Tesla Model 3 elektroauto tiek gaidīts ar lielu nepacietību, jo tas sola aptuveni 320 kilometru nobraukumu ar vienu akumulatora uzlādi, turklāt Tesla Model 3 cena ir salīdzinoši zema. Volkswagen grasās mest sprunguļus Tesla riteņos, tiek baumots, ka Volkswagen apcirkņos top elektroauto ar gandrīz 500 kilometru nobraukumu ar vienu uzlādes reizi.

VW vadītājs Herberts Dīss (Hebert Diess) esot atklājis vācu žurnālam Wirtschafts Woche, ka tiekot gatavots vēl neizziņots elektroauto ar iespēju nobraukt 400 līdz pat 600 kilometrus ar vienu uzlādi. Te būtu jānorāda, ka ASV un Eiropā atšķiras energoefektivitātes mērījumi elektroautomašīnām, ASV gaidāmais VW varētu teorētiski nobraukt 490 kilometrus, Eiropā teorētiski līdz pat 600.

Vēl arvien – 490 nobraukti kilometri būtu uzskatāmi par elektroauto industrijas rekordu. Gaidāmais Volkswagen modelis būšot Golf izmēros, tomēr vieta salonā kopā ar vietu zem motora pārsega (kur, protams, nekāds dzinējs neatrodas) drīzāk līdzināsies Passat sedana izmēriem. Sagaidāms, ka jaunais Volkswagen elektroauto nonāks pārdošanā 2018. gada nogalē.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
skābene

Izklausās tik neticami labi, ka tam grūti noticēt! :)
Protams, uz Daugavpili un atpakaļ ar vienu uzlādi ir tik labi, ka pat varētu aizmirst par hibrīda tehnoloģijām un pāriet uz tīru elektrību.

Mārtiņš Vācietis

Ja viņu auto būs dārgāks par Model3, tad bus pašvaki. Šobrīd Tesla piedāvā pasūtīt par 35000 USD Model3 ar ~340km, Ja šeit pareizi tiek salīdzināts ar Passat, tad pats pats lētākais uz akciju šobrīd maksā 21000 EUR = 23800 USD, kuram man šķiet aprīkojums ir tik izcils, ka pat logu pacēlāji ir ar roku kloķi :) Savukārt jau puslīdz līdzīgs aprīkojumā ar Model3 ir Highline, kas jau maksā sākot no 28000 EUR = 31700 USD. Ja gribam Highline ar automātisko kārbu, tad tur cenu listē nākamā pozīcija jau ir 39000 EUR = 44200 USD. Un te jau sākas joki! Cenas… Read more »

Skābene

Štatos cenas parasti ir norādītas bez PVN. Pierēķini vēl muitu! Tāpēc Eiropā Tesla maksā jau daudz vairāk!
Ak jā, štatos Teslai ir valsts atbalsts, kas padara iegādi daudz interesantāku. ;)
Cenas indikators varētu būt E-UP. Pareizinām to ar 3 un būs jaunā auto cena! :)

Kaspars

Passat?? Pārrēķini, lūdzu, pa jaunu. Runa rakstā iet par izmēriem, nevis cenu

Volkswagen boss Matthias Mler revealed at the Geneva motor show that the firm would launch an electric family car with a range of 500km (310 miles) and a recharge time of 15 minutes for a price lower than that of an equivalent Golf

Bet kamēr auto vēl nemaz nav izziņots, timēr cenu droši vien nezin pat pats ražotājs

Mārtiņš Vācietis

OK, ekvivalents golfam ir e-Golf, kas maksā 38883 EUR plus papildaprīkojums, kas Teslai parasti jau ir standartā, sanāk visi 40000 EUR!!!
Pasātu minēju, jo tiek salīdzināts iekšējā komforta un salona izmēru ziņā! Šā kā tā sanāk dārgāk par Teslu3.
Plus šāds modelis vēl pat nav sākts ražot… Līdz tam nonākot būs arī citi cipari…

Kaspars

Es tomēr pagaidīšu tos ražošanas ciparus, nevis ticēšu taviem aprēķiniem :D