Ķīna ir pasaulē otrs lielākais tirgus un tādējādi tas vienlaicīgi ir gan gards kumoss tehnoloģiju uzņēmumiem, gan nebeidzamu galvassāpju avots. Ar Ķīnas valdību ir tāpat kā ar bitēm – nekad neko nevar zināt.

Pirms diviem mēnešiem Ķīnā bez brīdinājuma tika bloķēti Apple iBooks un iTunes Movies servisi, Apple zaudēja tiesības šajā tirgū ekskluzīvi izmantot iPhone zīmolu un klāt ir jaunas dienas.

Bloomberg vēsta, ka Apple ir pārkāpis Ķīnas uzņēmuma Baili reģistrētos dizaina patentus un tam ir jāpārtrauc iPhone 6 un iPhone 6 Plus tirdzniecība Ķīnas galvaspilsētā Pekinā. Prasības pieteicējs ir uzņēmums Shenzhen Baili Marketing Services un regulators uzskata, ka Apple ar saviem iPhone 6 un iPhone 6 Plus ir kopējis Baili 100C produkta dizainu. Dotajam produktam nav atrodama mājaslapa un izskatās, ka šis produkts vairs nav pat nopērkams. Visdrīzāk izmanīgie ķīnieši vienkārši vēlas panākt vienošanos ar Apple un tādējādi nopelnīt prāvu žūksni naudas. Piemēram, 2012. gadā Apple nācās samaksāt 60 miljonus ASV dolāru uzņēmumam Proview International Holdings Ltd., lai atrisinātu iPad nosaukuma izmantošanu Ķīnas teritorijā.

Lai arī šī konkrētā ķeza skar tikai Pekinu (ar tās 22 miljoniem iedzīvotāju), neatrisināta tā var pāraugt līdzīgos vieglas naudas tīkotāju iniciētos tiesas procesos, kas aptver visu Ķīnas teritoriju un tādējādi radīt milzīgus zaudējumus.

Apple piektdien izplatītajā paziņojumā norādīja, ka Ķīnā šobrīd ir nopērkami iPhone 6, iPhone 6 Plus, kā arī iPhone 6s, iPhone 6s Plus un jaunais iPhone SE modelis. Apple ir iesnieguši prasību Pekinas patentu tiesā un gaida tās izskatīšanu.

Reklāma

7
Leave a Reply

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
UldisKasparsSkatsKrotowPurvaVelns Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
PurvaVelns
Viesis
PurvaVelns

āksti

x
Viesis
x

tomēr lielāki ir tie, kas inetā lamā pindosus izmantojot tos pašus vecos labos pindosfonus.

šajā gadījumā tikai bizness un nekā personīga.

PurvaVelns
Viesis
PurvaVelns

esmu dzirdējis, ka iosa rus versijā vārdi pindos un geiropa jau ir defoltajā vārdnīcā

Krotow
Viesis
Krotow

Kādu laiku atpakaļ manīgi ļautiņi spamoja uz uzņēmumu e-pastu ar piedāvājumu iegādāties šo uzņēmumu mājas lapu domēnu vārdus .cn un .hk zonās. Pāris paziņas uz šī gandrīz uzķērās. Izskatās, ka tas pats pissness ir aizgājis jaunā gultnē.

Skats
Viesis
Skats

Man kaut kā prieks kad čakarē visu čakarētājus.:)

Kaspars
Viesis
Kaspars

Vispār cik lasu, tad lielākais tirgus ir Ķīna, otrā vietā Indija… bet tas gan pēc pārdoto skaita, pēc pārdošanas apjoma $ laikam tiešām joprojām ASV ir pirmā.

Uldis
Viesis
Uldis

Ielaida Apple savā tirgū lai tikai kāstu miljardus no viņu kabatas… Protams viņiem nauda ir daudz bet vai viņi grib maksāt – tas ir jautājums. Nez kapēc HTC, Xiomi un Huawei netiek sūdzēti tiesās?? Viņi tak kopē Iphone – tātad ar špiko dizainu no tās sīkās kompānijas :D