Google DeepMind komanda tika izveidota 2011. gadā, lai strādātu ar mākslīgā intelekta tehnoloģiju izveidi. Google parādīja mākslīgā intelekta DeepMind spējas, uzvarot Go spēles profesionāli Lee Sedol. DeepMind piecu spēļu sērijā (ar 4:1) sagrāva cilvēka spējas paredzēt Go spēles gājienus un plānot tālākās darbības.

Izrādās, DeepMind spēj ne tikai rotaļāties, bet arī strādāt. Google ir izmantojusi DeepMind iespējas, lai samazinātu izmaksas datu centram nepieciešamo dzesēšanas iekārtu darbināšanai. DeepMind ņēma vērā laika ziņas un prognozes, tādējādi maksimāli efektīgi regulējot dzesēšanas sistēmas.

DeepMind ir spējis samazināt ikdienā izmantota datu centra dzesēšanai izmantot elektrības rēķinu vidēji par 40%, tādējādi ietaupījums ir bijis negaidīti liels. Google un vairāki citi tehnoloģiju milži cenšas izmantot zaļo enerģiju datucentru darbības nodrošināšanai. Nepieciešamās enerģijas samazināšana būtu milzīgs atslogs zaļajiem pūliņiem.

Reklāma

7
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Kristaps PūtelisPumbadigitalkMegamindGundarsBarons Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
GundarsBarons
Viesis
GundarsBarons

Tagad katru datoru sauks par mākslīgo intelektu? Kāds tur intelekts? Tas, ka dators ātrāk par jebkuru cilvēku spēj izskaitļot kādus procesus un filtrēt informācijas blāķus, nebūt to nepadara intelektuālu. Līdz intelektam, pat neandertālieša tur ļoti tālu.

digitalk
Viesis
digitalk

MI ir apmācāma programma, kur nav runa par tupu skaitļošanu, filtrēšanu vai situāciju modelēšanu, kuras rezultātā cilvēks no iesniegtajiem variantiem izvēlas labāko. vai Deepmind ir MI? hvz.

Pumba
Viesis
Pumba

Domāju ka nav. Datu centra gadījumā DeepMind vienkārši aprēķina dzesēšanai nepieciešamo jaudu, ņemot vērā laika apstākļus un prognozes. Un nedomāju, ka programma pati spēj izdomāt formulu, pēc kuras notiks aprēķins…

digitalk
Viesis
digitalk

tur jau tā štelle, ka MI nestrādā pēc dzelžaini ieprogrammētas formulas, t.i. formulas ir par fiziskiem procesiem, nevis lēmumu pieņemšanu. nav it kā īsti pamata neticēt Googles apgalvojumam, ka DeepMind ir izstrādāts uz MI loģikas.

Megamind
Viesis
Megamind

Lai Tas Deep Mind izskaitļo kāds cipars izkritīs šīs nedēļas Viking loto!

Pumba
Viesis
Pumba

Aha. Iedosim bumbiņu pūtēja jaudas parametrus + bumbiņu skaitu un diametru un lai izdod laukā lielāko iespējamo rezultātu. :)

Kristaps Pūtelis
Viesis
Kristaps Pūtelis

Efektīvi.