Reklāma

Facebook F8 2017: no čata botiem līdz virtuālajai realitātei

Jaunākie raksti

Sony izziņojis jaunos Xperia 1 III un Xperia 5 III viedtālruņus

Jaunais Sony Xperia 1 III un Xperia 5 III ietver īpašas fotografēšanas funkcijas un iepazīstina ar pasaulē pirmo maināmo...

Latvijas IT uzņēmums D8 Corporation investēs 2 miljonus eiro, lai veicinātu pakalpojumu eksportu uz Tuvajiem Austrumiem

Finanšu programmatūras izstrādātājs un ieviesējs D8 Corporation finanšu tehnoloģiju produktos un jauna pārdošanas un servisa biroja izveidē Tuvajos Austrumos...

Akio Tojoda tiek godināts kā 2021. gada Pasaules gada auto personība

Toyota Motor Corporation (TMC) prezidents un izpilddirektors Akio Tojoda ir 2021. gada Pasaules gada auto personība. Godalgu piešķīra Pasaules gada...

HP OMEN 15 spēlēm paredzētā klēpjdatora apskats

Man saņemt palietošanai HP OMEN datoru bija vismaz pāris gadu sens sapnis. Kādā pasākumā dzirdēju, ka vietējie Latvijas strīmerzēni...

“Telegram” ļaus ieplānot balss čatus

Izskatās, ka pēdējā pusgada laikā saziņas lietotne "Telegram" ļoti cenšas uzfrišināt savu audio komunikācijas piedāvājumu. Pērnā gada decembra beigās...

Kā jau katru gadu, arī šogad Facebook rīko F8 konferenci, kas paredzēta programmatūras izstrādātājiem, tomēr arī vienkāršie ļaudis (lasi – gala patērētāji) var ar vienu aci caur atslēgas caurumu palūkoties nākotnē.

Kamera un vēlreiz kamera

Facebook ir viss skaidrs – viedtālruņa kamera ir visas attīstības pamatā. Bet tā būs kas vairāk, nevis parasts fotoaparāta aizvietotājs pašbildēm un kaķu portretēšanai. Facebook pavisam drīz ļaus ar viedtālruņa kameru veidot un izbaudīt virtuālās un papildinātās realitātes saturu – fotogrāfiju filtrus, spēles, informāciju par apkārtējo vidi.

Atliks vien paņemt rokās viedtālruni un startēt Facebook lietotni. Visi minētie un daudzi citi virtuālās realitātes un papildinātās realitātes jaunumi nonāks ekrānā ar kameras palīdzību.

Virtuālā realitāte kļūst sociāla

Facebook Spaces būs jauna tipa virtuālās realitātes lietotne, kas ļaus veidot un papildināt lietotāja fotogrāfiju ar dažādiem efektiem (suņa ausis, klauna deguns, ballītes cepure), pēcāk varēsi veikt video zvanu draugam. Vai varēsi uzņemt pašiņu, par fonu izmantojot mēness virsmu. Bet šīm iespējām nāksies iegādāties Oculus aprīkojumu.

Messenger papildinās Music un Games

Saziņas lietotne Messenger saņems vairākas jaunas iespējas, kuru vidū būs mūzikas un video integrācija sarakstē ar draugiem. Jaunās Messenger iespējas būs tieši atkarīgas no trešo pušu izstrādātāju sniegtajām iespējām. Jau šobrīd apsolīta Messenger un Spotify sadarbība, drīzumā gaidāma ar Apple Music pievienošana.

Papildinātā realitāte

Facebook papildinās lietotnes iespējas ar papildinātās realitātes iespējām, kas ļaus atstāt citiem neredzamus paziņojumus apkārtējā vidē, piemēram, pavērs viedtālruņa kameru pret ledusskapi, lai ieraudzītu zīmīti no sievas.

Facebook iebūvēta papildinātā realitāte nodrošinās arī dažādu spēļu darbību, fizisku apkārtnes karšu papildināšanu ar informāciju no tīmekļa, īsu pamācību veidošana kādai mājas ierīcei. Marks Zakerbergs uzskata, ka papildinātai realitātei Facebook lietotnē nebūs ierobežojumu.

Facebook Messenger boti

Messenger turpinās izmantot botus un trešo pušu pušu piedāvātos servisus, piemēram, Lyft izsaukšanu vai ēdiena pasūtīšanu, ja kāds čata saziņā ierosinās kaut kur doties vai kopīgi papusdienot.

Messenger tiks papildināt ar mobilo maksājumu iespējām, lai varētu ar Messenger palīdzību iegādāties kino biļetes. Arī šīs Messenger iespējas būs tieši atkarīgas no sadarbības partneru spējas un vēlmes piegādāt saturu Messenger lietotnē.

M iesaka

Vai atminies Facebook mākslīgā intelekta digitālo asistentu, kas vēlas apsteigt Google Assistant, Alexa un pat Siri? Facebook papildinās M iespējas ar biznesa lietotājiem paredzētiem rīkiem.

M Suggest, vadoties no grupu čata sarunas, spēs ieteikt dažādas kafejnīcas, tuvumā esošus notikumus, sporta sacensību kalendārus u.tml.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: