E-ink tehnoloģijas un e-grāmatu lasītāju tehnoloģijas šķietami stāv uz vietas. Varbūt e-ink tehnoloģija arī kļuvusi kontrastaināka (lasi: baltais kļuvis baltāks un melnais melnāks), varbūt arī kāds ir sācis piedāvāt krāsu e-ink tehnoloģiju, tomēr paši e-grāmatu lasītāji nemainās.

reMarkable ir jauna tipa e-grāmatu lasītājs, kas piedāvās veikt dažādas piezīmes uz lapu malām, apvilkt tekstu, zīmēt. reMarkable e-grāmatu lasītājs izmanto jauna tipa e-ink tehnoloģiju, kas ļauj ātri parādīt uzzīmēto. Daži e-grāmatu lasītāju giganti jau ir mēģinājuši ieviest līdzīgas iespējas, bet e-ink tehnoloģijas lēnā attēla atjaunošana ir vienmēr stājusies ceļā.

reMarkable ir 10.3 collu ekrāns, tas spēj atjaunot parādīto attēlu 55 milisekundēs, kas pamatīgi pārspēj ierasto e-ink lēnīgumu. reMarkable darbina pielāgota Linux OS versija Codex kopā ar 1 GHz ARM A9 procesoru un 8 GB atmiņu. reMarkable sver 350 gramus, kas ir jūtami virs vidējā e-lasītāju svara. reMarkable šobrīd atbalsta PDF un ePub formātus.

Cena? 529 dolāri par reMarkable, 79 dolāri par irbuli un vēl 79 dolāri par aizsargvāciņu.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
21 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk

irbuļa turētājs nav iebūvēts e-grāmatā = apšaubāms pirkums

Lapsinieks

a Tev pildspalvas un zīmuļi ir iebūvēti kladē un grāmatās?

digitalk

kladē, palmā, galaxy notē un Thinkpad X200 – jā,
bet grāmatas es lasu, nevis ķēpāju.

Lapsinieks

varu tev nosaukt vismaz 10 iemeslus, kamdēļ veikt pierakstus grāmatās. Kādā darbības sfērā un vajadzībā. Tikai lasīšana – tas šauri tā.

digitalk

esmu padomijas laika bērns, uz bibliotēkas grāmatām pierakstus veikt nedrīkstēja. tāpēc man cieņa pret papīra izdevumiem. konspektēju kladē.

Lapsinieks

Jā, es ar nevaru neko ierakstīt grāmatā, bet dažkārt prasās. sevišķi spec literatūrā, žurnālos. Taj pašā Rīgas Laikā mēdzu veikt piezīmes.

Ikars

Tiem, kam slinkums aiziet uz getremakable.com, tad tie visi labumi kopā ir pasūtāmi par iepazīšanās cenu 379$, bet dabūt varēs tikai 2017. gada augustā. Un irbuļa turētājs ir vāciņā, jo egrāmata ir par plānu, lai tur ievietotu pirkstos ērti turamu rakstāmrīku.

digitalk

vai arī irbulis ir par resnu :) gan palmā, gan notē tievie nebūt netraucē ērtai rakstīšanai.

Lapsinieks

Tev kā padomijas laika bērnam vajadzētu novērtēt kārtīgas pildspalvas nozīmi. nevis 10cm garš tievs sūduks, bet pildspalva. Tādu notē neiebāzīsi. Te akcents uz rakstīšanu, nevis bakstīšanu.

ezis

jedritvaikociņ, kāds vispār apdomā cenu politiku šādiem gadžetiem? Tur labāk nopirkt planšeti, vairāk iespēju. 6 collu lasīkļi maksā 100$ 10 collu 500$. Es labprāt izvēlētos sev 10” ekrānu, jo lasīt a6 izmēra blociņu ir neērti, tad jau var pieciest 5″ tālruņa ekrānu.

Ikars

Pilnīgi piekrītu par izmēriem un cenām. Ir iegādāts Kindle (blociņš) un ir forši, ka var paķert līdzi lielākā kabatā vai pleca somiņā un lasīt kur vien gribas, bet nācu pie atziņas, ka lasot mājās gribas rokās turēt papīra grāmatas izmēra e-grāmatu. Tāda protams nebūs tik ērta paņemšanai ceļā, bet lasīšanai ilgstoši tas ir ierasti un ērtāk acīm. Kompromisam iegādāju 8 ” PocketBook un ja ne augstā cena, tad ņemtu kādu 10” e-grāmatu.

bombelats

nekā ērtāka un ierastāka par reālu grāmatu, vai jebkuru citu drukātu formātu, līdz šim tehnoloģijas nav spējušas piedāvāt. Kaut kādu zināmu analoģiju varētu vilkt kopā, kā skatīties kādu sportu, koncertu un tml. teļļukā vai aiziet uz tiem klātienē.

digitalk

tu nevari uz atvaļekli vai komandējumu paķert līdzi pārdesmit grāmatas, lai vakaros paniekotos ar literatūru. nē, nu protams vienmēr var kvasīt krogā, bet tas nav gluži līdzvērtīgs izklaides veids :)

Edmunds

Atvaļinājumā lasīt gramatas ? :o Atvaļinājumu ir jāpavada ārpus mājas un jāplāno tā, lai grāmatas ne prātā nebūtu ! Un kas var būt labāks, kā vakarā nogurušam pasēdēt omulīgā krodziņā ?

Kristaps Skutelis

… ar grāmatu rokās :)

bombelats

? Nu man nav tik gari atvaļinājumi, lai izbraucienos ņemtu līdz lasāmvielu jebkādā formātā.
Bet nu nenoliedzami, ka no aizņemamās vietas skatu punkta, elektronika ir nepārspējama.

Lapsinieks

nu nez… aizejot uz arēnu man hoķī drusku pietrūkst tuvplāna un komentāru. koncertā… skaņu labāku varu dabūt mājās (protams, ka ne uz teļļuka). uz vietas, protams, klātbūtnes efekts, “es tur biju” utt. par grāmatām ar var dažkārt padiskutēt. strādājot (nevis čilojot dīvānā) ir jomas, kur e-grāmata ir kudi ērtāk. Kaut vai vārdnīcu kaudzes, meklēšanas funkcijas. jā, arī piezīmes.

bombelats

Tad pārāk daudz esi skatījies kastītē, paspēji pierast. Tomēr tā aura, izjūtas atsver visu pārējo. Un stipri apšaubu, ka mājās var dabūt labāku skaņu kā koncertā, kas notiek koncertzālē un ir labi noskaņots. Vienkārši pietrūkst tilpuma…
Nenoliedzu, ka e-grāmatai vai planšetei ir savas priekšrocības dažreiz, bet kopumā, ja būtu jāizvēlas vienu veidu – paliktu pie drukātā. Tie, protams, labi papildina viens otru.
Uz doto tehnoloģiju attīstības brīdi teiktu tā – bez elektroniskā formāta var iztikt, bet bez drukātā nekādi, it sevišķi manā darba jomā.

Lapsinieks

mums maz koncertzāļu, kur var izbaudīt klasisko mūziku. Lielajā ģildē ir laba akustika; Doma baznīcā – viduvēja, turklāt sēdēt tur ir pamatīgs diskomforts, ziemā vispār pzdc. Operā – nu tā, ir so so. Aura jā – tā nenoliedzama lieta. (bet rokkoncertā tas nāk kopā ar piedzērušiem un sasvīdušiem faniem – laikam tam kļūstu par vecu). Par grāmatām – laimīgā kārtā esmu līdz šim izticis ar papīra grāmatu, bet gadžec šis ieinteresēja – gan izmērs, gan normāla rakstīšana. Atrastu pielietojumu. Tie mazie kindli mani nu tā – neuzrunā. No otras puses – mani pieci grāmatplaukti ir pilni, meklēju tirdziņu, kur realizēt… Read more »

digitalk
Lapsinieks

drīzāk meklēju kaut ko līdzīgu andelei-mandelei. Kur aizvilkties un sakrāmēt uz galda grāmatu kaudzi. pie viena pačillot. Esmu mēģinājis feisbukā kaut kādas figņas tirgot. Zini – reāls ZB – zvanīšanās, tad neatnāk vai gari un plaši mēģina jāt smadzenes. Nu i nafig. Kaut kad agrāk jau veselu bagāžnieku aizvedu un uzdāvināju Iļģuciema sieviešu cietuma bibliotēkai. Moš tā būs jādara…