2014. gadā 4Chan un Reddit vietnēs (vēlāk arī citviet internetā) tika izvietotas vairāku slavenību kailfotogrāfijas, kas nāca no uzlauztiem Apple un Google kontiem. Cieta vismaz 100 plaši pazīstami cilvēki, kuru skaitā bija arī Jennifer Lawrence, Aubrey Plaza, Rihanna un Avril Lavigne.

Laikā no 2012. gada novembra līdz 2014. gada septembrim ASV Pensilvānijas štata iedzīvotājs Raijens Kolinss (Ryan Collins) sūtīja e-pasta vēstules neskaitāmām slavenībām, ar viltu pieprasot lietotājvārdus un paroles dažādos tiešsaistes servisos. Dažos gadījumos saņemtas pilnas pieejams tiesības Apple iCloud, kas ļāva lejupielādēt visu cilvēka digitālo dzīvi. Dažos gadījumos cilvēki visai labprātīgi sūtījuši Kolinsam kailfoto.

Reklāma

Kopumā nozagta informācija no 50 iCloud un 72 Gmail kontiem, kā arī saņemtas fotogrāfijas no 600 upuriem. Par šo mazo triku Kolinss saņems 18 mēnešus cietumā, bet vairākas zvaigznes esot draudējušas Google ar 100 miljonu dolāru tiesas darbiem.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
11 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
x

Cilvēki paši deva paroles un sūtīja bildes, bet džeku soda par informācijas zagšanu? Tiešām jāsaka, ka viņi tur nav diez ko gudri.

as

Kur ir tās bildes? Ir links?

Kristaps Skutelis

Internetā ļoti viegli atrodamas.

davfreim

:D pameklē pirātu līcī, tur noteikti viss ir.

Daris

Jā, kārtējo reizi apliecinās ka nav USA tiesiska valsts un piemērs citām valstīm…

x

Tiešām. Īpaši salīdzinot ar valstīm, kurās sievieti par kailfoto nomētātu ar akmeņiem.

Bet mums akmeņi vēl nedraud – esam tuvāk valstij kurā par k.f. ar akmeņiem vēl nenomētā, bet tiesājas par publicētām bildēm, kurās amatpersonas apģērbtā sieva redzama uz jahtas klāja. Un man tas nešķiet kardināli savādāk, vienīgi tas notiek nevis fiziski, bet jēga jau nemainās.

Lapsinieks

titulbildē Kolinss vai kāds no upuriem?

x

upurim nelīdzīga persona.

Lapsinieks

varbūt stokholmas sindroma uzskates līdzeklis…

x

varbūt ekshibicioniste

Krotow

Pašiem bilžu īpašniekiem arī derēja padomāt, pirms bildēja sevi veidā, kuru nevēlētos tālāk izplatīt. Patiesība tāpat reiz nāks gaismā.