Reklāma

Kursors.lv – Gemius rudens blogu topa 2016 līderis

Jaunākie raksti

“Walmart” krietni izvērš preču piegādes ar droniem

Preču piegādes lēnām, bet mērķtiecīgi pārņem roboti un droni. Tas īpaši novērojams ASV, kur mazumtirdzniecības gigants "Walmart" kopš pērnā...

Jauno Harley-Davidson elektrisko moci pilnībā iztirgo 18 minūšu laikā

Motociklu ražotāja Harley-Davidson elektriskais apakšzīmols LiveWire nesen prezentēja otro elektriskā motocikla modeli, kas ir mazāks un lētāks nekā pirmais...

“Dyson” izstrādā robotus, kas veiks mājsaimniecības darbus

Elektronikas ražotājs "Dyson", kas vislabāk pazīstams ar saviem matu veidotājiem un putekļu sūcējiem, paziņojis par plāniem tuvāko gadu laikā...

Amazfit T-Rex 2 viedpulkstenis piedāvās vēl ilgāku darbības laiku ar vienu uzlādi

Amazfit izziņojis otrās paaudzes T-Rex 2 viedpulksteni, kas saņēmis augstākas izšķirtspējas ekrānu un vairāk nekā 150 dažādus sporta veidus....

Arī Kanāda liedz izmantot Huawei un ZTE 5G tehnoloģijas

Kanāda pievienojusies tām valstīm, kas izvēlas liegt Huawei 5G tehnoloģiju izmantošanu. Arī šajā gadījumā tiek runāts par nacionālo drošību,...

Kristapa Skuteļa un viņa komandas veidotais blogs Kursors.lv, ko novembrī apmeklējuši 31 600 interneta lietotāji, stabili ieņem pirmo vietu. Kopš aprīļa mērījumiem, bloga kopējā auditorija palielinājusies par 6 procentiem, īpaši izceļot interneta lietotāju skaita pieaugumu no mobilajiem telefoniem (+12 procenti).

“Likumsakarīgs rezultāts. Ja pie bloga veidošanas centīgi un mērķtiecīgi strādā vairākus gadus no vietas, tad arī panākumi neizpaliks. Īpašs prieks par ilgo laiku, ko blogā pavada Kursors.lv lasītāji – tas liek domāt, ka ar interesantu saturu spējam ne tikai piesaistīt, bet arī noturēt lasītāju uzmanību. Nesen esam palaiduši jauno Kursors.lv versiju un gatavi lieliem darbiem arī nākamajā gadā. Paldies visiem, kas iesaistīti pie Kursors.lv veidošanas un lasītājiem, kas mums neļauj atslābt. Lai izdevies 2017. gads!”, Kursors.lv vadītājs Kristaps Skutelis.

Otrajā vietā ar 24 700 lietotājiem atrodas Ingas un Ērika Dalibu dzīvesziņas blogs iinnu.lv, ar kopējās auditorijas pieaugumu par +28 procentiem kopš pavasara. Bloga kopējā auditorija no planšetdatoriem palielinājusies par 119 procentiem (+1677 apmeklētāji) un no datoriem par 2780 lietotājiem (+21 procents) vairāk kā aprīlī.  Ances Šternbergas blogs par veselīgu dzīvesveidu un ārstniecību topivesels.lv noslēdz pirmo trijnieku, palielinot kopējo lietotāju skaitu par 27 procentiem.

Pirmajā desmitniekā iekļuvuši arī blogu topa veterāni- cirkulis.lv (+ 3340 apmeklētāji), sieviešu dzīvesstila blogs mia.lv (+ 1470 apmeklētāji), Kaspara Foigta ikdienas piezīmes blogā laacz.lv (+ 1400 apmeklētāji), recepšu blogi- kikasvirtuve.lv (+ 2280 apmeklētāji) un garsigalatvija.lv (+ 2170 apmeklētāji), kā arī pods.lv (- 150 apmeklētāji). Vislielāko auditorijas kāpumu piedzīvojis blogs kola.lv, kur Agija un Viesturs raksta par dzīvi, dzīvesstilu un ceļojumiem. Šī bloga auditorija, salīdzinot ar aprīļa mērījumiem, augusi pat septiņas reizes (+ 5500 apmeklētāji), ļaujot pacelties par 39 vietām un kopējā topā ieņemt 9.pozīciju.

“Esam patīkami pārsteigti un, protams, priecīgi par rezultātu. Ir skaidrs, ka atmaksājas rakstīt par aktuālām un arī neērtām tēmām. Esam novērojuši, ka lielāko bloga auditorijas daļu piesaista tieši mūsu personīgie sociālo tīklu profili – Instagram un Facebook”, komentē Agija Kola-Kanča.

