80% no 600 miljoniem Instagram lietotāju dzīvo ārpus ASV, tāpēc Facebook ir jāmeklē arvien jauni veidi kā uzlabot šī populārā attēlu un video sociālā tīkla lietojamību. Lai arī Instagram pirms septiņiem gadiem aizsākās kā iOS aplikācija, tomēr šobrīd to aktīvi izmanto arī no vienkāršākiem Android viedtālruņiem un vietās, kur piekļuve stabilam internetam ir ierobežota.

Tāpēc Facebook ir izlēmis servisa Android aplikācijā iestrādāt funkcionalitāti, kas ļauj to lietot arī bez pieslēguma internetam. Proti, lietotāji varēs aplikācijā apskatīties, laikot, komentēt un atsekot saturam, kas tajā ielādēts, kamēr telefonam ir bijusi piekļuve internetam. Pēc tam, kad ierīce atkal pieslēgsies internetam, tā atkal nosūtīs uz Instagram visas bezsaistes periodā veiktās izmaiņas un ielādēs jaunas bildes un komentārus. Tas tiek darīts, lai servisu padarīt pieejamu jaunattīstības reģionos par kuriem vīpsnāt izvēlējies Snapchat.

Jau iepriekš vēstījām, ka ir izveidota Facebook Lite aplikācija, kas paredzēta jaunattīstības tirgiem un ļauj piekļūt galvenajam pasaules sociālajam tīklam ierobežotu sakaru reģionos. Facebook vēsta, ka šo vienkāršoto aplikācijas versiju lieto jau 200 miljoni cilvēku.

 • Kristaps Jirgensens

  Nu lielākajai daļai tāpat ir no-limit. :D

  • x

   reizēm der arī izlasīt, pirms komentēt :D

   >vietās, kur piekļuve stabilam internetam ir ierobežota

  • digitalk

   lielākai daļai kur? ja esi pieradis pie Latvijas pirmā desmitnieka vietas ātrumā (un cenas pieejamības divdesmitniekā), tas nenozīmē, ka citur pasaulē ir tāpat.