Nokia zīmols HMD Global paspārnē ir atgriezies, Nokia pat paspējusi Mobile World Congress 2017 norises laikā izziņot jaunus Nokia 5, Nokia 3 un Nokia 3310 telefonus. HMD Global solīja atgādāt Nokia viedtālruņus līdz Eiropai, bet īstas skaidrības par šo plānu nebija nevienam.

Janvārī izziņotais Nokia 6 viedtālruņa modelis ir vismaz teorētiski pieejams visā pasaulē, bet tika paziņots, ka Nokia 5, Nokia 3 un Nokia 3310 sākotnēji nonāks Lielbritānijā, Vācijā, Taivānā un Krievijā. Nokia 5 un Nokia 3 jau šobrīd iepriekšpasūtāmi Vācijā un Nīderlandē.

Vācijā Nokia 6 cena ir 299 eiro, Nokia 3 cena būs 139 eiro, Nokia 5 maksās 189 eiro un Nokia 3310 (2017) Eiropā maksās 59 eiro.

Vienlaikus tiek ziņots, ka Lielbritānijā Nokia 3310 (2017) iepriekšpasūtīšanas apjomi vairākas reizes pārsniedzot plānoto. Izrādās, ka ne tikai pie mums augstu vērtēja veco Nokia 3310, Lielbritānijā kāds kungs vēl arvien izmanto Nokia 3310 ikdienā.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
27 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
fake

No NOKIA šajās ierīcēs būs palicis tikai nosaukums. NOKIA pārdeva/likvidēja lielāko daļu no savām struktūrvienībām. Reāli telefons būs taisīts Ķīnā pēc pasūtījuma pie kāda no ražotājiem (ar maksimālu izmaksu optimizāciju). Tad NOKIA kvalitāti diez vai redzēsim šajos telefonos…Tad principā veiksme ir atkarīga cik sūdīgus telefonus uztaisīs konkurenti

Lapsinieks

kāpēc lai somu kompānija HMD, kuras dibinātāji ir tie paši cilvēki, kas bija Nokia, kura no Nokia un Ms pārņēmusi lielāko daļu nepieciešamo patentu, defoltā ražotu sūdus Foxconn ražotnēs, tajās pašās, kur tiek ražoti aifoni? Ar loģiku draudzējamies?

fake

Gribi teikt, ka visi atlaistie darbinieki ir pieņemti atpakaļ?! Struktūrvienības pārpirktas atpakaļ/atjaunotas?! Kurš tad tos telefonus lipināja kopā ?! Executive teams vai darbinieki?!

Lapsinieks

man ir aizdomas, ka necērt.

Viktors

Uzmini, kur taisa iPhone u.c….

Lapsinieks

Amerikā. Pats Tims Kuks noglāsta katru aparātu pirms ievietošanas kastītē. Un katrs telefons satur 0,00001 gramus Stīva Džobsa pelnu.

x

un tagad katru iphonu pēc iepakošanas vēl nobildēs trampa birojā.
let’s make amurika great again.

Skābene

Tās pašas poļu olas Balticovo kastītē! Vai garšo savādāk kā vietējās!? It kā nē! :)

fake

Te nav runa par minēšanu…Tie ir Spilvas marinētie poļi gurķi zem Latvijas zaļās karotes un ražots pēc Latvijas receptes … tieši no kurienes radīsies NOKIA kvalitāte ?!

wils

Tad jau drīz visi sludinājumu portāli būs pilni ar mazlietotām 3310 nokijām. Nesaprotu arī HMD – piedāvāt budžeta klasi par midrange cenu.

Lapsinieks

budžeta klasē visiem ir MT proči un lēni 2gb vecās paaudzes rami. vienīgais, kur var piesieties ir procesors, abet – ja viss nosrmāli strādā, neviens parastais cilvēks neskaitīs papagaiļus. Laiks rādīs.

wils

Nokia 5 un 6 izmanto tikai Snapdraggon 430. Nokia 3 izmanto MT6737.

Krotow

Topošā Nokia 3310 specifikācija bija konkrēts facepalm moments. Tur pa īstam vajadzēja vienīgi iespēju sarunāties un nosūtīt SMS jaunajos mobilajos tīklos ārpus klasiskās GSM frekvences un maksimāli ilgu darba laiku bez atkārtotas uzlādes. Kāda X pēc tur vēl vajadzīgs internets un foto?