Top 20 blogu vidū ienāk ģimenes un dzīvesstila blogs mrspaularoze.lv ar 4846 apmeklētājiem, ieņemot 11. vietu, kam tuvākais sekotājs arī ir jaunpienācējs- recepšu blogs naskoties.com ar gandrīz 4000 apmeklētājiem. Bloga autore Zane Ozoliņa atzinīgi novērtē paveikto:

“Priecājos par visiem, kuri manu darbu novērtē regulāri apmeklējot blogu un sekojot jaunumiem. Neskatoties uz to, ka šobrīd lielu popularitāti ieguvuši dažādi veselīgā dzīvesveida novirzieni, jūtams, ka cilvēki vēl joprojām meklē ēdienu receptes, ko iespējams pagatavot no ikdienā pieejamām sastāvdaļām, kā arī sirsnīgu attieksmi pret lasītāju”

Tāpat pirmo reizi mērījumos piedalījās arī populārais recepšu blogs krustnaglina.lv, kas kopējā topā ierindojies 14.pozīcijā, savukārt apmeklējumā no mobilajiem telefoniem ieņem 9.vietu ar 1570 apmeklētājiem.

Pēc pēdējā blogu topa par aprīli, tops piedzīvojis konceptuālas izmaiņas tā tapšanā. Maijā, kopā sanākot aktīvākajiem Latvijas blogeriem un Gemius pārstāvjiem, tika nolemts izvirzīt kritērijus, pēc kā izvērtēt, vai pieteiktā interneta vietne uzskatāma par blogu. Kritēriji ietver četrus punktus ar kuriem iespējams iepazīties ŠEIT. Attiecīgi novembrī tika nomērītas 113 interneta vietnes, taču tehnisku vai saturisku iemeslu dēļ topā apkopoti 89 blogi. Saturisku iemeslu dēļ topā neparādās ebaznica.lv; noskrien.lv; parmuziku.lv; labsoflatvia.lv; 528.lv; istyle.lv; pride.lv; meta-reality.info; antiglobalisti.org, hktervete.lv; tava-pasaule.lv; protesti.lv. Novembra mērījumos nepiedalās arī fenikssfun.lv; viensplusviens.lv; lindasvirtuve.lv; voila.lv; happywhispers.lv.

Toties tas ļāvis augstas vietas ieņemt ne tikai jau zināmiem blogiem, bet arī šī topa jaunpienācējiem- kulinārijas blogiem naskoties.com un krustnaglina.lv, kā arī Paulas Rozes personīgajai dienasgrāmatai mrspaularoze.lv. Šoreiz topu papildinājuši arī vienpadsmit jauni skaistumkopšanas un modes blogi, četri jauni blogi par ģimeni un bērnu audzināšanu un piecas profesionālas ievirzes interneta dienasgrāmatas. Visi apskatītie blogi iedalīti sešās kategorijās (ģimene/bērnu audzināšana; kulinārija; kultūra; tehnoloģijas/profesionālā joma; skaistumkopšana un ikdienas piezīmes), ko iespējams apskatīt ŠEIT.

Ar visu blogu topa reitingiem pēc auditorijas lieluma, blogā veiktajiem interneta lapu skatījumiem, viena lietotāja pavadītā laika un citiem rādītājiem apmeklējumos no dažādām platformām (datori, mobilie telefoni un planšetdatori) iespējams iepazīties ŠEIT. Šis ir vienīgais šāda veida pētījums Latvijā, kas vienkopus apkopo datus par Latvijas blogu auditorijas apmēriem. Tops veidots, balstoties uz  interneta lietotājiem vecumā no 7 līdz 74 gadiem, kas izmantojot datorus, mobilos telefonus un plašetdatorus apmeklējuši kādu no mērītajiem blogiem.

Blogu īpašnieki, kas vēlas ņemt dalību nākamajos blogu topa mērījumos, aicināti pieteikties, rakstot uz augstāk minēto e-pastu vai anete.fronta@gemius.com

18 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
18 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
nabadanga
29.12.2016 12:30

kursors.lv nav blogs

Kristaps Skutelis
29.12.2016 12:31
Reply to  nabadanga

Uuuun atkal atgriežamies pie šīs mūžsenās diskusijas :) Ja tā autors saka, ka Kursors ir blogs, tad tas ir blogs. Pie tā arī paliksim :)

gantamban
29.12.2016 15:19

Savā laikā pa Vecrīgu staigāja viens kolorīts tips, kas apgalvoja, ka ir pasaules valdnieks…
Autors var apgalvot visu ko, tikai tas to nepadara par patiesību.
kursors.lv nav blogs.

