Reklāma

Naudas trūkums var atstāt Venecuēlu bez interneta

Jaunākie raksti

Jaunākā “F1 2021” videospēle gaidāma 16. jūlijā

Pagājušā gada izskaņā notika pietiekami liels darījums videospēļu nozarē, kad Electronic Arts iegādājas citu videospēļu radītāju Codemasters par 1,2...

Uzņēmums Xwing veicis sekmīgu bezpilota lidojumu ar komerciālo lidmašīnu

Amerikā bāzētais jaunuzņēmums Xwing ir veicis veiksmīgu attālinātās vadības testa lidojumu ar vienkāršu komerciālo lidmašīnu, un šis ir visai...

Reklāmu bloķētājs ietekmē “Google Docs” darbību

Pēdējās dienās vairāki "Google Docs" lietotāji, tostarp arī es, saskārās ar problēmām "Google" dokumentu lietošanā. Tos nebija iespējams atvērt...

“Apple” aicina klientus iesaistīties īpašā Zemes dienai veltītā akcijā

22. aprīlī tradicionāli tiek atzīmēta starptautiskā Zemes diena, kad visā pasaulē norisinās dažādi pasākumi un akcijas ar mērķi veicināt...

Stadler Form Roger gaisa attīrītāja apskats

Daudziem no mums pavasaris saistās ar Sauli, ar putnu dziesmām, plaukstošām lapiņām un zilajām kapu puķītēm ceļmalās, bet citi...

Venecuēla grimst arvien dziļāk politiskās un ekonomiskās problēmās, kas rada apdraudējumu mobilo sakaru operatoru un interneta pakalpojumu nodrošinātāju darbībai. Visi ārējie sakari ir atkarīgi no valsts spējas tos apmaksāt ar dolāriem, bet pamatīgā inflācija neļauj patērētājiem norēķināties par pakalpojumu.

Tiek ziņots, ka vairāki mobilo sakaru operatori ir apturējuši viesabonēšanas pakalpojumus, jo nespēj samaksāt citu valstu sakaru operatoriem par savienojumu.

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro ir iesaldējis cenas, kas vēl vairāk padara sakaru pakalpojumu sniedzējus par zaudētājiem. Maduro arī paziņojis, ka, ja mobilo sakaru operatori un interneta pakalpojumu sniedzēji nespēs turpināt darbību, valsts tos iegādāsies piespiedu kārtā.

Venecuēlā ir viens no pasaulē lēnākajiem internetiem – vidējais pieslēguma ātrums tiek lēsts ap 1.9 Mbit/s (Latvijas lietotāju veikto mērījumu vidējais lejupielādes ātrums ir ap 25 Mbit/s, katrs avots sniedz visai atšķirīgus datus). Ārvalstu eksperti lēš, ka jau šobrīd Venecuēlas varasiestādes ir uzsākušas cenzēt vietējo tīmekļa saturu, tās esot slēgušas 372 tīmekļa vietnes, kas kritizējušas prezidenta darbību.

Venecuēlas Bolivāra Republika ir vidēji attīstīta valsts Dienvidamerikas ziemeļos. Rietumos tā robežojas ar Kolumbiju, dienvidos – ar Brazīliju, bet austrumos – ar Gajānu. No ziemeļiem to apskalo Karību jūra. Valsts galvenā ekonomikas nozare – naftas ieguve.

Reklāma

6 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
ekonomists

Venecuēlas lielākā bagātība ir nafta, tāpat kā Latvijā meži. Un Venecuēla dara to pašu kļūdu ko Latvija, mēs eksportējam koksni, kamēr viņi naftu!
Ja Venecuēla eksportētu jau pārstrādātus naftas produktus, to pievienotā vērtība jau būtu neskaitāmi augstāka un peļņa lielāka!
Un Latvijai vajadzētu eksportēt jau gatavas koka mēbeles, dēļus, finieri, skaidu plāksnes, nevis baļķus!

x

savulaik čekisti izveda un nošāvā pārāk daudz cilvēku, kuriem bija sajēga par saimniekošanu, savukārt atlikušie pārāk ilgi dzīvoja izkropļotajā padomju realitātē un tas ir atstājis pārāk dziļas pēdas.
tik ātri un masveidīgi mēs nekļūsim no izejvielu eksportējiem par gatava produkta ražotājiem.
un gatavo produktu ražotnes mums arī patīk patīk pārdot ārzemniekiem.

bet par rakstu 2Mbit/sek ir normāls ātrums tīmekļa pārlūkošanai. Tas, ka kāds nevar gana plūdeni skatīties pakaļkrates video, nekādi neietekmē valsts bēdīgo situāciju…

Andris Jeršovs

Kā reiz te atrodos un šī ziņa neiepriecina. Iepriekš bija superlēts nets un varēja mierīgi pa mēnesi svilināt 10-tiem GB. Tagad, kopš 28.07.2016, šie negaidīti palielināja cenas ~4,5 reizes. Problēma nav cenā, bet gan faktā, ka papildināšanas kartes valstī nav atrodamas. To vienkārši nav veikalos.

ekonomists

Laipni lūgts atpakaļ komunismā!

Krotow

Problēma ir pašreizējā valsts politikā. Vari cerēt tikai uz esošās varas sabrukumu un iekārtas maiņu, taču tas nebūs ātri.

Krotow

Komunisti nekur un nekad nav spējuši nodrošināt dzīvotspējīgu ekonomiku. Valsts resursu izlaupīšana un iedzīvotāju apspiešana saimniecisko stāvokli nevar uzlabot. Apspiežot saimniecisko darbību nav ko cerēt uz nodokļu ienākumu palielināšanos – to nesaprot tikai idioti, kādi komunisti diemžēl ir. Venecuēlas iedzīvotājiem nav citu variantu, kā nahrenizēt Maduro un pārējo tur šobrīd valdošo kliķi un mainīt valsts iekārtu un ekonomiku atpakaļ uz to, kā bija pirms Čavesa.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: