Pašmāju lieljaudas dronu izstrādātājs Aerones SIA. šī gada 27. septembrī veiksmīgi aizvadījis pašu izstrādātā lieljaudas lidaparāta ­ drona izmēģinājumu, velkot veikbordistu pa ūdeni. Eksperimenta rezultāti pārspējuši cerēto, attīstot 70km/h lielu ātrumu un 2,6 km garajā distancē iztērējot vien pusi no drona bateriju kapacitātes.

“Tests Ogres pusē bija ļoti veiksmīgs,” atzīst kompānijas Aerones SIA valdes loceklis Jānis Putrāms. “Vilkšana norisinājās divos etapos ar kopējo laiku 5,5 minūtes, un šai laikā iztērēta tikai aptuveni puse drona baterijas jaudas. Pirmajā etapā veikbordista maksimālais ātrums sasniedza ap 70 km/h un nācās ātrumu samazināt, jo pavadošā laiva nespēja sekot līdzi ar tik lielu ātrumu.”

“Kopā ar mūsu iepriekšējā eksperimenta rezultātiem, kad veiksmīgi ar savu dronu vilkām snovbordistu, šis ļauj secināt, ka lieljaudas droni ir gatavi izmantošanai sportā, lauksaimniecībā, ugunsdzēšanā grūti piekļūstamās vietās vai citās glābšanas operācijās,” secina Jānis Putrāms, piebilstot, ka uzņēmums jau uzsācis projektus izklaides, reklāmas kā arī ugunsdzēsības jomās.

Uzņēmums darbu pie Aerones projekta uzsāka 2015. gada aprīlī. Jau no paša sākuma mērķis bijis izstrādāt lidaparātus ­ “dronus” ar lielu kravnesību. 2016. gada 22.janvārī tika publiskots video, kur bija redzams, kā SIA Aerones izstrādāts lidaparāts velk snovbordistu. Šis video strauji iemantoja popularitāti internetā, pārsniedzot 5 miljonus skatījumu pirmajās pāris nedēļās, to savā twitter kontā noreklamēja arī respektablais tehnoloģiju blogeris Gajs Kavasaki, savukārt vairāki plaši pazīstami interneta mediji slavēja Aerones drona piedāvātās iespējas un prognozēja strauju tā popularitāti snovborda sportistu vidū.

Aerones lieljaudas drons ir 3×3 metrus liels, tā maksimālā attīstītā jauda ir 40kW, svars 55kg. Kopējā motora celtspēja ­ 160kg, maksimālā celtspēja 105kg, bet optimāli tas spēj celt un 12 minūtes nest līdz 80 kilogramus smagas kravas.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
12 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Vilis

Un NBS vai Aizsardzības ministrija līdz šim vēl nav ieinteresējušies par droniem(?!), jau tagad viņiem vajadzēja būt nopirktas visas iespējamās tiesības uz droniem.

Agris

Lieliski, 80kg, 12 minūtes – var izmantot kā transportlīdzekli uz darbu :D

Pumba

Domāju, ka līdz dronu izmantošanai snovbordā, veikbordā utt. garš ceļš ejams. Ko sportisti iesāks ar to metāla gabalu pēc tām 12 minūtēm? Treniņs beidzies un uz māju? :)

Lapsinieks

un kāda problēma nomainīt bateriju pēc 12 minūtēm?

Kaspars

kur tad ir tas video ar daudzajiem miljoniem skatījumu??
Man neizdodas atrast..

Kristaps Skutelis

Tak rakstā ir jaunais video un saite ved uz rakstu, kur bija ziemas (snovbordista) video.

Kaspars

Jā, to es redzēju, bet skatījumu skaits ne tuvu nav miljonos..

Armands

Skaitlis rodas summējot avotus. Šeit vien ir 1.9m skatījumi. https://www.facebook.com/verge/videos/1031743590195317/

1234

ASV jau sen tādu uztaisīju.

Skābene

šitādam uzliek 2x Jawelin raķetes un sanāk makanie Latvijas gaisa spēki!

KKTK

OOsam! Ātri jāpatentē un jāuzkodē AirDog līdzīgs sofs, kas nevis velkas pakaļ, bet lido pa priekšu – lasot karti kur var lidot, slēpot utt. + te lūk jāveido arī remotās vadības pulkstenis. Elementārām komandām vadāms.
Forši, būtu ekšena vidū, kad beidzas baterijas, kopteris spēj pamest tevi, aizlidot uz “bāzi” pēc jaunām baterijām. Gan jau kāds iedzēris draugs pie auto spētu tās nomainīt. Un kad baterijas nomainītas, atkal atlido pēc ak pamestā tevis, iekabinās un maucam tālāk!

.

Nav nekur jālido pakaļ. Ik pa gabalam trasē novieto kontrolpunktus, kur lidaparāts nosēžas un nomaina ‘bateriju. Arī Formula-E dara tieši tāpat – visi laiž boksā pēc jauna aķa un tāpēc jau sacenes nav nederīgas. Elektro piedziņa paver daudz nebijušu priekšrocību attiecībā pret iekšedzi un šeit IR nākotne. NE tikai sportā.