2017 15:40
Reply to  Ezis

džeki, kas varētu interesēt lieto piešķirtus nikus

Skābene
15.05.2017 15:52
Reply to  Lapsinieks

Ar nikiem kā ar sim kartēm, dažiem reģistrēti niki, dažiem nē! Daži ir reģistrēti, bet tāpat slēpjas aiz nikiem un kaunās no sava vārda un uzvārda! :D

Lapsinieks
15.05.2017 16:30
Reply to  Skābene

šoreiz nikus pieminēju kontekstā – neviens neteiks pa telefonu “jāspridzina prezidents” – teiks – jāsūta gaisā dzenis. piemēram.
Ja Tev tik ļoti interesē – pajautā Kristapam. Es nekaunos ne no vārda, ne uzvārda. Es palieku pie tā, ka ierakstot manu savu vārdu un uzvārdu gūglē – tu dabūsi apaļļu nulli. Pārāk rūpīgi gadiem pie tā strādāts.

Kristaps Skutelis
15.05.2017 15:44
Reply to  Ezis

Tad jau sanāk, ka nav droši runāt par rokasbumbas asociācijas prezidentu? :)

Skābene
15.05.2017 15:54

Pilnīgi droši vari runāt par rokasbumbu un asociācijas prezidentu, nekas tev par to nebūs! Ja arī saruna tiks izanalizēta, tāpt nekas par to nebūs, ja vien tā joprojām būs par rokas bumbu sportiskā gaisotnē!

Lapsinieks
15.05.2017 11:16
Reply to  Skābene

oi, b**, esmu ahūni pāreteigts! vari padalīties ar atslēgvārdiem?

oldschool zerolemon fan
13.05.2017 18:52

Tikko izdomāju biznesa plāns valstij – piedāvāt cietumniekiem speciālu
pieslēgumu/tarifu .- gribi zvanīt , maksā 10eur/minūtē + piekrīti, ka
visas sarunas tiek ierakstītas. Kāpēc ne?

ZeltaZivtiņa
14.05.2017 00:50

Tak Bunkas kungs kad bija RCC DDV tad pats piegādāja telefonus ieslodzītajiem, lai raskruķītu citus :D Ļoti nepatīk kad šāda līmeņa cilvēki ādu met uz otru pusi, kad vairs neatrodas attiecīgajā amatā ;)

Silvija Gulbe
14.05.2017 10:30

Reģistrēties tas nozīmē sasaistīties. Par atslēgšanos būs jāmaksā? Bet noziedznieks vienmēr atrod apkārtceļus, ka pat bērns var izdomāt !!!!

Skābene
15.05.2017 09:08

Drošības dienesti parāda savu impotenci!
Kā tas tālrunis nonāk cietumā!? Vai tiešām bez apsardzes līdzdalības!?
Jebkuru ieslēgtu tālruni var atrast, ja grib!

Krotow
15.05.2017 12:59

… no ieslodzītajām personām tiek izņemtas SIM kartes… – tas ir pēc nāves uzšķēržot.

Reklāma