Tiek ziņots, ka ASV robežkontroles dienests uzsāks kontrolēt iebraucēju sociālo tīmekļu kontus. Pirms iebraukšanas ASV var nākties norādīt savus sociālo tīmekļu lietotāja vārdus, lai būtu iespējams veikt padziļinātu iebraucēj izpēti. Šobrīd informāciju par sociālo tīmekļu lietotāja vārdiem varot nesniegt, bet tiek lēsts, ka drīzumā šī būs obligāta prasība iebraucot ASV.

Oficiāli ASV valdības dienesti nekādu informāciju par sociālo tīmekļu lietotāju izpēti nav snieguši, tomēr pēc likumdošanas informācija esot jāsagatavo 60 dienu laikā. Protams, papildus informācija par iebraucēja ikdienas darbībām tīmeklī var palīdzēt novērst dažādu ekstrēmistu ielaišanu valstī, tomēr šāda veida izmeklēšanai ir arī ēnas puses.

Ne visi cilvēki zina savus lietotāja vārdus, kas varētu potenciāli novest pie liekas skaidrošanās ar varasiestādēm, ja tās uzskatīs, ka iebraucējs ir tīšām melojis. Nav izslēgts, ka katrs var veidot vairākus sociālo tīmekļu kontus, publiski izvietojot pilnīgi pretēju informāciju.

Reklāma

8
Leave a Reply

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Kristaps Skutelisdigitalkh2so4Nelabojamsbombelats Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Usinss
Viesis
Usinss

Jā, interesanti sanāk, sociālais tīks ļauj veidot anonīmus kontus, kur nav jānorāda sava reālā personība, bet ASV dienseti grib sasaistīt šo informāciju…

Orlando
Viesis
Orlando

Āmuri paliek āmuri…

bombelats
Viesis
bombelats

Vispirms lai tiek galā labāk ar saviem lokālajiem pamatiedzīvotājiem, kas šaudās kā vesternos

Nelabojams
Viesis
Nelabojams

Un ko viņi darīs, ja nav šādu kontu?
Savulaik viens man pazīstams zinātnieks gandrīz netika iekšā Štatos, jo viņam nekad nebija bijušas autovadītāja tiesības. Amīšu izpratnē pieaugušam cilvēkam, ja to nav, tās var būt tikai atņemtas par kādu pārkāpumu – iebraukšanas anketā citu variantu nebija. Beigu beigās konkrētais imigrācijas ierēdnis pats atķeksēja “Drugs, Alcohol”, jo pārējie iemesli esot sliktāki un varot pat neielaist :)

h2so4
Viesis
h2so4

Normāliem jau šādu kontu nav :D
Jo sen ir skaidrs kādiem mērķiem sociālās miskastes tiek izmantotas :D

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Lūdzu, definē kas ir “normāli” un kādiem mērķiem izmanto sociālos tīklus. Es tikmēr aiziešu pēc popkorna un tējas.

digitalk
Viesis
digitalk

raksta kontekstā ‘normāli’ likumpārkāpēji sevi neraklamē soctīklos, tikai stulbi.

> kādiem mērķiem izmanto sociālos tīklus

es tos nelietoju ;)

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Protams, īvilie māstermaindi noteikti mācēs vai nu nelietot soc. tīklus, vai lietot tos sagrozot/safabricējot informāciju, bet vienmēr būs mazāk apsviedīgi ļaundari, kas tik tālu neaizdomāsies un tad jau pēc soc. tīklos publicētajiem datiem un kontaktu tīkla varēs izsecināt daudz izmeklēšanai noderīgas informācijas. Cits jautājums gan par to, cik kopumā šāda sistēma ir noderīga, jo jāpakļaujas visiem, bet jēga nosacīta.