Maksājumu karšu servisa nodrošinātājs VISA ir parādījis jaunu bezkontakta norēķinu prototipa ideju, kas iebūvēta saulesbrillēs. Lietotājam atliks vien norēķinu terminālim pietuvināt ar NFC aprīkotas saulesbrilles, lai veiktu maksājumu. Saulesbrilles vēl nav pieejamas, jo VISA meklē lielāko ASV banku atbalstu briļļu izveidei.

Jau iepriekš VISA visiem 2016. gada Vasaras Olimpisko spēļu dalībniekiem izsniedza speciālu NFC tehnoloģijas gredzenu, kas bija paredzēts nelielu norēķinu veikšanai. VISA NFC gredzens neizmanto akumulatorus, nebūs jāatceras paroles, faktiski pat nav nepieciešams ekrāns, lai veiktu norēķinus. Šobrīd visi interesenti var iepriekšpasūtīt VISA NFC gredzenu, tas maksā 70 mārciņas, un sagaidāms, ka pirmie pasūtītāji pie gredzeniem tiks līdz gada nogalei.

Latvijā vairākas bankas paziņojušas par visai strauju pāreju uz uz bezkontakta norēķinu kartēm. Jau šobrīd ikvienam Latvijas lielāko banku klientam ir iespēja saņemt jaunu maksājumu karti ar bezkontakta norēķinu tehnoloģiju. Šis jauninājums ļaus norēķināties par nelieliem pirkumiem līdz 10 eiro, neievadot PIN kodu, bet vienkārši pietuvinot karti norēķinu terminālim, tādējādi padarot karšu maksājumus vēl ērtākus.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments