Reklāma

Apple jau pavisam drīz uz koplietošanas ceļiem testēs pašbraucošos auto

Jaunākie raksti

Jaunākā “F1 2021” videospēle gaidāma 16. jūlijā

Pagājušā gada izskaņā notika pietiekami liels darījums videospēļu nozarē, kad Electronic Arts iegādājas citu videospēļu radītāju Codemasters par 1,2...

Uzņēmums Xwing veicis sekmīgu bezpilota lidojumu ar komerciālo lidmašīnu

Amerikā bāzētais jaunuzņēmums Xwing ir veicis veiksmīgu attālinātās vadības testa lidojumu ar vienkāršu komerciālo lidmašīnu, un šis ir visai...

Reklāmu bloķētājs ietekmē “Google Docs” darbību

Pēdējās dienās vairāki "Google Docs" lietotāji, tostarp arī es, saskārās ar problēmām "Google" dokumentu lietošanā. Tos nebija iespējams atvērt...

“Apple” aicina klientus iesaistīties īpašā Zemes dienai veltītā akcijā

22. aprīlī tradicionāli tiek atzīmēta starptautiskā Zemes diena, kad visā pasaulē norisinās dažādi pasākumi un akcijas ar mērķi veicināt...

Stadler Form Roger gaisa attīrītāja apskats

Daudziem no mums pavasaris saistās ar Sauli, ar putnu dziesmām, plaukstošām lapiņām un zilajām kapu puķītēm ceļmalās, bet citi...

Lai arī Apple tā arī nekad publiski nav plaši skaidrojis, ko tieši dara pašbraucošo auto tehnoloģiju jomā, tomēr visiem ir skaidrs, ka iekostā ābola kompānija kaut ko šajā jomā perina. Tas gan nav nekāds pārsteigums, jo autonomo auto biznesa vērtība tiek lēsta desmitu miljardu ASV dolāru vērtībā un Apple ir vēlme iesaistīties cīņā ar Google, Uber un Tesla.

Pēc ilgāka klusuma perioda Apple šomēnes Kaliforijas CSDD alternatīvā (California Department of Motor Vehicles) pieteicās uz atļauju uz šī štata koplietošanas ceļiem izmēģināt pašbraucošos automobiļus un tagad Business Insider rīcībā ir nonākuši apmācību materiāli, kuros tiek skaidrots kā darboties ar šādiem automobiļiem. Apple ir jāapmāca savi inženieri kā pārņemt autonomo auto vadību savās rokās, jo tikai tā var saņemt Kalifornijas varas iestāžu atļauju. Lai to panāktu, Apple apmāca inženierus un tiem ir privātā poligonā jānokārto septiņi testi.

Izstrādes platforma izmanto dzelžu un programmatūras risinājumus, lai novērotu apkārtējo pasauli un tās notikumus. Pēc datu apstrādes sistēma var nosūtīt elektroniskas komandas auto vadības elementiem.

Darbinieki, kam būs jātestē šī sistēma, automobiļu vadību varēs pārņemt jebkurā brīdī un turpinās vadīt auto ar Logitech videospēļu stūres un pedāļu komplektu, kas iemontēts aiz testa automobiļu priekšējā pasažiera sēdekļa.

Apple plāno uzsākt testus ar trīs Lexus RX450h džipiem, ko vadīs seši testu inženieri, kas pamatā ir mašīnmācīšanās jomā specializējušies inženieri ar doktoru grādu.

Reklāma

7 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
nabadanga
digitalk

cik tālas nākotnes? gaisā nav ceļu, vizualizētus koridorus tikai sāk realizēt. un tagad iedomājies, ka lielvaru bulšitmeistari sakašķējas, un tev pārstāj strādāt GPS, GLONAss un tie tur Eiropas un Ķīnas topošie brīnumi.

nabadanga

Nav ceļu, nav problēmu :) Latvijai īpaši aktuāli :)

Usinss

Un lūk zombiji pacels nozari. Cerams tas neuzsitīs teslai pa kabatu, jo tagad hipsteri grozās ap šo zīmolu.

Krotow

Dīvaini, ka manuālās vadības kloķi nav Apple taisīti. Izmantot kaut kādu Ķīnas Logitech – tas taču kaitē firmas prestižam. Tramps vēl neļaus šos auto Amerikā tirgot.

Artanis

Labrīt, taču pat militāros atmīnēšanas robotus vada ar Xbox kontrolieriem, tā vienkāršā iemesla dēļ, ka nav nekādas vajadzības tērēt desmitus tūkstošu dolāru (tak viena plastmasas presforma vien maksā 5-10 tūkstoši, nerunājot nemaz par elektroniku, force feedback, un citām džoistika fiškām) lai izgatavotu speciālu manipulācijas ierīci tik šauri specifiskai vajadzībai, kas būs jāizražo vien dažos desmitos eksemplāru.

Artanis

Es nesaprotu, kādēļ Apple vienkārši nenopirka daļu Teslas akciju no Muska – viņiem pat savā ziņā ideoloģijas un dizaina tendences sakrīt, un Tesla jau pašlaik ir vairākas galvastiesas priekšā jebkuram citam autopilota ražotājam pasaulē. Ābolam būs tak kaudze naudas jāizsviež, lai tiktu kaut tik tālu, cik Tesla pašlaik. Man liekas tik stulbi, ka lielas kompānijas dara kaut ko tikai tapēc, ka naudas kā spaļi – lielisks piemērs ar pašreiz tirgū esošajiem voice assistant – bļin, izskatās, ka katrai sevi cienošai firmai vajag pa vienam vai diviem tādiem sūdiem. Tas jau nekas, ka normāli strādā reāli tikai divi pionieri – Siri… Read more »

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: