Google Drive samazina cenas, ja veic priekšapmaksu par servisa izmantošanu

15

Google Drive mākoņdatu servisā tiek piedāvāti 15 GB bez maksas, bet šajā apjomā Google pamanās ieskaitīt arī Gmail apjomu un Google Photos glabātos pilna izmēra attēlus. Protams, vienmēr var piepirkt klāt vietu Google Drive servisā.

Iepriekš Google Drive 100 GB mēnesī izmaksāja 1.92 eiro, 1 TB mēnešmaksa bija 9.62 eiro, bet tikko Google uzsākusi piedāvāt veikt priekšapmaksu, dodot par to aptuveni 13% atlaidi. Tādējādi Google Drive 100 GB plāns gadā izmaksās 19.99 eiro (iepriekš 23.04 eiro), bet 1 TB plāns – 99.99 eiro (iepriekš 115.44 eiro).

Jaunās Google Drive cenas tādējādi atbilst lielākā konkurenta Dropbox gada maksām. Ar sev pieejamo Google Drive apjomu var iepazīties Drive mājaslapā. Ja gadījumā pamatīgu vietu aizņem Photos ielādētās bildes, to apjomu vari samazināt līdz nullei, iestatījumos uzliekot “Augsta kvalitāte (neierobežota bezmaksas krātuve)”. Visas lielās fotogrāfijas tiks nedaudz kompresētas. Ar viedtālruni uzņemtos attēlus šādi var bez bažām samazināt – kvalitātes kritums nebūs manāms.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

 • Mārtiņš Vācietis

  One drive 1TB kopā ar Office 2016 utt 1 datoram, 1 planšetei un 1 telefonam maksā 69€ gadā

  • GGrs

   One drive ir miskaste. Bieži sinhronizācijas problēmas gan desktop gan mobile versijai. Telefonā lielāki faili (excel tabuliņas) vispār mūžību veras vaļā. Par Google drive nevar sūdzēties, strādā perfekti gan desktop gan mobile.

   • Mārtiņš Vācietis

    Nu nezinu, man no abiem servisiem gandrīz 1MB lielu excel tabulu atvēra 10-15 sekunžu laikā!

   • GGrs

    Problēmas ar One drive rodas, kad mēģinu atvērt ilgi nekustinātus failus (pāris nedēļas, mēnesis), desktop versijā bieži atverot tādu failu, apskatot, neko nemainot un aizverot, pēkšņi ir errors, ka nevar sinhronizēt. Jāver vaļā, jāglabā par jaunu, reizēm pat vairākas reizes. Neesmu vienīgais ar tādu problēmu, kolēģiem tas pats, gan personīgajos gan darba datoros (OS – win7, win 8.1 un win 10) One drive itkā ir MS produkts, bet uz win strādā nestabilāk kā trešās puses mākoņi – google drive un dropbox. Varbūt tas tagad ir salabots, bet pirms pāris mēnešiem nebija un reāli traucēja strādāt.

   • NR71

    Hmm, dīvaini. Lietoju OneDrive gadus četrus un neesmu saskāries ar lielām problēmām. Izmantoju to visās savās ierīcēs. Mājas datorā mapes tiek atvērtas/uzlādētas tikpat veikli kā no sistēmdiska. Varbūt Tev, GGrs, švaks internets un plusā HDD sistēmai?

   • GGrs

    Internets tur nav pie vainas, un portatīvajam SSD. Ja es tāds būtu vienīgais nelaimes cietējs… Zinu arī tādus kā tevi, kuriem nav sūdzību par OneDrive, bet ir pietiekami lies cilvēku bariņš, kuriem tieši OneDrive nestrādā pienācīgi. Un es nerunāju par mapēm, bet konkrētiem failiem – atver ātri viss skaisti, bet kā aizveru, neveicot izmaiņas un neko nepārsaglabājot, bieži onedrive saka, ka nav sekmīgi sinhronizēts, un sarkans krusts failam virsū zaļā ķeksīša vietā. Visforšākais ir Upload failed – sing in required – darba kompī šitas bija kā sērga. Bija brīdis kad rakos pa forumiem, lai atrastu risinājumu, bet sapratu, ka ir alternatīvas, kas vienkārši strādā.

   • nr71

    Ir arī man tā gadījies. Varbūt šiem datoriem vnk trūkst Win update? Tas visbiežāk atrisina visas Windows problēmas.

   • GGrs

    Darba datoru diemžēl updeitot nedrīkstu – neesmu admins, viss IT nodaļas pārziņā. Personīgajam ir legāls win10, kas regulāri, 6dienu naktīs updeitojas. Ar visu legālo updeitoto win problēma pastāv. Kad rakājos pa forumiem, sapratu, ka tas varētu būt saistīts ar to, ka mans privātais ms konts sajūgts kopā ar studiju ms kontu (RTU piedāvā visādus labumus, piemēram, bezmaksas ofisu) Katrā ziņā pārāk daudz visādu “varbūt” lai lietotu OneDrive. Skumji, ka MS uz sava softa nespēj darbināt savas programmas tik pat stabili, kā konkurenti (google drive un dropbox)

   • nr71

    Iespējams dažādu kontu klātbūtne jauc prātu OneDraivam. Nevar nepiekrist, ka tam nebūtu jāsagādā grūtības. Lai gan OneDrive serveri pirms pāris gadiem “pārbrauca”uz Eiropu, tik un tā augšuplādes ātrums nav vēlamais. Abonēju Office 365 ģimenes komplektu, tāpēc OneDrive izmantoju par visiem 100%, bet, ja nepieciešams veikla faila nogādāšana citā ierīcē, tad lieku lietā Dropbox. Viņu augšupielādes ātrums ir gandrīz momentāls.

  • Uldis Krastiņš
 • Kaspars Vjaksa

  parādot cilvēkiem google photos (gan priekš android, gan priekš ios) kā opciju kur glabāt visas savas bildes parasti reakcija tāda, kā it kā pasakas stāstītu :D

 • Gatis

  Vai iestatījums “Augsta kvalitāte” attieksies arī uz fotogrāfijām Google Drive?

  • Harijs

   Nē,tas tikai caur Google Photos lādētajām

   • GGrs

    Ja nemaldos, tad ir opcija google Drive likt rādīt google photos mapi – samet visas bildes no Drive tajā mapē un iespējams, ka strādās tā augstas kvalitātes fīča. Neesmu izmēģinājis, jo bilžu kas nav no google photos ir ļoti maz.

 • Skābene

  Viskautko izmēģinājos un paliku pie Dropbox. Tagad jau izveidojies tāds pieradums pie Dropbox, ka nezinu kam būtu jānotiek, lai atkal sāktu eksperimentēt ar ko citu.