web analytics

Kas ir Progressive Web App un kur šīs mikrolietotnes varam atrast

Jaunākie raksti

Arī Xiaomi krīt Trampa nežēlastībā

Lai arī Donaldam Trampam prezidenta amats būs jāpamet jau pavisam drīz, tomēr vēl arvien norit aktīva cīņa ar ārējo...

Pirmoreiz 45 gadu laikā pilnībā tiks pārbūvēta “Lada Ņiva”

Krievu autobūves klasiskais bezceļnieks "Lada Ņiva" pirmoreiz 45 gadu laikā tiks pilnībā pārbūvēts, iegūstot jaunu vizuālo noformējumu un arī...

Tiek izmēģināta funkcija iepirkties tieši no “Youtube” videoklipiem

Iespējams, kāds drīzākā, kāds ne tik tuvā nākotnē kārotās preces iegādāsies pa taisno no "Youtube" videoklipiem. "Youtube" pašreiz meklē...

Sony iepazīstina ar jaunām RA5000 un RA3000 skandām

Sony nāk klajā ar divām jaunām bezvadu skandām – SRS-RA5000 un SRS-RA3000. Abi modeļi ir aprīkoti ar unikālām Sony...

Janvāra beigās tiešsaistē norisināsies Global Game Jam

Global Game Jam (GGJ) ir 48 stundu tiešsaistes pasākums, kas notiek vienlaicīgi daudzās pasaules valstīs. GGJ laikā tiek izstrādātas...2007. gadā pirmā iPhone izziņošanas laikā Apple vadītājs Stīvs Džobss uzsvēra, ka tā dēvētā Web App būs vienīgā platforma, ko atbalstīts iPhone. Tobrīd Apple vēl nebija atskārtis, kādu naudu ienesīs App Store un pilnvērtīga lietotņu izmantošana. Lieki piebilst, ka Web App ideja tika atmesta.

Desmit gadus vēlāk pie mums palēnām sāk nonākt Progressive Web App. Kas tad īsti ir Progressive Web App? Tā ir moderna pieeja esošo tīmekļa pārlūku izmantošanā, piedāvājot saskarni, kas atgādina viedierīču lietotņu darbību. Progressive Web App pamatideja ir nodrošināt katru lietotāju ar dažādu tīmekļa servisu iespējām neatkarīgi no izmantotā tīmekļa pārlūka. Un nekādas lietotnes atsevišķi nav jāuzstāda!

Progressive Web App nodrošina atsevišķus servisa fona procesus, piemēram, paziņojumu saņemšanu. Pavisam nesen rakstījām par Twitter Lite lietotni, kas ir veidota kā Progressive Web App. Viedtālrunī Twitter Lite darbināšana aizņem ap 1 MB no atmiņas. Twitter Lite lietotne spēj parādīt paziņojumu viedtālrunī un sinhronizēt saturu.

Līdzīgi piedāvājumi ir arī citiem izstrādātājiem. Pat populārā saziņas lietotne Telegram pieejama kā Progressive Web App. Ar vairākām citām augstvērtīgām mikrolietotnēm vari iepazīties te. Šāda veida mikrolietotnes ir ļoti parocīgas tiem, kuri tīmekļa servisus izmanto reti vai izmanto tikai pašas vienkāršākās to iespējas. Piemēram, ja tikai lasi Twitter ziņas, tad nebūs nepieciešams telefonā turēt vēl vienu lietotni.

Progressive Web App darbināšana norit ar tīmekļa pārlūka palīdzību. Ja lietotne ir iepatikusies, vari to iznest uz darbvirsmas kā īsceļu (piemēram, Chrome pārlūkā: Iestatījumi –> Pievienot sākuma ekrānam).

Sagaidāms, ka pavisam drīz Google ar Google Polymer uzlabos Progressive Web App darbību, mikrolietotnes spēs piedāvāt sarežģītāku saskarni un ātrāku darbību.

6 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Lapsinieks

Telegramam ir viena ļoti dīvaina fiška – atsūta sms kodu kā pirmos ciparus no tālruņa nummura. Cerams, ka tikai pirmajā reizē. Nupat mēģināju uzhakot Kristapa kontu – nesanāca gan :(

Kristaps Skutelis

Hah, un man jau likās kas mani mēģina hakot :)

Lapsinieks

bet izskrēja drusku satraukums? Man drusku šitās štelles ar zināmu loginu (vai tas te.nummurs vai e-pasts) drusku satrauc. Šad tad esmu saņēmis dīvainus messedžus ka kāds mēģina kaut kur pieslēgties.

Kristaps Skutelis

Īsti nē, jo ne pirmā, ne pēdējā reize un kamēr kods ir manās rokās (telefonā), tikmēr satraukums nav liels.

Lapsinieks

aga. bet es pirmo reizi dzīvē redzu, ka atsūtītais kods sakrīt ar telefona numuru! Tas kā uzminēt 5 no 36… un tik banāli

Aigars Dzerviniks

Ar ko Polymer izceļas? Neesmu to lietojis, bet, cik zinu, šī bibliotēka ir paredzēta tieši web komponenšu iezveidei nevis kā vispārīgs client-side freimvorks. Pa lielam arī Vue, Angular, React u.c. nodrošina to pašu un vairāk. Atliek tikai pieslēgt PWA principus un sarežģītu un ātru web aplikāciju izstrāde ir gaužām vienkārša, bet, kā jau minēju, neesmu īpaši pazīstams ar Polymer un tās iespējām.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: