Reklāma

Adobe Lightroom ļauj rediģēt RAW fotogrāfiju datnes viedtālrunī

Jaunākie raksti

Microsoft Surface Go 3 planšetdatora apskats (video)

Šovasar mēs iepazināmies ar Microsoft Surface Go 2, ko ražotājs dēvē par pašu mazāko (portablāko) Surface divi vienā tipa...

“MikroTik” plāno ziedot 20 miljonus eiro Bērnu slimnīcai

Nesen ziņojām, ka "MikroTik" (SIA Mikrotīkls) kļuvis par pirmo Latvijas privāto uzņēmumu, kam izdevies pārlekt miljarda eiro vērtībai. Tas...

“Baltcom” iegādājas “Microlines” un nostiprina pozīcijas Latvijas austrumu reģionā

Telekomunikāciju uzņēmums “Baltcom” ir paplašinājis savu darbību Latvijas austrumu reģionā, noslēdzot darījumu par telekomunikāciju uzņēmumu grupas “Microlines” iegādi. “Microlines”...

Vēl šogad gaidāmi salokāmie viedtālruņi no Oppo un Huawei

Parasti decembrī vairs netiek izziņoti lieli viedtālruņu jaunumi, bet šogad tiek gaidīts, ka Oppo un Huawei varētu vēl izziņot...

Pirmo reizi pēdējo gadu laikā samazinājušies cilvēku tēriņi “melnās piektdienas” atlaižu laikā

Ienākusi pirmā informācija par to, cik daudz naudas šī gada "melnās piektdienas" (angliski Black Friday) iepirkšanās bumā ir tērējuši...

Iznācis Adobe Lightroom iOS un Android lietotņu atjauninājums, kas ļauj rediģēt tā dēvētās RAW fotogrāfiju datnes. Turpmāk varēsi savā viedtālrunī vai planšetdatorā importēt RAW fotogrāfiju datnes, kur tās var rediģēt, eksportēt un saglabāt Adobe “mākonī”.

Lietotne atbalsta pie viedierīcēm pievienotas klaviatūras un peles, kas varētu lieti noderēt nopietnākos darbos, ja vien bakstīšanās planšetē būtu dēvējama par “nopietnu darbu”. Adobe Lightroom lietotne ir bez maksas, tomēr tās pilnvērtīgai izmantošanai (datu sinhronizēšanai starp ierīcēm) nāksies izmantot Adobe Creative Cloud Photography maksas pakalpojumus.

Adobe Lightroom Android lietotājiem ir pieejama jauna Pro fotogrāfiju uzņemšanas sadaļa, kas ļauj pielāgot ISO, slēdža ātrumu, baltās krāsas balansu un fokusu. Arī Android lietotāji saņēmuši RAW apstrādi, turklāt kopš Android 5.0 Lollipop atnākšanas vairāki Android viedtālruņu flagmaņi spēj uzņemtās fotogrāfijas saglabāt kā DNG RAW datnes.

Reklāma

7 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
7 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
LOOK
15.07.2016 13:11

Laikam būs jāpamēģina vai Sony ļauj saglabāt RAW, un ja tas tā ir, tad cik plašs ir dinamiskais diapazons. Vai kāds zin kuru bildēšanas softu ir vērts testēt, iebūvētais neko par RAW negrib zināt!!!

Rubenis
15.07.2016 13:41
Reply to  LOOK

Lightroom pagaidām uz android ir jēdzīgākais, kas ir lietots!

x
15.07.2016 13:54
Reply to  LOOK

Telefona kameras priekšrocība ir tā, ka knaukt! un bilde gatava – paskaties un nodzēs vai aizsūti. Ja ir spēks un laiks apstrādāt jēlbildi, tad manuprāt, jēdzīgāk to paņemt no jēdzīgāka donora, dslr+18-55 maksā lētāk par advancētu lāpstu.

LOOK
15.07.2016 17:27
Reply to  x

Diemžēl nenēsāju ikdienā līdz spoguli, taču ir kadri kuriem pieaugtu vērtība ja saglabātu RAW. Pēc tam izvērtējot, vai ir vērts tērēt laiku un rediģēt uz PC. Taču bildējot un saglabājot jpg praktiski nav cerību, ka tas būs kaut kas. Mobilo kameru redzamākā nepilnība ir tieši dinamiskais diapazons.

15.07.2016 15:51
Reply to  LOOK
LOOK
15.07.2016 17:32
Reply to  Artis Abols

Ar FV-5 esmu pazīstams, taču diemžēl RAW saglabājas tikai uz LG Nexus 5 un Motorola Nexus 6. nebiju domājis ka tik slikta ir situācija frontē. Rodas jautājums no kā visi tie softi dzemdē HDR.

x
15.07.2016 19:07
Reply to  LOOK

No sensora nolasa ne jau .jpg, bet interpretējamus datus. Cita lieta, ka daži saglabā tos rāvas failā, bet citi – nē. Ja jpg endžīnam dod instrukciju taisīt HDR, tad to tas arī dara, bet pāri paliek tikai procesa beigu daļa.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: