Venecuēla grimst arvien dziļāk politiskās un ekonomiskās problēmās, kas rada apdraudējumu mobilo sakaru operatoru un interneta pakalpojumu nodrošinātāju darbībai. Visi ārējie sakari ir atkarīgi no valsts spējas tos apmaksāt ar dolāriem, bet pamatīgā inflācija neļauj patērētājiem norēķināties par pakalpojumu.
Tiek ziņots, ka vairāki mobilo sakaru operatori ir apturējuši viesabonēšanas pakalpojumus, jo nespēj samaksāt citu valstu sakaru operatoriem par savienojumu.
Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro ir iesaldējis cenas, kas vēl vairāk padara sakaru pakalpojumu sniedzējus par zaudētājiem. Maduro arī paziņojis, ka, ja mobilo sakaru operatori un interneta pakalpojumu sniedzēji nespēs turpināt darbību, valsts tos iegādāsies piespiedu kārtā.
Venecuēlā ir viens no pasaulē lēnākajiem internetiem – vidējais pieslēguma ātrums tiek lēsts ap 1.9 Mbit/s (Latvijas lietotāju veikto mērījumu vidējais lejupielādes ātrums ir ap 25 Mbit/s, katrs avots sniedz visai atšķirīgus datus). Ārvalstu eksperti lēš, ka jau šobrīd Venecuēlas varasiestādes ir uzsākušas cenzēt vietējo tīmekļa saturu, tās esot slēgušas 372 tīmekļa vietnes, kas kritizējušas prezidenta darbību.
Venecuēlas Bolivāra Republika ir vidēji attīstīta valsts Dienvidamerikas ziemeļos. Rietumos tā robežojas ar Kolumbiju, dienvidos – ar Brazīliju, bet austrumos – ar Gajānu. No ziemeļiem to apskalo Karību jūra. Valsts galvenā ekonomikas nozare – naftas ieguve.
Venecuēlas lielākā bagātība ir nafta, tāpat kā Latvijā meži. Un Venecuēla dara to pašu kļūdu ko Latvija, mēs eksportējam koksni, kamēr viņi naftu!
Ja Venecuēla eksportētu jau pārstrādātus naftas produktus, to pievienotā vērtība jau būtu neskaitāmi augstāka un peļņa lielāka!
Un Latvijai vajadzētu eksportēt jau gatavas koka mēbeles, dēļus, finieri, skaidu plāksnes, nevis baļķus!
savulaik čekisti izveda un nošāvā pārāk daudz cilvēku, kuriem bija sajēga par saimniekošanu, savukārt atlikušie pārāk ilgi dzīvoja izkropļotajā padomju realitātē un tas ir atstājis pārāk dziļas pēdas.
tik ātri un masveidīgi mēs nekļūsim no izejvielu eksportējiem par gatava produkta ražotājiem.
un gatavo produktu ražotnes mums arī patīk patīk pārdot ārzemniekiem.
bet par rakstu 2Mbit/sek ir normāls ātrums tīmekļa pārlūkošanai. Tas, ka kāds nevar gana plūdeni skatīties pakaļkrates video, nekādi neietekmē valsts bēdīgo situāciju…
Kā reiz te atrodos un šī ziņa neiepriecina. Iepriekš bija superlēts nets un varēja mierīgi pa mēnesi svilināt 10-tiem GB. Tagad, kopš 28.07.2016, šie negaidīti palielināja cenas ~4,5 reizes. Problēma nav cenā, bet gan faktā, ka papildināšanas kartes valstī nav atrodamas. To vienkārši nav veikalos.
Laipni lūgts atpakaļ komunismā!
Problēma ir pašreizējā valsts politikā. Vari cerēt tikai uz esošās varas sabrukumu un iekārtas maiņu, taču tas nebūs ātri.
Komunisti nekur un nekad nav spējuši nodrošināt dzīvotspējīgu ekonomiku. Valsts resursu izlaupīšana un iedzīvotāju apspiešana saimniecisko stāvokli nevar uzlabot. Apspiežot saimniecisko darbību nav ko cerēt uz nodokļu ienākumu palielināšanos – to nesaprot tikai idioti, kādi komunisti diemžēl ir. Venecuēlas iedzīvotājiem nav citu variantu, kā nahrenizēt Maduro un pārējo tur šobrīd valdošo kliķi un mainīt valsts iekārtu un ekonomiku atpakaļ uz to, kā bija pirms Čavesa.