Mūsdienās nav nekāds retums, kad darba devējs darbiniekam izsniedz viedtālruni un apmaksā rēķinu, cerot, ka darbinieks būs sasniedzams 24 stundas diennaktī. No šī gada sākuma Francijā atļauts darba e-pastus un citu saziņu ārpus darbalaika ignorēt.

Viss tik vienkārši nemaz nav, jo Francijā darba likums nosaka, ka uzņēmumos ar vairāk nekā 50 darbiniekiem ir jāvienojas par laiku, kad darba e-pastus var nelasīt un arī ignorēt cita veida saziņu. Tādējādi darba devējam nebūs iespējas mākslīgi pagarināt darbadienu, traucēt darbinieku pusdienlaikā u.tml.

Jau šobrīd daudzviet Eiropā tiek ieviesti darba iekšējās kārtības noteikumi, kas liedz traucēt darbinieku ārpus darbalaika. Ja darbiniekam nākas pārskatīt saraksti un atbildēt uz zvanu, to būtu jāuzskata par darbalaiku, kas tiek apmaksāts dubultā.

Pagaidām Francijā darba likums nenosaka sankcijas pret uzņēmumiem, kas neieviesīs iespēju ignorēt saziņu. Tiek pieļauts, ka nākotnē šādas normas tiks ieviestas visā Eiropā, lai izvairītos no darbinieku pārdegšanas un neapmaksātām darba stundām.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
x

Tas, ka uzņēmums iedod telefonu, nozīmē tik to, ka darbinieks to izmanto darba laikā, bet ārpus darba laika lai traucē par dubultu tarifu, iepriekš vienojoties.

Gu

Es ar jau ~2 mēnešus atļaujos nelasīt ārpus darba laika darba e-pastus. Ja baigi deg, lai darbs zvana. Un ir patīkami laba sajūta, ka vari atslēgties un nedomāt par darbu, jo ir tak ar ģimene un dzīve ārpus darba.

Artis Abols

Android jau pāris paaudzes ir iespēja uztaisīt vairākus lietotāju profilus. Vienu uzrīko darbam (visi e-pasti, kalendāri, darba saziņas lietotnes, piemēram, Skype for Business utt.), otru uzrīko mājām (tikai privātais pasts, 9gag, Facebook, privātais kalendārs utt.).

digitalk

un kāds sakars administratīviem lēmumiem ar aOS?

x

pārlasīju rakstu….”liedz traucēt darbinieku ārpus darbalaika.”.
nu kā tas sanāk – ja nav vienošanās un darbinieks nav piekritis, tad darba laika beigās darba telefons/karte iet klusajā režīmā vai flight mode un tiekamies rīt no rīta! Negribi, lai zvana vakarā – nedod numuru kolēģiem.

KKTK

Darba devējs apmaksā trubu, internetu tāpēc, ka nevēlas paaugstināt darbiniekam algu (lasīt – maksāt vairāk nodokļus), bet vēlas tomēr kaut kā atalgot darbinieku. + uzņēmumam ar korporatīvajām atlaidēm tas sanāk labi lēti + vēl ienākuma nodokļi un PVN daļa izdevīgāka. win- win-win
Bet ideja, ka viņš cer, ka darbinieks lasīs darba ēpastus ir :)
Nez, es laikam esmu īpaši riebīgs es pat telefonu esmu atslēdzis atvaļinājumos :D

digitalk

win-win-win tas ir darba devējam. darba ņēmējam mazāk, tikai par to cilvēks aizdomājas, kad aiziet līdz mobteloperatoram un savu godīgi nopelnīto 10-20 gadu stāža megaatlaides vietā saņem sejā indiāņu jurtu figvam.