Ford iegulda 1 miljardu dolāru mākslīgā intelekta kompānijā Argo AI

3

Lielie autoražotāji sāk apķerties, ka nākotnē brauksim ar krietni citādākiem automobiļiem, nekā tie, ko šobrīd redzam uz ceļiem un tāpēc sāk strādāt pie elektromobiļu un pašbraucošo automobiļu projektiem. Šobrīd teju katram autobūves grandam ir aktīvas iestrādnes pašbraucošo auto jomā un turīgākās kompānijas cenšas spert platākus soļus nopērkot vai investējot tehnoloģiju uzņēmumos. Jo tomēr automobiļu kopā likšana ir būtiski savādāks bizness no programmatūras izstrādes.

Ford ir paziņojis, ka turpmāko piecu gadu laikā uzņēmums investēs 1 miljardu ASV dolāru tehnoloģiju uzņēmumā Argo AI, kas viņiem izstrādās virtuālo vadītāja sistēmu autonomajam automobilim, kuru paredzēts izlaist 2021. gadā. Šī projekta gaitā tiks izstrādāta 4. līmeņa pašbraucošā sistēma, kas nozīmē, ka šādā automobilī vadītājs vēl ir nepieciešams, taču sistēmas spēj tikt galā ar praktiski visiem ar braukšanu saistītajiem aspektiem. Sadarbība ar Ford ļaus Argo AI savas tehnoloģijas licenzēt arī citām kompānijām un jomām.

Argo AI ir iepriekš maz zināma tehnoloģiju kompānija, ko dibinājuši Google un Uber inženieri. Tā ir bāzēta Pitsburgā, ASV. Uzņēmumam vēl ir biroji Mičiganā un Kalifornijā. Paredzams, ka līdz šī gada beigām kompānija nodarbinās 200 jomas ekspertus.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

 • SpiegS

  Par vēlu attapušies

  • Lapsinieks

   jo?

   • SpiegS

    Jo ir uzņēmumi, kas jau ražo pašbraucošas mašīnas, bagainas, bet tomēr …