Reklāma

Pieeja internetam būtu uzskatāma par pamata cilvēktiesībām

Jaunākie raksti

BISSELL CrossWave Cordless mazgājošā slotas tipa putekļu sūcēja apskats

Nu jau esmu kļuvis par oficiālo tīrības un spodrības ziņnesi, šajā pavasarī turpinām dažādu mājsoļa palīgu apskatus ar vienu...

Latvijā vadošais ielu mākslinieks KIWIE izlicis pārdošanā pasaules mērogā unikālus NFT

KIWIE ir viens no pazīstmākajiem ielu māksliniekiem Latvijā, kura vārds izskanējis tālu aiz mūsu valsts robežām. Viņa firmas zīme,...

Hakatonā pētīs, vai elektroauto var uzlādēt pie apgaismojuma staba, kā arī citas idejas

Lādēt elektroauto pie apgaismojuma staba un ieviest metrobusa līniju Teikas virzienā. Pie kā strādās hakatonā? No 15. līdz 17....

Eiropas Parlaments vēlas slēgt pirātiskās sporta pārraides 30 minūšu laikā

Eiropas Parlaments strādā pie lēmuma, kas varētu pieprasīt slēgt pirātiskās sporta pārraides vien pusstundas laikā. Lai to spētu īstenot...

Parādās ziņas, ka varētu kavēties jauno iPad un MacBook portatīvo datoru ražošana

Jau 2020. gads bija izaicinājumu pilns elektronikas ražošanā, jo radās problēmas ar dažādu detaļu izgatavošanu, piegādi un produktu salikšanu,...

Var teikt, ka cilvēki mūsdienās pārāk daudz laiku pavada pie internetam pievienotām ierīcēm, tomēr ANO Ģenerālā Asambleja vēlētos uzskatīt, ka pieeja tīmeklim ir viena no modernā cilvēka pamata cilvēktiesībām. Diemžēl Krievija, Ķīna, Saūda Arābija, Dienvidāfrikas Republika un Indija tā neuzskata, balsojot pret.

Vairāk nekā 70 ANO dalībvalstis balsoja par interneta pieejas pielīdzināšanu jau esošajām cilvēktiesībām. Internets tiek uzskatīts par lielāko objektīvas informācijas gūšanas avotu, kas arī licis minētajām valstīm balsot pret šo ANO rezolūciju.

ANO nevar uzspiest savu rezolūciju iestrādāšanu dalībvalstu likumos. ANO drīzāk sniedz vadlīnijas dalībvalstu valdībām. Protams, ir jāņem vērā, ka plaša pieeja internetam nozīmē arī vardarbības un terorisma izplatību. Šādas nianses ir jāparedz un jāiekļauj valstu likumdošanā, ieviešot plašākas cilvēku tiesības piekļūt tīmeklim.

Reklāma

9 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
9 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Usinss

VIsmaz 2 milijardiem fiziski tīkls nav pieejams. Un tālāk nemaz nesāksim runāt par staura filtrēšanu. Neizskatu, ka tā ir pamatvajadzība. Jaunatne uz to izies un pavisam nozombēsies… visma 80% noteikti.

Ronaldo

Skatoties tv nenozombēsies?

Usinss

Nu TV nav pamattiesībās. Padomā ko raksti. Jaunatne ļoti ātri prot izmantot tiesības. Skolās vairs nevarēs liegt lekciju laikā lietot internetu, tās tak pamattiesības tā pat kā vārda brīvība utt. Tik pat labi par pamattiesībām var uzskatīt, ka katram pienākas roratslēga. I ternets ir instruments.

digitalk

> Skolās vairs nevarēs liegt lekciju laikā lietot internetu

kā tu iedomājies inetu lietot, ja būs aizliegti portatīvie, planšetes un telefoni? ja tie nav aizliegti, tad kā var kontrolēt ineta aizliegumu lekcijās?

Ralfs

Es domāju ka ANO Ģenerālā Asambleja kļudas un šeit vajadzētu pievienot arī vāveres,kazas un sliekas-viņas kau sen žēlojas par savām tiesībām.

x

Kas notiks, kad pasaules atlikušie miljardi sāks drukāt tīklā….šausmas.

Krotow

Tu tāpat nepratīsi lasīt Klusā okeāna salu valodās :)

Oskars

Internets ir labs un noderīgs , .
Ja ir tikkai pozitīva un daudz informācija par imigrantiem . Alternatīvs viedoklis rasistis ,fašistisks un protams tos nevar laist internetā .

jā ja tur daudz un brivi raksta par to ,ka Brexit pamatā balsotāji
neizglitoti , veci ( ja vecie par breksitu , tad drīkst sliktu par
vecajiem ) , pret breksistu vēl esot rasisti ( Streips un co jau paspēja )

davfreim

WiFi visiem Breivikiem!

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: