Latvijā bezpilota lidaparāti, jeb droni ir populāri. Esam daudz rakstījuši par aktīvo sporta veidu cienītājiem speciāli veidoto dronu Airdog un nu ir ienākusies ziņa par vēl vienu bezpilota lidaparātu. Latvijas uzņēmums Aerones specializējas lielu bezpilota multi­rotoru lidaparātu, sauktu arī par, dronu izveidē. Ir izstrādāts speciāls lidaparāts, ar maksimālo celtspēju 37 kg un šāds vilkšanas spēks ir ļoti piemērots dažādu sporta dēļu vilkšanai, piemēram, snovborda, skaitborda, longborda u.c. “Šis ir vēlviens pielietojums dronam. Paredzams, ka tas iegūs popularitāti” komentēja Latvijas Tālvadības gaisa kuģu asociācijas pārstāvis Ilmārs Ozols.

Aerones pamatprodukts būs četras reizes lielāks drons, ko varēs izmantot sportā, lauksaimniecībā vai glābšanās operācijās. Paredzams, ka produkts pārdošanā nonāks jau šī gada 2 ceturksnī. Uzņēmuma līdzdibinātāji ir Andris Dambis, Dainis Krūze un Jānis Putrāms.

Veicot izmēģinājuma testus pamestajā Rumbulas lidlaukā rezultāti bija ļoti pozitīvi. Tāpat ir liela atsaucība un interese no dažādu ekstrēmo sportu cienītājiem. Uzņēmums šobrīd meklē partnerus un investorus lai izstrādātu speciāli šim sportam paredzētu rokturi drona vadīšanai.

Reklāma

16
Leave a Reply

avatar
8 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
NaurisJanisJanisKristaps K.Uldis M. Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Lauzis
Viesis
Lauzis

Nez cik var braukt ar vienu uzlādi. Bet tā ideja, nav slikta.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Ar video redzamo “mazo” dronu tās ir 12 minūtes..

Kuē mantras
Viesis
Kuē mantras

Latvija var!

Andrejs
Viesis
Andrejs

Tas Dambis ir? OSCAR radītājs?

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Jā.

Andrejs
Viesis
Andrejs

Mja, priekš tās pudeles jaudas par maz! Tas ka pacelt var tas nenozīmē ka tas ir ikdienas režīms ;D

Kristaps K.
Viesis
Kristaps K.

Pudeli cēla vecāka versija, video no pērnā oktobra.

Usinss
Viesis
Usinss

Kanādā jau čalis levitēja virs ūdens ar drona palīdzību. Bet, protams, pozitīvi. Māksla slēpsies tieši rokturī , ka pats snovotājs spēs vadīt aparātu.

Nauris
Viesis
Nauris

Var jau uzstaadiit kartee punktus kur vinjam lidot, un automatiski vizinaas tevi tur kur buusi salicis pirms lidojuma ;)

Antons
Viesis
Antons

Ja šāds uzkrīt virsū, tad gan nav labi. :)

Uldis M.
Viesis
Uldis M.

Pirmajā brīdī radās jautājums par akumulatoru – kur tad akumulators? Lai nodrošinātu šādu jaudu, nepieciešams arī diezgan jaudīgs akumulators.
Bet beigās izsecināju ka laikam pašās rāmja trubās ir sabāzti cilindriskie Litija akumulatori. Attapīgi. Par šādu risinājumu savulaik domāju velosipēda elektrificēšanas sakarā.

bau
Viesis
bau

Tur varētu izgudrot visādi. Ja jau tas drouns ir saitē, tad varētu akumulatorus kaut vai mugursomā turēt, dēlim piestiprināt utt…

x
Viesis
x

….bezvadu pārraide uz dronu

Uldis M.
Viesis
Uldis M.

teorētiski jā, pirmajā video kur tiek vilkts snovbordists sākumā likās ka tiešām drons tiek barots no snovbordista puses, bet paskatoties rūpīgāk sapratu ka tomēr nee. Arī otrā video – ūdens bačoks tiek celts bez papildu vadiem…
Vienīgais loģiskais izskaidrojums – cilindriskie aķi trubās… Dambis priekš OScariem bija pasūtījis pamatīgu kaudzi ar Li-ion šūnām, gan jau ka atlicināja dažus desmitus arī šim projektam.

Janis
Viesis
Janis

Kontrabandistu sapnis

Janis
Viesis
Janis

Velviens Janis uzradies……
“Plağiāti”…