Tā vien izskatās, ka izspiedējvīrusi ir pārcēlušies no datoriem uz viedajiem televizoriem. Ja datorā izspiedējvīruss ietekmē tikai datus, kas bieži vien mājas lietotājam ir mazsvarīgi, tad vieda televizora gadījumā ir jārēķinās ar ierīces, iespējams, neatgriezenisku sabojāšanu.

Tiek ziņots, ka pirms pāris dienām cietis kāds LG viedtelevizors, ko darbina Google TV programmatūra. Izspiedējvīruss pieprasa 500 dolāru izpirkuma naudu, kamēr LG Electronics esot piedāvājis televizoru atiestatīt par 340 dolāriem. Beigās izdevies ar LG Electronics vienoties par instrukciju saņemšanu, lai atiestatīšanu varētu paveikt mājās bez maksas.

Izspiedējvīruss esot iegūts, lejupielādējot un uzstādot video atskaņošanas lietotni. Visticamāk, lietotne paredzēta pirātiska satura videodatņu atskaņošanai. Google TV projekts tika izlaists 2010. gadā, tas tika pārtraukts 2014. gadā. Šobrīd aktuālie LG viedtelevizori izmanto atvērtā pirmkoda webOS programmatūru.

Vairāki drošības eksperti uzskata, ka tuvāko gadu laikā aktivizēsies tīmeklim pievienoto ierīču izspiedējvīrusi, kas pieprasīs nelielas izpirkuma maksas, lai ierīce turpinātu darboties.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
11 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Lapsinieks

vēstules teksts ņirdzīgs :D

Artis Abols

Ja tas ir vienīgais, ko vari skatīties savā 2000 eiro televizorā, smiekli tajā mirklī diez vai nāk.

watt

Tik dārgi tie televizori vairs nav. Un raugi te arī “reset” procedūra: https://twitter.com/darrencauthon/status/814339118285070336

x

Plānojot izdevumus, ierēķiniet atpirkšanās naudu arī viedajiem termostatiem un apsardzes sistēmai – lai nenāktos nakšņot drēbēs zem 3 segām vai vispār auto salonā blakus mājai! Pag, arī auto var tikt nobloķēts – vai nu netiek iekšā, vai ārā ))

Janis

Paskatieties – I’m Robot, kā tika ieņemts Smart House.

nabadanga

Piedzīvojumi ar televizoriem Latvijā nav jaunums. Ir fiksēti gadījumi ar “policijas vīrusu”.

Lapsinieks

ā. Tu mums biji datordrošības risinājumu tirgotājs. Pomņim!

edzuslv

“Izspiedējvīruss esot iegūts, lejupielādējot un uzstādot video atskaņošanas lietotni. Visticamāk, lietotne paredzēta pirātiska satura videodatņu atskaņošanai.” Tavs tv ir tik vieds, cik vieds esi tu pats. :)

Krotow

Gudrākie gan jau sapratīs, ka krīvukrīvu TV nav jāpērk un porna kolekcija jāglabā atsevišķā diskā. Pārējie maksās izspiedējiem. Būs interesanti gada beigās paskatīties statistiku par to, kā pieaug meklējumu skaits par viedo verķu rūtošanu un firmvāveres atjaunošanu.

Krotow

Šī gada jaunvārds būs “izspiedējtelevizors”.

x

PEKET TB )))