Losandželosas apgabala tiesā pieteikta prāva, kurā tās pieteicējs Julio Ceja aicina pie atbildības saukt tehnoloģiju gigantu Apple, jo tas ir ļāvis savus produktus (iPhone) izmantot braucot pie auto stūres. Kāds telefona bakstītājs krustojumā ir taranējis Julio automobili un radījis fiziskas traumas.

Līdzīgs tiesas process aizsākts pagājušā gada beigās un arī tajā aicināts Apple saukt pie atbildības par to, ka kompānija savos produktos nav liegusi izmantot FaceTime videozvanus. Toreiz avārijā bojā gājis mazs bērns.

2014. gadā Apple ir saņēmusi patentu sistēmai, kas detektē, kad telefons tiek izmantots kustībā (automobilī) un liedz izmantot noteiktas tālruņa funkcijas, piemēram, ziņojumu radīšanu.

Julio kopā ar saviem advokātiem vēlas panākt Apple iPhone telefonu pārdošanas aizliegšanu Kalifornijā, līdz tajos tiks iestrādātas nepieciešamās drošības sistēmas. Tāpat viņi pieprasa Apple ar tām aprīkot iepriekš izlaistos iPhone.

Telefona lietošana pie stūres kļūst par nozīmīgu problēmu, jo mēs telefonā raugāmies no agra rīta līdz vēlai naktij un saprotams, ka nevēlamies no tā šķirties arī brīžos, kad nīkstam sastrēgumos. Protams, darbojoties ar telefonu, mūsu uzmanība tiek novērsta no ceļa un tas krietni paaugstina risku izraisīt ceļu satiksmes negadījumu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
21 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Lapsinieks

pēdējā rinda skanetu daudz precīzāk un biedējošāk, ja rakstītu “izraisīt”, nevis iekļūt.

Kristaps Skutelis

Taisnība, pielaboju. Paldies!

Lapsinieks

drusku ar autotēmu saistīts :D a nafig kursorā reklāmas rāda krievu valodā?comment image

Kristaps Skutelis

Nu tas drīzāk ir jautājums Tev. Kaut kādā veidā Google izpīpējusi, ka Tev varētu interesēt reklāma tieši krievu valodā. Nu vai arī kāds ir nokļūdījies. Šis nav saistīts ar mums.

Lapsinieks

jums tur galīgi nav iespējams ietekmēt ko gūgle rāda? dīvaini… VW piķis iet pa taisno podā…

digitalk

pats negribi saregulēt? tas takš ir googles adwords – nospied uz krustiņu un izvēlies atbildi.

Lapsinieks

kamoon. adčoisis ļauj vnk norubīt trīs reklāmas dienā, tam kādu iemeslu mini (valodas tur nefigrē) vispār NAV nekādu konsekvenču. Vnk parādīs nākamo reklāmu no nebeidzamās listes.

digitalk

bet to, konkrēto, tev vairāk nerādīs. тебе шашечки или ехать?

Lapsinieks

neuztraucies, ja ne rīt, tad parīt būs a-pakaļ.

digitalk

jau mēnesi neesmu redzējis apnicīgo Gearbest, kuru nokancelēju.

Krotow

Kā tu tiki pie GearBest? Es sapratu, ka man to rāda, jo laiku pa laikam to izmantoju.

digitalk

nopirku Miband 2 paspēlēties, bet nācās atdāvināt jaunietim :)

Krotow

Nu re, spama detektors atklāja, ka tu tur esi bijis. Uz prona lapām labāk neej :P

digitalk

‘nīkstot sastrēgumos’ arī ir dīvains tēmas pavērsiens, kā reizi sēžot korķī tlf var lietot.

Krotow

Uz luksoforu arī der paskatīties. Citādi kursora baudīšanas vidū aiz muguras sāks skaļi pīpināt :)

Krotow

Audi autonomā režīmā tevi aizvedīs tikai uz stāvvietu :)

GGrs

Kāpēc nesūdz tiesā, to kas sēdēja ar iphone? un ko tad, ja būtu huawei vai samsung? Cilvēki ir dīvaini

Lapsinieks

ic amerika, beibī. apple ir āmurikāņu kompānija; h/s – nav. tur tiesāšanās ir dzīvesveids. ja skolā tev sīci nošauj klasesbiedrs, tad arī sūdz tiesā ieroču ražotāju parasti

x

>Tāpat viņi pieprasa Apple ar tām aprīkot iepriekš izlaistos iPhone. Hulio vai nu dzīvo teorijmākoņu valstībā, vai ir apņēmies izspiest kapitālu no āboļniekiem. Aprīkot! jau izlaistos! Varbūt dzemdēt atpakaļ visus tos, kuri braucot neskatās uz ceļu bet telefonā, iznēsāt tos papildus 2 nedēļas un dzemdēt no jauna, cerībā ka tagad tie brauks uzmanīgāk? Bet par Ameriku mums maza bēda, jo tiesāšanās tur ir labi attīstītas uzņēmējdarbības paveids. Bet tomēr. Hulio vietā es būtu tiesājies vienlaicīgi gan ar Apple, gan auto ražotāju. Padomājiet, mūsdienu automašīna nenodrošina, ka vadītājs 100% uzmanības pievērš tieši vadīšanai, nonsenss! Un vēl viens upuris, kas pagaidām nav… Read more »

Artanis

Lai gan Amūrikā šādas debilas tiesasprāvas iz dzīvesveida sastāvdaļa, es ASV tiesu sistēmas vietā sāktu celt prasības un atprasīt miljonus dolāru zaudējumus no idiotiem, kas šādas bezjēdzīgas prasības uzsāk – varbūt tad tie jefiņi iemācītos nesūdzēt tiesā mikroviļņu krāsns izgatavotāju, kas nebija speciāli norādījis, ka krāsnī nedrīkst žāvēt kaķi… sapņu zeme, mļin – tagad arī tikusi pie sapņu prezidenta.