Qualcomm apvienojis spēku ar Microsoft Windows, lai jau no nākamā gada sākuma Qualcomm procesori atbalstītu Windows 10 x86 (32-bitu) operētājsistēmu. Protams, Windows 10 x86 saderība būs pieejama tikai vēl neiznākušiem Qualcomm procesoriem.

Qualcomm un Microsoft ir spējuši parādīt Adobe Photoshop darbību ar Snapdragon procesoru un 64-bitu Windows 10. Tiesa, šī nav pirmā reize, kad Microsoft mēģina dabūt savu operētājsistēmu uz ARM ierīcēm – iepriekšējais mēģinājums bija visai idiotiskais Windows RT, kas lika pārstrādāt visas lietotnes.

Reklāma

Šoreiz Qualcomm un Microsoft plānos ir piedāvāt pilnu saderību, lai izstrādātājiem nenāktos lauzīt galvu par lietotņu adaptēšanu speciāli vēl vienai operētājsistēmas un procesora kopdarbībai. Pagaidām tiek uzskatīts, ka šāds solis ir Microsoft Surface Phone iznākšanas pirmā pazīme, kas šo viedtālruni padarītu ērti lietojamu darbam un izklaidei.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
11 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
wils_w

Ceru, ka beidzot parādīsies normāla izmēra planšete ar Snapdragon un dual boot, ar ciešamu baterijas laiku. Vajadzētu šim pārspēt esošos Atom izstrādājumus.

neJANIS

Tās noteikti ir pozitīvas ziņas, jo pirmām kārtām beidzot būs iespēja realizēt Continuum tādā formā, ka tas pat kādam liktos noderīgs.
Un man galvenais šķiet, ka tas, ka varbūt tagad beidzot pēc visiem šiem gadiem tirgū parādīsies normāla Windows planšete, jo es tādu tirgū joprojām neredzu, vai nu ir lēti Android hlami, vai pārcentoas Windows planšetes bez 4G un GPS.

wils_w

GPS būtu pārspīlēti, IMHO. Bet mobīlie sakari (lasi LTE) jau tiek solīti Qualcomm modeļos.

Aldis Esmits

HP manuprāt jau tagad ir abas Tevis minētās lietas. Continuum ar HP Elite X3 un HP 1000 G2 planšete.

KKTK

Kad beidzot desmito Windausu varēs uzinstalēt tādā kā “lite” versijā uz virtuālās mašīnas, tā ka tas aizņem dažus GB un tā darbināšanai pietiktu arī ar pāris GB RAM?

Krotow

Kādi daži GB? Lai vienreiz izvāc ārā no resursiem multivalodu tekstus un bildītes un pieliek valodu resursus kā ielādējamus pēc vajadzības. Sarausies zem 1 GB diskā :)

Vilnis Salenieks

o forši, būs ko ņemt kad izbeigsies esošais windows telefons :)

bombelats

Iespējams, bet ņemot vērā visas WinMob attīstības tendences (HP Elite X3), baumas un zinot Surface planšešu cenu kategoriju, tā būs biznesa orientēta ierīce par kosmisku cenu.

Vilnis Salenieks

mmm, tas protams nelāgi, bet nu kā parasti, drošvien jānogaida kāds brīdis pēc iznākšanas un tiem cipariem jāiet uz leju (rock) :D

Aldis Esmits

Nu – Lumia 950 tagad laikam ~ 1/2 no sākotnējās cenas maksā :)

khe

Kosmiska cena? Macbook nav kosmiska cena? Iphone arī kapeikas maksā.
Surface tieši konkurē ar apple produktiem. Cenu kategorija ir viena. Tu tiešām domā, ka izlaižot surface telefonu tā cena būs kosmiska?
Maršrutu mikroautobusu pasažieriem droši vien būs par dārgu. Mjā. Nav jau “aifon”.