Dažādas tā dēvētās CAPTCHA sistēmas ir pastāvējušas gadiem. CAPTCHA cenšas ar cilvēkam viegli saprotamiem, bet datoram neuztveramiem jautājumiem atsijāt īstu pieteikuma formas aizpildījumu no robota veiktas darbības. Tādējādi netiek pieļauta spama nonākšana forumos vai aizsargāta e-pastu izveides sistēma.
CAPTCHA sistēmas ir piedalījušās attēlu atpazīšanas tehnoloģiju izveidē, rakstītā teksta atpazīšanā u.tml. CAPTCHA uzdotie jautājumi vai priekšā parādītie vārdi nereti ir uzjautrinoši, dažreiz pat aizskaroši, kas ļāvis izveidot nevienu vien joku par šo tēmu.
Google salīdzinoši nesen aizstāja vārdu un ciparu ievadi ar reCAPTCHA v2, kas ļāva vienkārši ielikt ķeksi pie atzīmes “Neesmu robots”. Bet tiek ziņots, ka Invisible reCAPTCHA gandrīz pilnībā izskaudīs nepieciešamību likt ķeksi. Google Invisible reCAPTCHA izmantos vairākus parametrus, piemēram, peles kustību un uzticamas IP adreses, lai noteiktu, vai pie datora sēž cilvēks, vai tas ir robots. Ja tiks konstatēts, ka pie datora atrodas cilvēks, Invisible reCAPTCHA pat nepieprasīs likt ķeksi vai meklēt pareizās, aprakstam atbilstošās fotogrāfijas.
Google jau šobrīd ļauj tīmekļa lapu radītājiem pieteikties Invisible reCAPTCHA iekļaušanai savās mājaslapās, kas pēcāk paziņos par jaunās pārbaudes sistēmas iznākšanu.
Tad jau redzēs kā būs, jo pagaidām to ķeksi mierīgi var apiet. Ar lēto indiešu un ķīniešu servisu palīdzību protams.
Bet priekš kam to darīt? Vai tie nožēlojamie Jūdas centi par e-pasta adrešu harvestošanu vai spamošanu ir tā vērti? Man, piemēram, ir momentāns riebums pret visādiem spama linkiem – princip pēc nepirkšu kādu mēslu, ko reklamē tādā veidā. Ja vairumam cilvēku būtu tāda pati attieksme, tad visi tie boti izzsutu kā suga.
SEO vecīt. Un 50/50 spamo produktu linkus, bet pārējie lai dabūtu backlinkus no tiem saitiem. Plus ja saspamoju ~100k lapas un 500k komentārus un izdaru to cilvēcīgi nevis “vist ma site bout gamin, chec it out”, bet gan pienācīgs komentārs, tad ar AdSense lapu vidēji ~2k$ vari dabūt.
Katram sava vērtību skala. Daudz prieku šadi nopelnīta nauda diez vai dod
Dod vai nedod, bet tūkstošiem pakistāņu un indiešu šis ir vienīgais pelnīšanas veids. :)
nauda kā tāda prieku vispār nesniedz, vienīgi tas, ko par naudu var dabūt.
Ļoti ceru, ka Gūgle šādus “biznesmeņus” izsvēpēs kā nebijušus.
Vēl jau jāatceras, ka šis nav vienīgais Captcha. Šo neizmanto vairums, pārsvarā ir teksta captcha.