Valsts policija ir izstrādājusi mobilo viedierīču lietotni, kas būtiski atvieglos operatīvo dienestu darbu gan nomaldījušos cilvēku meklēšanā, gan ceļu satiksmes negadījuma vai noziedzīga nodarījuma vietas operatīvā atrašanā.

Valsts policijas lietotnes Mana drošība izstrāde ilgusi aptuveni divus gadus. No šodien saziņa ar operatīvajiem dienestiem valstī praktiski visiem mobilo telefonu lietotājiem kļūs daudz ātrāka un ērtāka.

Mobilā lietotne Mana drošība bezmaksas pieejama gan Android, gan iOS operētājsistēmu lietotājiem. Ar lietotnes palīdzību satiksmes dalībnieki var ātri un ērti informēt Valsts policiju gadījumos, ja tie kļuvuši par ceļu satiksmes negadījuma aculieciniekiem. Lai to izdarītu, lietotnes izmantotājam vispirms jāreģistrējas, norādot savu vārdu, uzvārdu, e-pastu un mobilā tālruņa numuru, lai nepieciešamības gadījumā likumsargi varētu ar aculiecinieku sazināties. Pēc tam lietotne piedāvās divus variantus, kādā veidā ziņot par negadījumu. Pirmais – ja liecinieks vēl atrodas notikuma vietā. Otrais – ja liecinieks piesakās vēlāk. Abos gadījumos iesniedzamā informācija ir līdzīga, atšķiras vien notikuma vietas norādes iespējas.

Šī nebūt nav pati galvenā lietotnes funkcija. Daudz svarīgāka ir iespēja ar tās palīdzību veikt ārkārtas zvanu un nosūtīt precīzas savas atrašanās vietas koordinātes. Jaunā funkcija izstrādāta, lai persona varētu operatīvajiem dienestiem nosūtīt savas koordinātas situācijās, kad viņš nespēj sniegt skaidras norādes par to, kur atrodas.

28 komentāri

    • pārtrauc ir atslēgas vārds. kāpēc valstij jātērē nauda app izstrādei uz mirstošām os?

    • es saku, ka simba nav tik miris, kā tu to attēlo

     protams, taisīt no jauna uz tā nav jēgas, bet veidot kritisku aplikāciju, pieņemot ka visi lieto ios and andro, ir aptuveni tas pats, kas pieņemt ka visas sievietes rozā drēbēs ir lezbietes un visi džeki zilos džinsos ir geji.

 1. Vai atkarībā no manām koordinātām var uzreiz pa taisno piezvanīt šīs konkrētās teritorijas pašvaldības policijai?

   • Tad jau policiju nokārs ar ziņojumiem pirmās dienas laikā. Jēga būs 0, jo pat uz konkrētiem zvaniem viņi atrunājas, ka nav degvielas, lai izbrauktu.

    • Ja lietotne nepieļauj augšuplādēt fotošopētas bides, tad sodīt varētu arī pēc “fotopierādījumiem”

    • Priekš RPP ir sava stučalkas aplikācija, kur var arī bildi pievienot!
     Šī aplikācija ir vairāk 112 klientiem, lai var atrast kurā vietā noticis negadījums un operātoram pēc norādes, nu te ir trīs priedes, pļava un grāvis, nav jāmēģina atrast, kur noticis CSNG ar cietušajiem, kas neprot izstāstīt, kur viņi ir!

   • ja dzīvo rīgā, ar rīgas pašvaldības policijas appu dragā cik uziet anonīmi (tos laukus aizpildi ar jāni bērziņu). abas reizes, kad sūtīju nepareizi noparkotu auto bildes, atbrauca un salīmēja plāksterus

    • Tu domā, ka viņi neredz no kāda nummura sūtīts? uzrausies uz kādu ausaiņa druganu…

    • numuru tur arī jāraksta (rakstu savu jaunības dienu zz numuru :D), appam vienīgā atļauja ir camera, pārējais viss aizliegts

    • ja tik ļoti bail, paņem priekšapmaksas karti

     vai tad tās vairs nav bez piesaistes p.k.?

    • kautkāda direktīva vai nu top vai jau ir, īsti neesmu tam piesekojis…

    • Jā būs tāda vēlme noskaidrot, kas “stukačo” tad to tā pat izdarīs ar vai bez priekšapmaksu kartēm.
     Bet domājams, neviens neko nemeklēs.

    • Interesanti, tie auto Tev traucē, vai tas ir principa jautājums? Es par nepareizi noparkotu auto zvanītu tikai tad, ja tas būtu priekšā maniem vārtiem, citos gadījumos, ja tie netraucē tramvajam, lai stāv. Ņemu vērā, ka daudzās vietās, kur ir aizliegts stāvēt, zīme ir muļķīga, nevajadzīga, lieka vai uzstādīta kāda savtīgās interesēs.

    • pats esmu auto vadītājs, ziņoju tikai tad, ja cilvēks ir bezkaunīgi novietojis auto, nerēķinoties ar citiem.

    • Man viens čoms, izmantojot RPP aplikāciju izsauca kaimiņam pašvaldībniekus, lai uzliek sodu, par stāvēšanu uz trotuāra! Liels bija pārsteigums, kad sodu uzlika arī čomam, jo redz šis bija izdomājis, ka tie, kas stāv uz trotuāra ar visiem 4 riteņiem traucē, bet tādi kā viņš(kas liek tikai 2 riteņus uz trotuāra) nevienam netraucē! Bet Pašvaldībmnieki piegāja formāli un salīmēja visiem plāksterus, vai uz trotuāra viens rats, vai četri. Tagad šis vairs nestukačo!:D

    • muļķis pat baznīcā dabūs pērienu ))

     bet pareizi vien ir – ja nav zīmes, ka jāstāv uz ietves, tad nevajag pat to vienu ratu stumt virsū. bet ja zīmes nav, tad pat sunim uz ietves vairāk tiesību, kā autobraucējam.

Ir ko teikt?