2014. gadā 4Chan un Reddit vietnēs (vēlāk arī citviet internetā) tika izvietotas vairāku slavenību kailfotogrāfijas, kas nāca no uzlauztiem Apple un Google kontiem. Cieta vismaz 100 plaši pazīstami cilvēki, kuru skaitā bija arī Jennifer Lawrence, Aubrey Plaza, Rihanna un Avril Lavigne.

Laikā no 2012. gada novembra līdz 2014. gada septembrim ASV Pensilvānijas štata iedzīvotājs Raijens Kolinss (Ryan Collins) sūtīja e-pasta vēstules neskaitāmām slavenībām, ar viltu pieprasot lietotājvārdus un paroles dažādos tiešsaistes servisos. Dažos gadījumos saņemtas pilnas pieejams tiesības Apple iCloud, kas ļāva lejupielādēt visu cilvēka digitālo dzīvi. Dažos gadījumos cilvēki visai labprātīgi sūtījuši Kolinsam kailfoto.

Kopumā nozagta informācija no 50 iCloud un 72 Gmail kontiem, kā arī saņemtas fotogrāfijas no 600 upuriem. Par šo mazo triku Kolinss saņems 18 mēnešus cietumā, bet vairākas zvaigznes esot draudējušas Google ar 100 miljonu dolāru tiesas darbiem.

11
Leave a Reply

avatar
5 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
davfreimKristaps SkutelisKrotowxLapsinieks Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
x
Guest
x

Cilvēki paši deva paroles un sūtīja bildes, bet džeku soda par informācijas zagšanu? Tiešām jāsaka, ka viņi tur nav diez ko gudri.

as
Guest
as

Kur ir tās bildes? Ir links?

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Internetā ļoti viegli atrodamas.

davfreim
Guest
davfreim

:D pameklē pirātu līcī, tur noteikti viss ir.

Daris
Guest
Daris

Jā, kārtējo reizi apliecinās ka nav USA tiesiska valsts un piemērs citām valstīm…

x
Guest
x

Tiešām. Īpaši salīdzinot ar valstīm, kurās sievieti par kailfoto nomētātu ar akmeņiem.

Bet mums akmeņi vēl nedraud – esam tuvāk valstij kurā par k.f. ar akmeņiem vēl nenomētā, bet tiesājas par publicētām bildēm, kurās amatpersonas apģērbtā sieva redzama uz jahtas klāja. Un man tas nešķiet kardināli savādāk, vienīgi tas notiek nevis fiziski, bet jēga jau nemainās.

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

titulbildē Kolinss vai kāds no upuriem?

x
Guest
x

upurim nelīdzīga persona.

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

varbūt stokholmas sindroma uzskates līdzeklis…

x
Guest
x

varbūt ekshibicioniste

Krotow
Guest
Krotow

Pašiem bilžu īpašniekiem arī derēja padomāt, pirms bildēja sevi veidā, kuru nevēlētos tālāk izplatīt. Patiesība tāpat reiz nāks gaismā.