Šifrēšana šobrīd tiek lietota gandrīz katrā saziņas lietotnē, tomēr šifrēšanas nozīmi un darbības pamatideju zina tikai retais. Tieši tāpēc Mozilla izveidojusi nelielu spēlīti, kas ļauj iepazīt šifrēšanas ideju un parādītu šifrēšanas darbību draugiem.

Mūsdienās emociju ikonas tiek sabāztas visur, ir pat ekrāna tastatūras, kas spēj attēlot tikai emociju ikonas, bet ne burtus. Tieši tāpēc Mozilla šifrēšanas pamatus parāda, aizstājot šifra atslēgu ar emociju ikonu. Codemoji mājas lapā varēsi izveidot ziņu, to “šifrēt” ar kādu no emociju ikonām, un šifrētu ziņu uzreiz nosūtīt draugam. Nepiemirsti tikai draugam pateikt, kuru šifra atslēgu (ikonu) esi izmantojis.

Clipboard01

Reklāma

10
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
LauzisdigitalkKristaps SkutelisTomIkars Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Ikars
Viesis
Ikars

Spēlīte kodē tikai pamatburtus no latīņu alfabēta bez mīkstinājuma vai garuma zīmēm, nemaz nerunājot par kirilicu un citām rakstībām. Latviski jāraksta bez papildzīmju lietošanas, vai arī papildzīmes ļauj ātrāk atšifrēt nezinot atslēgu.

Tom
Viesis
Tom

Derētu arī pašiem kursora autoriem/uzturētājiem pamācīties šo to par šifrēšanu.. Ir 2016. gads bet kursors.lv joprojām bez TLS.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Mēs par šo esam domājuši, bet pagaidām tas vēl nav paveikts. Tas nav tik triviāli kā varēja likties no sākuma. Bet domāju, ka jau šogad pāriesim uz šifrēšanu arī Kursorā.

digitalk
Viesis
digitalk

a nahuahua vajag parastam blogam, kura saturu var izlasīt jebkurš?

Tom
Viesis
Tom

Nu kaut vai tāpēc, lai paroles neklejo pa visu internetu clear-textā… Un ir vēl arī daudzi citi apsvērumi, piemēram datu integritāte utt

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Jā, precīzi – ir vairāki iemesli kāpēc šifrēšana varētu noderēt arī Kursorā. Man patika sekot līdzi tam kā to dara WIRED: https://www.wired.com/2016/04/wired-launching-https-security-upgrade/

digitalk
Viesis
digitalk

ļoti diskutabls jautājums – ja cilvēks pats nerūpējas par savu drošību internetā, tad vai to ir jādara par savu naudu kādam bezmaksas servisam?
un otrs jautājums – kāda datu integritāte ir vajadzīga blogam?

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Mums ir svarīgi, lai lasītāju paroles ir drošībā un lai mūsu saturs pie lasītāja nonāk tādā formā, kā esam to sagatavojuši.

digitalk
Viesis
digitalk

nu autoram redzamāk. es gan izvērtējot riskus teiktu, ka nav tā vērts, ja tās nav pāris rindas servera konfigā un SSL sertifikāts par 50 eiriķiem gadā. kaut kā man apšaubāmi liekas, ka tavu blogu mērķtiecīgi lauzīs, lai mainītu kontentu, savukārt paroles lielākoties zog ar trojāniem.

Lauzis
Viesis
Lauzis

Google search algoritmi arī varētu iedod kādu papildus + par to ka ir tāds https

https://webmasters.googleblog.com/2014/08/https-as-ranking-signal.html