Latvijā bezpilota lidaparāti, jeb droni ir populāri. Esam daudz rakstījuši par aktīvo sporta veidu cienītājiem speciāli veidoto dronu Airdog un nu ir ienākusies ziņa par vēl vienu bezpilota lidaparātu. Latvijas uzņēmums Aerones specializējas lielu bezpilota multi­rotoru lidaparātu, sauktu arī par, dronu izveidē. Ir izstrādāts speciāls lidaparāts, ar maksimālo celtspēju 37 kg un šāds vilkšanas spēks ir ļoti piemērots dažādu sporta dēļu vilkšanai, piemēram, snovborda, skaitborda, longborda u.c. “Šis ir vēlviens pielietojums dronam. Paredzams, ka tas iegūs popularitāti” komentēja Latvijas Tālvadības gaisa kuģu asociācijas pārstāvis Ilmārs Ozols.

Aerones pamatprodukts būs četras reizes lielāks drons, ko varēs izmantot sportā, lauksaimniecībā vai glābšanās operācijās. Paredzams, ka produkts pārdošanā nonāks jau šī gada 2 ceturksnī. Uzņēmuma līdzdibinātāji ir Andris Dambis, Dainis Krūze un Jānis Putrāms.

Veicot izmēģinājuma testus pamestajā Rumbulas lidlaukā rezultāti bija ļoti pozitīvi. Tāpat ir liela atsaucība un interese no dažādu ekstrēmo sportu cienītājiem. Uzņēmums šobrīd meklē partnerus un investorus lai izstrādātu speciāli šim sportam paredzētu rokturi drona vadīšanai.

16 komentāri

 1. Kanādā jau čalis levitēja virs ūdens ar drona palīdzību. Bet, protams, pozitīvi. Māksla slēpsies tieši rokturī , ka pats snovotājs spēs vadīt aparātu.

  • Var jau uzstaadiit kartee punktus kur vinjam lidot, un automatiski vizinaas tevi tur kur buusi salicis pirms lidojuma ;)

 2. Pirmajā brīdī radās jautājums par akumulatoru – kur tad akumulators? Lai nodrošinātu šādu jaudu, nepieciešams arī diezgan jaudīgs akumulators.
  Bet beigās izsecināju ka laikam pašās rāmja trubās ir sabāzti cilindriskie Litija akumulatori. Attapīgi. Par šādu risinājumu savulaik domāju velosipēda elektrificēšanas sakarā.

  • Tur varētu izgudrot visādi. Ja jau tas drouns ir saitē, tad varētu akumulatorus kaut vai mugursomā turēt, dēlim piestiprināt utt…

   • teorētiski jā, pirmajā video kur tiek vilkts snovbordists sākumā likās ka tiešām drons tiek barots no snovbordista puses, bet paskatoties rūpīgāk sapratu ka tomēr nee. Arī otrā video – ūdens bačoks tiek celts bez papildu vadiem…
    Vienīgais loģiskais izskaidrojums – cilindriskie aķi trubās… Dambis priekš OScariem bija pasūtījis pamatīgu kaudzi ar Li-ion šūnām, gan jau ka atlicināja dažus desmitus arī šim projektam.

Ir ko teikt?