Google, kā jau milzīgam tehnoloģiju gigantam pienākas, izmanto un paši rada daudz un dažādus programmproduktus. Daļa no tiem ir ar atvērtu kodu un tos var lietot un uzlabot ikviens interesents. Šāda tehnoloģiski atvērta domāšana vijas cauri visai Google vēsturei un ļauj dažādām tieši nesaistītām produktu komandām sadarboties un uzlabot produktus.

Meklēšanas gigants atvērtā koda projektos ir publicējis miljoniem koda rindu, rīko tādus programmēšanas pasākumus kā Google Summer of Code un Google Code-in, kā arī piedalās neskaitāmos atvērtā koda projektos un organizācijās visā pasaulē. Tāpat Google atbalsta aktīvistus, kas vēlas IT vēsti nest tautās. Piemēram, šajā nedēļas nogalē Daugavpilī notiekošā atvērtā lekcija par IT notiek ar Google atbalstu.

Tomēr līdz šim nav bijis vienotas vietnes, kur apskatīties visus Google atvērtā koda projektus. Tagad ir! Apmeklē opensource.google.com un iepazīsies ar neskaitāmiem projektiem, kuros piedalās Google, kā arī redzēsi ar kādām organizācijām šajā jomā sadarbojas Google. Tāpat izstrādātājiem noteikti interesanta būs dokumentācijas sadaļa, kurā var iepazīties ar Google pieeju atvērtā koda projektu izstrādē, uzlabošanā un izmantošanā.

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Kristaps SkutelisGints Murans Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Gints Murans
Guest
Gints Murans

Links ved uz opensource.google.co nevis opensource.google.com

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Doh, paldies! Salabots!