Uldis M.

pareizāk sakot – draņķīgs internets un draņķīgs foto!
uz kameras moduļa vietas rēķina bačeni par vismaz 200mAh būtu varējuši garāku pastiept….

wils

Kas par jaunajiem mobilajiem tīkliem ārpus klasiskajām GSM frekvencēm?

Lapsinieks

vai ne? :D
aaaaa. mums tak Latvijā ir cmda tīkls triatelam,

Krotow

“Klasiskā” GSM frekvence ir 900 MHz. Ar laiku klāt nākušas arī citas – 810, 850, 1800 un 1900 MHz. Konkrēti Eiropā dzīvojošajiem interesēs 900 un 1800 MHz atbalsts.

wils

Es varbūt piekasos, bet visas nosauktās ir klasiskās GSM frekvences, kuras drīz vien jau sāks pasaulē atslēgt. Tiesa, Latvijā visi operatori apsola ka līdz 2020. gadam no GSM neatteiksies.

Baterija turēs vismaz nedēļu, ja vien stundām nerunās pa telefonu.

digitalk

wifi un gps var miskastē, bet foto vismaz uz 4-5 MP, lai var drukāto info nobildēt. imho.

Krotow

3310 jēga jau bija sakaru nodrošināšana kaut no elles dibena, nedēļu ilgs baterijas gaidīšanas laiks un izturīga konstrukcija. Ar foto saistītās lietas tur ne visai ierakstās. Labāk lai ieliek resnāku bateriju.

Lapsinieks

fotomodulis aižnem tik maz vietas, ka par skādi nevar būt. un vienādu vietu aiņet 2mp un 12 mp moduļi. un tie otrie maksā kapeikas.

Krotow

Budžeta klases telefonam 12 MP kameras modulis ar 1/3 matricu (varbūt pat 1/4) bez tehnoloģijas, kas ļauj samazināt trokšņus un palielināt gaismas spēju – priekš kam? Nu nebūs budžetniekā kameras ar ISOCELL, IMX214 u.tml. tipa matricām un atbilstošiem stikliem, kur viens kameras modulis maksā tik cik viss telefons kopā. Labi, tam, ka nepieciešamais minimums, lai varētu salasīt nofotografētu tekstu ir 5 MP, piekrītu. Taču kamerai un SD kartei jāatbrīvo vieta. Antenu mazāku uztaisīt nav iespējams – fizika tai pieprasa noteiktu izmēru. Attiecīgi mazāk vietas paliek akumulatoram. Plus ja jau kamera, tad jābūt ekrānam, kurā redz, ko fotografē un tāds ekrāns… Read more »

Lapsinieks

2mp vs 12 mp – vienāda izmēra moduļi. 6 usd vs 12 usd. tobiš – sadārdzinājums – 6 usd. un tas rēķinot alibabas cenas. gan jau ka starpība vēl mazāka.

digitalk

> papildus blīves aizsardzībai pret mitrumu

ja viņi pat kopējo izskatu negribēja paturēt, tad kāda vispār runa par tādiem uzlabojumiem? un ne mazsvarīgāks jautājums, kāds ir meņucis… šobrīd plika nostaļģija :-/

digitalk

laikam līdzi kaut nedaudz jāiet? izturīgu konstrukciju viņi pakāsuši liekas. toties foto uz 2 MP ielikt ir tīrākā bezjēga. vai nu vismaz 4 MP, lai var salasīt, vai nu bez.

Uldis M.

3310 iepriekšpasūtīšanas apjomi vairākas reizes pārsniedzot plānoto…
Dīvaina tauta… veikalu plauktos krāj putekļus 200tās sērijas Nokias ar ne sliktākiem parametriem, bet jaunā “3310” aiziet uz izķeršanu – kā atbilde uz viedtālruņu problēmu nomocītās nācijas lūgšanām! Beidzot vienkāršs telefons zvanīšanai! Kāpēc jau agrāk neviens ko tādu neuztaisīja?! Ā zinu, noteikti pie vainas solītās 25 diennaktis gaidīšanas režīmā, kuras jau mēdiji iztiepuši uz “mēnesis gaidīšanas režīmā”… ka tik klientiem nenākas smagi vilties…

wils

Un futbolu ar to ar vairs nevarēs spēlēt, skumji.