Reklāma

YouTube uzsāk straumēt HDR video

Jaunākie raksti

Jaunākā “F1 2021” videospēle gaidāma 16. jūlijā

Pagājušā gada izskaņā notika pietiekami liels darījums videospēļu nozarē, kad Electronic Arts iegādājas citu videospēļu radītāju Codemasters par 1,2...

Uzņēmums Xwing veicis sekmīgu bezpilota lidojumu ar komerciālo lidmašīnu

Amerikā bāzētais jaunuzņēmums Xwing ir veicis veiksmīgu attālinātās vadības testa lidojumu ar vienkāršu komerciālo lidmašīnu, un šis ir visai...

Reklāmu bloķētājs ietekmē “Google Docs” darbību

Pēdējās dienās vairāki "Google Docs" lietotāji, tostarp arī es, saskārās ar problēmām "Google" dokumentu lietošanā. Tos nebija iespējams atvērt...

“Apple” aicina klientus iesaistīties īpašā Zemes dienai veltītā akcijā

22. aprīlī tradicionāli tiek atzīmēta starptautiskā Zemes diena, kad visā pasaulē norisinās dažādi pasākumi un akcijas ar mērķi veicināt...

Stadler Form Roger gaisa attīrītāja apskats

Daudziem no mums pavasaris saistās ar Sauli, ar putnu dziesmām, plaukstošām lapiņām un zilajām kapu puķītēm ceļmalās, bet citi...

Labas ziņas jaunu televizoru īpašniekiem – YouTube serviss ir uzsācis straumēt High Dynamic Range (HDR) video. Google tikko oficiāli izziņojusi YouTube HDR atbalstu, kas ļaus saderīgu televizoru un monitoru īpašniekiem baudīt attēlu ar uzlabotu krāsu gammu un kontrastu.

Sākotnējo HDR ieviesa vairāki televizoru ražotāji, nesen pie atjauninājuma ar HDR atbalstu tika arī Chromecast Ultra un PlayStation 4. High Dynamic Range video neizmaina pikseļu skaitu, bet gan spēj no esošās pikseļu skaita izspiest plašāku attēla informāciju, pietuvinot to cilvēka acs un smadzeņu spējām sabalansēt ļoti gaišus un ļoti tumšus laukumus.

YouTube jau sagatavojusi pieklājīgu skaitu ar HDR video, kas tapuši sadarbībā ar vairākām YouTube zvaigznēm – MysteryGuitarMan, Jacob& Katie Schwarz un Abandon Visuals. No šodienas jebkurš YouTube izmantotājs var ielādēt savā YouTube kanālā HDR video. Drīzumā visi saderīgie 2016. gada Samsung SUHD un UHD televizoru modeļi arī saņems nepieciešamos atjauninājumus HDR video baudīšanai.

Reklāma

13 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
13 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Aldis

Hei, es te kko nesaprotu, vai kā? :D

Tie teļuki ieviesuši HDR parādīšanu, bet ar to nepietiek, pašam materiālam tomēr vajag būt kontrastainam? Tad jau sanāk ka tās tēvēkastes neko nav ieviesušas, un HDR materiālu var palaist arī parasta TV.. un izbaudīt kontrastainu bildi…

Artis Abols

TV kastē vajag fizisku tehnoloģiju HDR parādīšanai. Atjauninās softu, Youtube app un aizies.

Lapsinieks

nē, nevajag. tur rādīs to, kādu signālu padosi. tehnoloģija varētu būt bildes dinamiskā diapazona mākslīgai palašināšanai – gaišākās vietas padarīt tumšākas, tumšās gaišākas – ja vien tur ir detaļas.

x

bildē pa kreisi ir tupo nogriezts kontrasts/piesātinājums, bet pa labi debesis izskatās tikpat slikti, kā kreisajā pusē. kautkas tajā piemērā neaļo.

HDR jēga ir sakombinējot vairākus kadrus, uzzīmēt gan gaišās, gan tumšās vietas kontrastainā sižetā, nevis vienkārši uzgriezt košākas krāsas.

Artis Abols

Tev ir HDR monitors, ka vari tā tik pārliecināti lamāties?

Manuprāt cilvēkiem ir tieksme jaukt pareizu, smuki izveidotu HDR ar pārspīlētu, kas izskatās pēc Disneja grāmatas kad esi saēdies halucinogēnās sēnes.

x

kas ir HDR? mēģinājums iegūt smukāku bildi, jo filma un sensors nav spējīgi vienlaicīgi reģistrēt gaismas un ēnu tālākos galus. Piemēram, bilde kurā rieta debesis un cilvēks/ēka utt. Pilna krāsu palete būs vai nu debesīm ar siluetu priekšplānā, vai blāvas, izdegušas debesis ar daudzmaz detalizētām krāsām priekšplāna objektam. HDR no vairākiem kadriem, kas veltīti atsevišķi fonam un priekšplānam, savāc kopā vienu kadru, apvienojot fona un priekšplāna krāsas. Vai tādam attēlam vajag speciālu moni/tv? Nē, palasot, ir saprotams ka tas ir kārtējais veikalings. HDR TV ir definēts kā TV ar lielāku kontrastu un vairāk krāsām, kā parastajam. Jums trūkst kontrasta vai… Read more »

Lapsinieks

hdr jēga ir parādīt augstu dinamisko diapazonu. veids, kā to izdarīt – nav svarīgs. no dažādi eksponētiem kadriem var uztaisīt sūdīgu hdr un no raw izvilkt labu. un otrādi. gaumes un saprašanas cilvēkiem mēdz ļoti atšķirties.

Aldis

Nu, kas nāk prātā – aptuveni šitāds variants… :)
comment image

Kaspars

Viss jau būtu labi, ja vien mārketinga speci nebūtu sajaukuši katastrofālu kontrasta neesamību ar HDR. Lai man parāda, kurš monitors ir tik pelēks kā tajā bildē pa kreisi?! Tas vispār nav HDR paraugs..

Džonijs

Ei, džedaji, varbūt nevajag censties paspīdēt ar savu gudrību visur un vienmēr, arī lietās par ko nav pilnīgi nekādas saprašanas:)
HDR video tiek filmēts ar speciālām kamerām un padots kā speciāla standarta signāls. Lai to attēlotu vajag TV vai monitoru, kas atbalsta HDR standartu.
Punkts.
Ir tik grūti painteresēties pirms izteikties par tēmu bez sapratnes?

x

nu, saprotams, ka ar speciālām, jo standarta sensors vienkārši nespēj nofilmēt tik plašu DD kā redz cilvēka acs.
varbūt fočējot esi ievērojis, meistar Joda )

Kaspars

Nu ļoti speciālām kamerām, mans consūmeru Canon fočiks arī to HDR Video var, un nekāds speciāls signāls tur nav, parasts .MOV fails…

Lapsinieks

Tagad visi rūpīgi izstudē šo – lai nav jāraksta muļķības – ieskaitot Arta “TV kastē vajag fizisku tehnoloģiju HDR parādīšanai. Atjauninās softu, Youtube app un aizies.” http://www.trustedreviews.com/opinions/hdr-tv-high-dynamic-television-explained

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: