Mūsdienu viedtālruņi ir sasodīti komplicētas ierīces, kas sastāv no simtiem ļoti smalku detaļu. Ar katru gadu ierīču sarežģītība tikai pieaug, jo to ražotāji mēģina ierīces padarīt arvien plānākas un vieglākas. Nav nekāds brīnums, ka vairums šobrīd nopērkamo viedtālruņu pašu spēkiem un bez speciāliem rīkiem nav labojami. Vai tiešām?

Ņekijs programmētājs un inženieris Skotijs Allens, kas savulaik pastrādājis Silīcija ielejā, tagad ceļo apkārt pa pasauli piedzīvojumu meklējumos. Viņa pēdējā laika iecienītākā pilsēta ir industriālā Šenžeņa ar tās plašajiem elektronikas tirdziņos, kuros var nopirkt praktisko jebko, kas vien var apstrādāt vieniniekus un nulles. Kādā jaukā dienā Skotijs izlēma “no nulles” uzbūvēt pats savu iPhone viedtālruni. Un to arī izdarīja!

Zemāk video ir dokumentēts viss Skotija telefona būvēšanas stāsts un pavisam noteikti rekomendēju to noskatīties ikvienam, kam sirdij tuvi gadžeti. Tajā Skotija pastāsta kā meklēja visas telefona detaļas un kā gāja ar to kopā salikšanu. Kā izrādās, vairums smalko mikroshēmu ir salodētas virsū uz lielākām platēm un ja nemēģina tās izveidot no nulles (tas būtu ellīgi sarežģīts darbs), salikt kopā telefonu no pieejamajiem puzles gabaliņiem nav nemaz tik nereāli. Protams, ir jābūt pieejai visām nepieciešamajām detaļām sākot no galvenās plates, displeja, baterijas, kameru moduļiem un beidzot ar korpusa detaļām un skrūvītēm. Un kur to visu meklēt, ja ne Šenžeņā? Noskatieties šo video!

Reklāma

24
Leave a Reply

avatar
6 Comment threads
18 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
anonymous rantLapsinieksKristaps Skutelisxdigitalk Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Edgars Sosnars
Viesis
Edgars Sosnars

Interesants video!

mda
Viesis
mda

Komplicētas. Jo vārds sarežģīts nav galīgi moderns.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Un kas tu tāds, kas noteiks kā mums rakstīt mūsu blogā? Ej pūpolus pagrauz! :D

Lapsinieks
Viesis
Lapsinieks

tikai garšs…. 23 minūtes

anonymous rant
Viesis
anonymous rant

Nu viss jau nevar but jurovizijas standarta- lidz 3min

Lapsinieks
Viesis
Lapsinieks

3 vai 23 tomēr ir baigi liela atšķirība. materiāls pagarš un brīžiem šļaugans, ar daudzām atkārtošanām. nav LTV dokumentālā filma. dinamiski un interesanti – domāju, minūtēs 7-10 varētu iekļauties

digitalk
Viesis
digitalk

ne visi pasaulē var būt par perfektiem redaktoriem :)
starp citu tādu nav, ne velti producentu noīsinātās filmas (lai tās iekļautos standarta garumā) vēlāk mīl izdot režisora versijā.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Nečīksti, skaties!

x
Viesis
x

ir tehniskie cilvēki un ir radošie, abi vienā flakonā tie ir diezgan liels retums.
šis ir tehniskais.

izteikties kodolīgi un par lietu bez lieka blax3, runāt bez ēēēē vai ok, ok, ok un daudzmaz normālā dikcijā – visiem tas nav dots.

Lapsinieks
Viesis
Lapsinieks

tur talkā nāk montāža

x
Viesis
x

montāžas posms – rediģēšana – kad izmet laukā to, kas ir lieks, neko jaunu nepievieno, nepaskaidro => acīmredzams filleris.

mūsdienās piespiest kādu noskatīties 23min. video jotubā bez pārtīšanas ir īsts sasniegums.
nu atzīstās – kurš godīgi noskatījās visas 23min.?

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Es noskatījos :)

Lapsinieks
Viesis
Lapsinieks

es nē.

digitalk
Viesis
digitalk

vislabākie ir radošie āksti/jokdari, kuriem fonā sēž tehniskais redaktors

Briedis
Viesis
Briedis

Displejs tikai 4 EUR!!!???

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Noteikti daļa, jo principā displejs kā tāds ir viena no dārgākajām ikviena viedtālruņa daļām.

Briedis
Viesis
Briedis

Kaut kur smagi kļūdījos. 480 ķīniešu naudiņas ir 65 EUR.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Tas nebija par ekrāna salīmēšanu? Pēc laiciņa vēlreiz paskatīšos video, jo neticu, ka viss displejs var tik maz maksāt.

Briedis
Viesis
Briedis

Es ne tā sakonvertējos. Vainīgs! Džeks sapiķoja 65 EUR.

anonymous rant
Viesis
anonymous rant

Es nedomaju, ka tas dizi vairak ari maksa, Apple tos maina par $129, tas ir ar darbu, tā kā pati detaļa tuvu tam arī varētu būt.

grrrr
Viesis
grrrr

Šitas bij intresanti. Sākumā bij safanojies ka pats uzbūvēs. Beigās ‘nopirka’ displeju, nopirka pamatplati un visas komponentes.
Jautājums tik vai šito pēcāk var iedābūt ābola sistēmā iekšā, lai varētu varētu viņam veikt aktivāciju. Protams, ir cilvēki ābolā kas pa naudiņām unlockos diseiblotu vai lockotu, taču vai šajā gadījumā tas būs izdarāms?
Redzēti ir ķīnīešu taisīti kreisie iphoni (6s). No iekšas viens pret viens kā īstais, tikai seriālais numurs nerādās un restoroties nevar(arī ne aktivēties) jo laikam nav varēts iešūt iekšā imei/sn. Un arī pēc smakas var just ka pilnīgi nav orģināls apple. Bet visu cieņu ķīniešiem..

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Par programmatūras (aktivācijas) pusi bija komentāri arī pie raksta Skotija blogā un tur var lasīt, ka visdrīzāk tā pamatplate jau kaut kad rūpnīcā ir aktivizēta un tas vairs nav otrreiz jādara.

Starp citu, mēs reiz Kursorā apskatījām vienu iPhone 6 feiku https://kursors.lv/2015/09/13/kursors-lv-teste-iphone-6-viltojumu/

grrrr
Viesis
grrrr

Feiks kas apskatā tika apskatīts vairāk ir muļķu ķeršanai, kuri cenšas iegādāties jaunu, nesaskrāpētu iphone par 150Eur. Redzēti tādi kad tu vizuāli nevari pateikt ka viņš ir kreisais – vienīgi pēc tā ka orģināls jauns iphons iekšā smako savādāk… tādā lēta ķīnas plastmasas smaka… you know :) … varbūt pietrūkst šī http://www.air-aroma.com/blog/the-scent-of-a-apple-product-sourcing-the-macbook-pro-fragrance Bet tomēr, lai arī ķīnietis māk salikt iphone no komponontēm, tad visdrīzāk ka viņš viņā nevarēs dabūt pilnīgi strādājošu ios’u dēļ tā ka viņa imei nevarēs ‘ierakstīt’ apple aktivācijas serveros, lai pienācīgi noaktivētu. Gribu teikt ka uzbūvēt jau var, bet beigās tāds hlams vien būs. Ne velti ejošas… Read more »

enememe
Viesis
enememe

Tajā SKOTIJA pastāsta kā meklēja visas telefona detaļas un kā gāja ar to kopā salikšanu. Varbūt SkotijS?