Kristaps Skutelis
29.12.2016 15:20
Reply to  gantamban

Kas ir blogs?

30.12.2016 13:57
Reply to  gantamban

Nevajag šādi krist krāgā. Lūdzu papēti citus uzskaitītos resursus, daudzi no tiem top līdzīgi Kursoram – autori vairāki, daļa satura ir reklāmas utt. Tik tēmas ir citas.

Ja vēlies tīru blogu ideju, laikam jādodas uz klab.lv vai ko tādu.

Lapsinieks
29.12.2016 12:42

interesanti, kāda statistika būtu “jauno dusmīgo vīriešu (Kaimiņa mērķagrupa) ” medusmaizei – cehs.lv? Vēl interesanti, ka topā nav margināļu villošanās vietne Ksjuša “komentē”. Bija jau aizdomas, ka tas ducis cilvēku tur vārās savā sulā.

Bet par kursoru, protams, liels prieks! (lai gan neizbēgama būs roķeļu berzēšana – reklāmas ieņēmumi augs, līdz ar to arī reklāmu apjoms…)

Kristaps Skutelis
29.12.2016 12:47
Reply to  Lapsinieks

Cehs kaut kādu laiciņu atpakaļ bija šajā topā un ja pareizi atminos, viņiem gāja ļoti labi. Kas arī saprotams un sagaidāms. Pēc tam izlēma vairs topā nepiedalīties. Ksenija laikam hostējas vietā, kur nevar pieklabināt Gemius kodu un tāpēc nav izmērāms viņas bloga apmeklējums. Domāju, ka sezonas karstajos mēnešos tas arī ir ļoti augsts, vismaz 2x vairāk kā Kursoram. Ja runājam par paša Kursora situāciju, tad man vairāk interesē tendences nevis atsevišķi skaitļi un tās rāda, ka mēs nedz zaudējam, nedz īpaši jūtami iegūstam jaunus lasītājus. Kopumā šis ~30k lasītāju skaitlis man šķiet ļoti mazs un pie tāda apmeklējuma nekādas dižās… Read more »

Lapsinieks
29.12.2016 12:51
Kristaps Skutelis
29.12.2016 12:55
Reply to  Lapsinieks

Tu smejies? Kā minimums feislifotu iepriekšējo modeli.

Lapsinieks
29.12.2016 13:00

protams, ka smejos. ar šiem pārsvarā brauc trekno gadu celtnieku brigadieri vai apšņukuši gopņiki.

Kristaps Skutelis
29.12.2016 13:01
Reply to  Lapsinieks

Nevajag smieties! Mēs te tomēr par ļoti nopietnu tēmu runājam! :)

x
29.12.2016 13:33

germius – ļoti nopietna tēma, aha

Kristaps Skutelis
29.12.2016 13:42
Reply to  x

Nekā nopietnāka un savstarpēji salīdzināma Latvijā šajā ziņā nav.

Lapsinieks
29.12.2016 14:55

vismaz noder krāna staipīšanai.

Kristaps Skutelis
29.12.2016 14:56
Reply to  Lapsinieks

Līdz šim nav nācies to pielietot tādā veidā, bet nevar noliegt, ka labāk, lai cilvēki arī citviet izlasa, ka mēs tādi jauki un forši.

Lapsinieks
29.12.2016 16:01

Satura kvalitātes rēķins… Jādomā pozitīvā nevis negatīvā aspektā

migors
30.12.2016 01:25

Kristap forši ka bedzot kursors strādā normāli. Man iepriekš likās ka ja tehnoloģiju blogs Latvijā tad obligāti lēns. Es vispār ieteiktu paņemt vietu google cloud. Reāli par 5$ ar dažiem klikšķiem tev ir vps ar debian vai jebko ko gribas. ja ressursi sāk trūkt poga stop un palielini kaut līdz 32 procesoriem un 200gb ram, ka tik ir nauda :)

migors
30.12.2016 01:32

Kristap forši ka bedzot kursors strādā normāli. Man iepriekš likās ka ja tehnoloģiju blogs Latvijā tad obligāti lēns. Es vispār ieteiktu paņemt vietu google cloud. Reāli par 5$ ar dažiem klikšķiem tev ir vps ar debian vai jebko ko gribas. ja ressursi sāk trūkt poga stop un palielini kaut līdz 32 procesoriem un 200gb ram, ka tik ir nauda :)

[URL=http://bildites.lv/a/q96dpbew#mgp554mp][IMG]http://bildites.lv/images/mgp554mp/32686/thumbnail.jpg[/IMG][/URL]

Reklāma