Tā vien izskatās, ka izspiedējvīrusi ir pārcēlušies no datoriem uz viedajiem televizoriem. Ja datorā izspiedējvīruss ietekmē tikai datus, kas bieži vien mājas lietotājam ir mazsvarīgi, tad vieda televizora gadījumā ir jārēķinās ar ierīces, iespējams, neatgriezenisku sabojāšanu.

Tiek ziņots, ka pirms pāris dienām cietis kāds LG viedtelevizors, ko darbina Google TV programmatūra. Izspiedējvīruss pieprasa 500 dolāru izpirkuma naudu, kamēr LG Electronics esot piedāvājis televizoru atiestatīt par 340 dolāriem. Beigās izdevies ar LG Electronics vienoties par instrukciju saņemšanu, lai atiestatīšanu varētu paveikt mājās bez maksas.

Izspiedējvīruss esot iegūts, lejupielādējot un uzstādot video atskaņošanas lietotni. Visticamāk, lietotne paredzēta pirātiska satura videodatņu atskaņošanai. Google TV projekts tika izlaists 2010. gadā, tas tika pārtraukts 2014. gadā. Šobrīd aktuālie LG viedtelevizori izmanto atvērtā pirmkoda webOS programmatūru.

Vairāki drošības eksperti uzskata, ka tuvāko gadu laikā aktivizēsies tīmeklim pievienoto ierīču izspiedējvīrusi, kas pieprasīs nelielas izpirkuma maksas, lai ierīce turpinātu darboties.

Reklāma

11
Leave a Reply

avatar
6 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
xKrotowJanisedzuslvLapsinieks Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Lapsinieks
Viesis
Lapsinieks

vēstules teksts ņirdzīgs :D

Artis Abols
Viesis
Artis Abols

Ja tas ir vienīgais, ko vari skatīties savā 2000 eiro televizorā, smiekli tajā mirklī diez vai nāk.

watt
Viesis
watt

Tik dārgi tie televizori vairs nav. Un raugi te arī “reset” procedūra: https://twitter.com/darrencauthon/status/814339118285070336

x
Viesis
x

Plānojot izdevumus, ierēķiniet atpirkšanās naudu arī viedajiem termostatiem un apsardzes sistēmai – lai nenāktos nakšņot drēbēs zem 3 segām vai vispār auto salonā blakus mājai! Pag, arī auto var tikt nobloķēts – vai nu netiek iekšā, vai ārā ))

Janis
Viesis
Janis

Paskatieties – I’m Robot, kā tika ieņemts Smart House.

nabadanga
Viesis
nabadanga

Piedzīvojumi ar televizoriem Latvijā nav jaunums. Ir fiksēti gadījumi ar “policijas vīrusu”.

Lapsinieks
Viesis
Lapsinieks

ā. Tu mums biji datordrošības risinājumu tirgotājs. Pomņim!

edzuslv
Viesis
edzuslv

“Izspiedējvīruss esot iegūts, lejupielādējot un uzstādot video atskaņošanas lietotni. Visticamāk, lietotne paredzēta pirātiska satura videodatņu atskaņošanai.” Tavs tv ir tik vieds, cik vieds esi tu pats. :)

Krotow
Viesis
Krotow

Gudrākie gan jau sapratīs, ka krīvukrīvu TV nav jāpērk un porna kolekcija jāglabā atsevišķā diskā. Pārējie maksās izspiedējiem. Būs interesanti gada beigās paskatīties statistiku par to, kā pieaug meklējumu skaits par viedo verķu rūtošanu un firmvāveres atjaunošanu.

Krotow
Viesis
Krotow

Šī gada jaunvārds būs “izspiedējtelevizors”.

x
Viesis
x

PEKET TB )))