Datu centru operators DEAC ieguldīs 10 miljonus eiro jauna un ievērojami lielāka datu centra izveidē Rīgā. Līdz ar jaunā datu centra izbūvi DEAC plāno dubultot līdzšinējo datu centru jaudu, tādejādi nostiprinot savas līderpozīcijas Baltijā un kļūstot par arvien ietekmīgāku starptautisko datu centru pakalpojumu sniedzēju uzņēmumiem NVS valstīs, Eiropā un ASV.

DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis: “Pateicoties vairāk nekā desmit gadus ilgam darbam ārvalstu tirgos, esam panākuši, ka DEAC pazīst un tam uzticas kā drošam un kvalitatīvam reģionāla mēroga pakalpojumu sniedzējam. Esam spējuši pozicionēt Latviju arī kā vienu no vispievilcīgākajiem datu glabāšanas un apstrādes reģioniem Eiropā. Taču, lai apmierinātu prasīgās ārvalstu klientu vajadzības, ar to nepietiek – ir jāspēj nodrošināt dažādas sarežģītības individuāli izstrādātus, pielāgotus risinājumus un neierobežotu infrastruktūras jaudu strauji augošiem projektiem. Tādejādi mēs jau šodien efektīvi konkurējam ar lielajiem, pasaules mēroga datu centru pakalpojumu sniedzējiem.”

DEAC uzsver, ka pēc jaunā datu centra palaišanas ekspluatācijā 2018. gadā uzņēmumam nebūs līdzvērtīgu konkurentu Latvijā. Šobrīd abu esošo datu centru ietilpība Rīgā ir 630 serveru statnes, bet līdz ar jaunā datu centra atklāšanu DEAC pārvaldīs jau 1030 serveru statnes. Komerciālo datu centru segmentā DEAC uzturēs lielāko serveru statņu skaitu, tādejādi saviem klientiem nodrošinot tūlītēji pieejamu un neierobežotu IT resursu jaudu.

“Ar 4MW elektrības pievada izbūvi noslēdzam pirmo objekta būvniecības kārtu. Datu centrs projektēts atbilstoši TIER III līmeņa standartam, kas paredz pieejamības radītājus ne zemākus par 99,98%,” piebilst A. Gailītis.

Uzņēmums prognozē nopietnas izaugsmes perspektīvas Latvijas IT industrijai ārpakalpojumu eksporta jomā un paredz, ka jaunā datu centra izbūve ļaus dot nozīmīgu artavu šī virziena attīstībā.

“Jāņem vērā, ka NVS valstis vēl ir salīdzinoši neapgūts tirgus un daudzi uzņēmumi joprojām neizmanto datu centru pakalpojumu sniegtās priekšrocības, savukārt ASV reģionam esam pievilcīgi pateicoties Eiropā plaši izvērstam komunikāciju tīklam, gan pieredzei, ko esam uzkrājuši darbā ar NVS valstu klientiem, nodrošinot tiltu no Eiropas ASV kompāniju tālākai biznesa attīstīšanai Krievijā,” atzīst A. Gailītis.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
9 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
x

ar Krievijas tirgu izskatās, ka viņi arvien mazāk savus datus ļaus turēt ārpus Krievijas, jautājums tik, cik strauji mainīs likumdošanu kas to regulē. Tagad šķiet likums attiecas uz personu datiem, bet kas traucē aizliegt jebkādu datu turēšanu ārpusē. Un to visu organizē cilvēki, kuri negrasās atteikties no aifoniem….

Krotow

Varbūt cer, ka te drīz būs Krievija…

x

ar pēdējo teikumu es biju domājis Krievijas ierēdņus, kuri baidās no Rietumu spiegošanas, bet aizmirst ka trubas arī ir potenciāla datu noplūde.

kas attiecas uz NVS, viss jau nebeidzas ar Krieviju. Ja Ukraina uzveiks korupciju un sāks attīstīties, tas vien jau ir milzīgs tirgus.

Krotow

Krievijas ierēdņiem pēc Jarovajas paketes ieviešanas pilnā apjomā var nākties palikt arī bez iPhone u.c. rietumu IT servisiem.

x

gan jau neatteiksies no rezerves lidmašīnām, kas X stundā ozeroviešu ONG nogādās uz palikšanu viņu Rietumu īpašumos…

digitalk

мы против войны, нам нужен мир!
желательно, весь.

Nettwerk

Nez, nez. Gribeetos reaali zinaat taas kompaanijas kuras izmanto Deac un vai vispar zina par shaadiem datu centriem. Pagaidaam, shii ir tikai tuksha muldeeshana.

Lapsinieks

elko mājas lapā var apskatīt. tie paši džeki. vispār nav tendēti uz lielīšanos, tāpat daudzums viņu klientu.

Deac klients

DEAC pakalpojumu klāsts un tehsupports ir zem katras kritikas salīdzinot ar Telia un Lattelecom. Bēdīgi, bet fakts